5 Top filmów w tematyce tenisa, które warto zobaczyć!

person wearing pair of white low-top sneakers while holding Wilson tennis racket

Tenis to sport, który łączy siłę, zręczność i strategię, a także dostarcza wielu dramatycznych momentów. Nie jest zaskoczeniem, że sport ten stał się inspiracją dla wielu znakomitych filmów.

5 Top filmów w tematyce tenisa, które warto zobaczyć!

1. „Wimbledon” (2004)

„Wimbledon” to romantyczna komedia o niewidzialnym tenisiście (Paul Bettany), który odkrywa nową formę inspiracji, gdy zakochuje się w młodej, obiecującej zawodniczce (Kirsten Dunst). W miarę jak jego miłosne życie kwitnie, tak samo dzieje się z jego karierą tenisową, prowadząc do wielkiego finału na kortach Wimbledonu. Film łączy elementy romansu i sportu, oferując emocjonującą i wzruszającą historię. 

2. „Battle of the Sexes” (2017)

„Battle of the Sexes” opowiada prawdziwą historię legendarnej gry w tenisa między Billie Jean King (Emma Stone) a Bobbym Riggsem (Steve Carell) w 1973 roku. Ta gra stała się symbolem walki o równość płci w sporcie i poza nim. Film jest dobrze zrealizowany, z mocnymi występami i mocnym przesłaniem.

3. „Borg vs McEnroe” (2017)

„Borg vs McEnroe” to dramat sportowy, który skupia się na rywalizacji między dwoma tenisowymi gigantami, Bjoernem Borgiem (Sverrir Gudnason) a Johnem McEnroe (Shia LaBeouf), przed ich słynnym meczem na Wimbledonie w 1980 roku. Film ukazuje kontrast między dwoma osobowościami i stylem gry, a także presję, jaką niosło z sobą bycie na szczycie tenisowego świata.

4. „7 dni w Hell” (2015)

„7 Dni w Hell” to mockument, który parodiuje sportowe filmy dokumentalne, opowiadając o absurdalnym, tygodniowym meczu tenisowym między dwoma rywalami (Andy Samberg i Kit Harington). Jest to komedia pełna absurdalnego humoru, która dostarczy wiele śmiechu każdemu miłośnikowi tenisa.

5. „Mistrz gry” (2009)

„Mistrz gry” to film oparty na prawdziwej historii Richarda Williamsa, ojca słynnych tenisistek, Venus i Sereny Williams. Jest to inspirująca historia o determinacji i wierzeniu w siebie, która pokazuje, jak Richard pomógł swoim córkom przełamać bariery i osiągnąć szczyty w świecie tenisa.

Te filmy nie tylko pokazują emocjonujące mecze tenisowe, ale także ukazują ludzi za sportem – ich walki, sukcesy i porażki. Są to historie, które inspirują, bawią i wzruszają, niezależnie od tego, czy jesteś fanem tenisa, czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *