Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Odpowiednia stylizacja i uzupełniające ją dodatki, to klucz do dobrego samopoczucia niezależnie od okazji. Outfit na jaki się zdecydujesz, wyrazi twój styl i pomoże Ci pokazać siebie. Dobrze dobrana biżuteria może również zaakcentować twoje atuty lub zmienić wizualnie odbiór konkretnej partii ciała. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak zastosować te zasady przy wyborze kolczyków, zapraszamy do poniższego wpisu.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Na to pytanie szuka odpowiedzi wiele kobiet. Mnogość rodzajów i wzorów kolczyków może spowodować niemały zawrót głowy. Poza doborem ozdoby do okazji i naszego gustu, warto wziąć pod uwagę, czy dany typ zawieszki dobrze komponuje się z twarzą. Dla przykładu, długie, wiszące kolczyki lub duże kolczyki koła, nie będą najlepszym dopasowaniem do twarzy okrągłej. W dalszej części artykułu znajdziesz informacje i sugestie, które pomogą Ci dobrać odpowiedni typ kolczyków do twojej twarzy.


 

Twarz w kształcie kwadratu (czworokątna)

To statystycznie najpopularniejszy typ twarzy. Osoby cechujące się takim jej kształtem, mają wydatne czoło, masywne kości policzków i żuchwy, a twarz wydaje się równej szerokości na górze i na dole. Efektem, który chcemy uzyskać, jest nadanie twarzy wrażenia smukłości. W takim wypadku, warto celować w biżuterię o formie opływowej, owalnej, która złagodzi optycznie rysy. Dobrym pomysłem będą kolczyki koła, jednak niewykraczające poza linię brody. Sprawdzi się tutaj biżuteria o łagodnym designie.

Trójkątny kształt twarzy

Ten typ jest inaczej nazywany kształtem serca. Wyróżnia go kilka cech: szerokie czoło, wyraźnie zarysowane kości policzkowe i twarz zwężająca się ku podbródkowi. Aby uzyskać korzystny efekt, należy dobrać kolczyki, które zrównoważą symetrię i dopełnią wizualnie dolną część twarzy. Sprawdzą się tutaj delikatne kolczyki wiszące, zwłaszcza takie rozszerzające się ku dołowi, stanowiące przeciwwagę dla wymiarów żuchwy. Godne polecenia są sztyfty – bardzo wygodny i bodaj najbardziej lubiany przez Kobiety rodzaj zapięcia. Przykładowe modele znajdziesz na https://milloni-jubiler.pl/bizuteria/kolczyki/kolczyki-sztyfty/.

Kolczyki do okrągłej twarzy

Typ twarzy okrągłej charakteryzuje niskie czoło, a kształt twarzy tworzy wrażenie mało wyrazistych rysów. Twarz okrągła ma pewne cechy wspólne z typem kwadratowym. W obu przypadkach zaleca się, aby kolczyki nie miały formy geometrycznej, aby nie potęgować efektu, który chcemy zneutralizować. Pozwalają to osiągnąć różnego rodzaju kolczyki wiszące, które nadają twarzy wrażenie pociągłości. Jakie kolczyki pasują do okrągłej twarzy? Godnymi uwagi modelami są te, posiadające na końcach swobodnie zwisające elementy (takie jak np. chwosty). Dodatkowo, pożądany efekt wizualny mogą wzmocnić modne nausznice.

Jakie kolczyki do owalnego typu twarzy?

Owal to bardzo wdzięczny kształt twarzy, który nie nastręcza trudności przy doborze biżuterii. Charakteryzuje go harmonia i symetria proporcji, dając bardzo duże pole do wyboru rozmaitych kolczyków. Nie ma tutaj wykluczeń bazujących na kształcie czy długości, a więc wystarczy się skupić na odpowiednim doborze kolczyków względem stylizacji i okazji. Mając do dyspozycji tak szeroki wachlarz możliwości, warto się zainteresować kolczykami na biglu. Znajdziesz je w ofercie Milloni Jubiler na https://milloni-jubiler.pl/bizuteria/kolczyki/kolczyki-na-biglu/Jest to bardzo uniwersalne zapięcie gwarantujące wygodę i bezpieczeństwo użytkowania ozdoby, a dzięki swojej wysublimowanej formie również aspekt estetyczny, na którym z pewnością zależy koneserkom biżuterii.

Optymalny wybór kolczyków – jak go dokonać?

Przedstawiliśmy najczęściej występujące typy kształtów twarzy i porady dotyczące tego, jak podejść w każdym z przypadków do doboru kolczyków. Oczywiście poza wymienionymi istnieją również inne typy, takie jak choćby diament czy twarz prostokątna. Niezależnie od tego, jakie są proporcje twojej twarzy, warto mieć na uwadze najważniejszą zasadę: kolczyki najlepiej dobierać w kontraście do symetrii i wyglądu twarzy. Umiejętne zastosowanie tej reguły pozwoli Ci uzyskać pożądany efekt i da Ci pewność siebie w twojej ulubionej biżuterii.

Artykuł powstał w ramach współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *