Wiza do Wietnamu – najważniejsze informacje

wiza do wietnamu

Gdzie składa się wizę do Wietnamu, ile kosztuje wiza do Wietnamu i ile trzeba czekać na wyrobienie wizy? Na te wszystkie pytania odpowiem w dzisiejszym wpisie.

Uwaga wpis został napisany 12.12.2023. Od tego czasu nie został aktualizowany. Niektóre informacje mogą się odrobinę różnić. 

Z racji tego, że załatwiałem pełno papierologii związanej z wizą do Wietnamu i innych krajów to myślę, że w tym temacie jestem mocno obeznany. Należę również do kilku grup na Facebook’u i wielokrotnie temat jest cały czas powtarzany.

Wszystko co musisz wiedzieć o wizie do Wietnamu

Czy potrzebuję wizy do Wietnamu?

Jedno z najczęstyszch pytań. Odpowiedź na nie brzmi: Tak, potrzebujesz wizy do Wietnamu. Wizy Wietnamu możemy podzielić na jednokrotnego wjazdu i wielokrotnego wjazdu. Tak czy inaczej musisz ją zakupić minium dwa tygodnie przed wylotem ale o tym za chwile.

Jak wyrobić wizę do Wietnamu?

W Internecie znajdziemy wiele firm, które trudnią się w wyroabianiu tego typu dokumentów. Aby wyrobić wizę do Wietnamu nie potrzebujesz żadnej z nich! Wizę wyrobisz samodzielnie w niecałe 15 minut. Ogromną zaletą wyrabiania wizy jest to że nie trzeba jeździć po ambasadach. Całość wypełnisz przy komputerze bez wychodzenia z domu.

Jedyną i słuszną stroną, na której wyrabia się wizę do Wietnamu jest strona z końcówką GOV. Wszystkie inne to pseudostrony, które pobierają dodatkową opłatę za wyrobienie wizy. Poniżej podaję link do państwowej strony

>> LINK DO WIZY <<

Co potrzebuję aby wyrobić wizę do Wietnamu?

W celu wyrobienia wizy potrzebny jest:

  • Zeskanowany ważny paszport (m.in. 6 miesięcy do przodu)
  • Zdjęcie paszportowe w pliku
  • Ważny bilet

I to wszystko. Na powyższej stronie znajduje się formularz, w języku angielskim który krok po kroku przeprowadzi Cię przez wniosek. Pojawią się takie pytania jak Twoje dane, czym się zajmujesz, na ile przyjeżdżasz do Wietnamu, kiedy planujesz wjechać, ile planujesz wydać itp.

Na ile jest ważna wiza?

Osoby przed wypełniają wniosek zastanawiają się czy po wypełnieniu i otrzymaniu wizy -zaczyna czas lecieć. Wiza jest ważna przez 30 dni lub 90 dni od daty zaznaczonej w formularzu. Tak więc spokojnie możesz wizę wypełnić np. 3-2 tygodnie przed wylotem do Wietnamu.

Ile kosztuje wietnamska wiza?

Osoby wybierające się do Wietnamu mogą skorzystać z wizy wielokrotnego wjazdu, czyli takiej która jest bardzo wygodna kiedy chce się pozwiedzać np. Laos, Kambodże czy inne okoliczne kraje po czym wrócić znów do Wietnamu i istnieje także wiza jednokrotnego wjazdu.

Uwaga lot na Phu Qoc nie jest zaliczany do opuszczenia kraju (było wiele takich pytań).

Koszt wizy do Wietnamu wielokrotnego wjazdu wynosi 25 dolarów/os., natomiast wielokrotnego 50 dolarów/os. Za wizę płaci się na samym końcu wniosku. Należy wypełnić dane karty bankowej (Master Card lub Visa). Nie wiem czy działa Revolut, aczkolwiek Revolut to Visa więc nie powinno być problemu.

Ile czeka się na wyrobienie wizy do Wietnamu?

To zależy, przeważnie czas oczekiwania na wizę wynosi od 6 dni do dwóch tygodni. My wizę otrzymaliśmy po 4 dniach. Wiza trafiła na maila.

Ważna informacja na koniec. Wniosek o wizę do Wietnamu wypełniaj powoli i starannie. Nie pomyl się. Ostatnim krokiem przed płatnością jest potwierdzenie danych. Sprawdź je 2-3 razy, ponieważ pomyłka w dacie, numerze paszportu czy imionach skutkuje tym że trzeba wniosek wypełniać jeszcze raz. Czyli musisz zapłacić jeszcze raz za wizę. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *