3 detektywistyczne filmy na wieczór

3 filmy detektywistyczne

Uwielbiasz detektywistyczne zagadki i tajemnice, które tylko czekają aby wyjść na światło dzienne? Ja tak! Dlatego też przygotowałam dla Ciebie 3 super filmy o tematyce detektywistycznej idealne na jesienne wieczory. Przygotuj sobie ciepły napój, wejdź pod koc i miłego oglądania!

Jesienne wieczory lubimy spędzać przy oglądaniu ciekawych i emocjonujących filmów, które wnoszą coś do naszego życia. Oczywiście mój mąż często znajduje również głupkowate (szczególnie jego ulubionym aktorem jest Leslie Nielsen) ale w większości przypadków udaje mu się znaleźć naprawdę dobrej jakości kino. Ostatnio mieliśmy przyjemność zanurzyć się w detektywistyczny świat, gdzie głównych bohaterów czekały niesamowite zagadki i tajemnice do rozwikłania. 

3 detektywistyczne filmy w sam raz na jesienny wieczór

Duchy w Wenecji

Najświeższy film, który obejrzeliśmy. Akcja dzieje się w Wenecji a bohaterem jest znany i lubiany Herkules Poirot. Herkules Poirot to specyficzny bohater książek autorki Agatha Christie. Specyficzny bo do wszystkich spraw podchodzi poważnie, kierując się zawsze faktami i niesamowitą przenikliwością. Wróćmy do filmu. Emerytowany Herkules odpoczywając w Wenecji bierze udział w spirytystycznym seansie w nawiedzonej kamienicy. Zaraz po nim dochodzi do morderstwo. Nasz bohater musi odkryć czy morderstwo popełnił jeden z uczestników seansu czy też duchy błąkające się po kamienicy. Doskonałe kino utrzymane w klimacie akcji, małych elementów horroru i zagadek na każdym kroku.

Morderstwo w Orient Express

Film z przed kilku lat. Tutaj również poznajemy Herkules Poirot, który udaj się w podróż pociągiem Orient Express. W czasie swojej wyprawy zapoznaje różnych pasażerów. Podróż Herkulesa nie mogła oczywiście odbyć się bez morderstwa. Kto, dlaczego i po co zamordował jednego z pasażerów i czy ujdzie mu to na sucho? Przed Herkulesem Poriot niełatwe zadanie. Musi zdobyć dowody i wydać werdykt. Zamknięta akcja w pociągu, ciekawy humor i trzymająca w napięciu akcja!

Contratiempo

Co ciekawe ten film nie znalazł Adrian tylko ja. Obejrzałam go z mamą i za drugim razem oglądałam z mężem. Film, który zaskakuje na każdym kroku i kiedy myślisz, że już znasz zakończenie – on zmienia się o 180 stopni. Bohaterem film jest biznesmen, osiągający sukcesy. W czasie podróży samochodem bohater potrąca śmiertelnie przypadkowego chłopaka. Postanawia ukryć zwłoki i tym samym uniknąć konsekwencji. Z każdą minutą filmu akcji nabiera na fabule i tajemniczości. Obowiązkowy film na wieczór.

A jaki jest Twój ulubiony detektywistyczny film na wieczór?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *