Jak wyczyścić skórzaną torebkę?

Plamy z długopisu? Rysy na kremowej powierzchni? A może zacieki od kawy wylanej poprzedniego dnia? Na co jeszcze może być narażona Twoja torebka każdego dnia? I w jaki sposób przywrócić ją do nieskazitelnej formy? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jak wyczyścić skórzaną torebkę.

Jak czyścić skórzaną torebkę – poradnik od A do Z

Torebki ze skóry naturalnej, szczególnie te o ponadczasowych wzorach, będą zawsze na topie. Warto wybierać modele produkowane przez firmy z dużym doświadczeniem, których projekty zaskakują wyjątkowym szykiem, słyną z najwyższej jakości i zostawiają konkurencyjne produkty daleko w tyle. Torebki skórzane w duchu nowoczesnej klasyki od polskiej marki premium Patrizia Aryton kupisz tutaj: https://patrizia.aryton.pl/c/615-torebki-skorzane






 

Chcesz, żeby Twoja stylowa torebka służyła Ci przez wiele sezonów? Pamiętaj o prawidłowej pielęgnacji! Upewnij się, że podczas czyszczenia nie pominiesz żadnego z tych etapów:

  1. Opróżnienie torebki – wyciągamy wszystko z głównej komory i małych kieszeni. Pozbywamy się także wszelkich okruszków, wytrzepując je delikatnie z torebki, odwróconej do góry dnem.
  2. Oczyszczenie wnętrza – podszewkę lub wewnętrzną warstwę skóry torebki przecieramy wilgotną ściereczką z mikrofibry. Trudniejsze zabrudzenia z materiału tekstylnego eliminujemy za pomocą mydełka odplamiającego lub wacika nasączonego spirytusem.
  3. Suszenie – pozostawiamy otwartą torebkę do wyschnięcia w temperaturze pokojowej, w przewiewnym miejscu, ale z dala od bezpośrednich źródeł ciepła.
  4. Pielęgnacja zewnętrznej powierzchni – w zależności od rodzaju skóry, dobieramy potrzebne przybory i odpowiedni środek oraz postępujemy według wskazówek producenta.

Czym wyczyścić skórzaną torebkę? Polecane produkty

Obowiązkowa lista produktów do czyszczenia torebek obejmuje:

  • mleczko do skóry licowej, które usuwa nawet głębokie zabrudzenia;
  • mydło do czyszczenia i nabłyszczania torebek ze skóry licowej. Warto zakupić je wraz z natłuszczającym kremem;
  • odplamiacz do zamszu w płynie, który wmasowuje się w powierzchnię;
  • niezbędne akcesoria, takie jak gąbki i szczotki przeznaczona do danego rodzaju skóry, ściereczki do przecierania i polerowania czy gumy-czyściki do zamszu i nubuku.

Czyszczenie torebki skórzanej domowymi sposobami naturalnie – czy to bezpieczne?

Nie wszystkie domowe sposoby, o których możemy przeczytać w Sieci, gwarantują skuteczność i są bezpieczne dla delikatnych naturalnych skór. Dlatego każdą poznaną metodę lepiej przetestować na małym, niewidocznym fragmencie skóry.

A oto nasze 3 ulubione domowe sposoby na czyszczenie skórzanej torebki:

  1. Mleko – nalej odrobinę letniego mleka na szmatkę i okrężnymi ruchami wmasuj w powierzchnię torebki. Po kilku minutach przetrzyj suchą ściereczką.
  2. Gliceryna i ocet – przygotuj roztwór, składający się z dwóch szklanek przegotowanej wody, połowy szklanki octu i połowy szklanki gliceryny. Postępuj tak samo, jak w przepisie nr 1.
  3. Sok z cytryny i olej – wymieszaj sok z połowy cytryny z łyżką oleju roślinnego. Taka mikstura, również aplikowana za pomocą miękkiej szmatki, pomoże Ci pozbyć się naprawdę silnych zabrudzeń.

Jak pielęgnować skórzane torebki?

Pielęgnacja to nie tylko likwidowanie zanieczyszczeń. Każdy zabieg czyszczenia warto zakończyć użyciem preparatu impregnującego, aby właściwie zabezpieczyć powierzchnię przed ponownym powstaniem plam, odbarwień czy pęknięć. Impregnaty najczęściej występują pod postacią aerozoli, balsamów, olejków, kremów, wosków i past.

A kiedy na skórze pojawią się rysy czy zadrapania, można sięgnąć po krem lub żel do naprawy. Z kolei na blaknięcie koloru pomogą renowatory oraz farby tonujące do skór. Więcej na temat konserwacji torebek ze skóry przeczytasz w mini-poradniku Patrizia Aryton, dostępnym tutaj: https://patrizia.aryton.pl/blog/jak-pielegnowac-skorzana-torebke-konserwacja-i-impregnacja-toreb-n32.

Podsumowanie: jak wyczyścić torebkę ze skóry?

Im częściej nosisz torebkę, tym większe ryzyko powstawania plam, przetarć czy utraty koloru. Już wiesz, jak wyczyścić torebkę ze skóry, ale pamiętaj, że zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dlatego regularnie stosuj środki konserwujące, dzięki którym przedłużysz trwałość swojej galanterii i będziesz mogła cieszyć się skórzanymi akcesoriami przez lata!

Artykuł powstał w ramach współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *