TOP 5 filmów o sztukach walki, które warto obejrzeć!

sztuki walki

Interesujesz się sztukami walki? Uprawiasz którąś z nich od dawna, lub dopiero zaczynasz? Koniecznie obejrzyj TOP filmy w tej tematyce i poznaj to od kuchni.

TOP 5 filmów o sztukach walki, które warto obejrzeć!

Filmy o sztukach walki mają niewątpliwy urok, łącząc niesamowite umiejętności atletyczne, niezapomniane postaci i często głęboką filozofię. Dla fanów sztuk walki i kinomanów prezentujemy poniżej pięć topowych filmów z tym tematem. 

1. „Enter the Dragon” (1973)

Film, który nie może zabraknąć na żadnej liście filmów o sztukach walki – „Enter the Dragon”. To ostatni film z udziałem legendarnego Bruce’a Lee, który pokazał nie tylko swoje niesamowite umiejętności, ale także filozofię sztuk walki, za którą stał.

2. „Crouching Tiger, Hidden Dragon” (2000)

„Crouching Tiger, Hidden Dragon” Anga Lee wprowadził nowy wymiar do filmów o sztukach walki. Zdobywca nagrody Akademii za najlepszy film nieanglojęzyczny, pełen jest zapierających dech w piersiach sekwencji walki i ukazuje sztuki walki jako sztukę i drogę duchową.

3. „The Karate Kid” (1984)

„The Karate Kid” to klasyka gatunku, która wprowadziła sztuki walki do głównego nurtu popkultury. Film opowiada historię młodego Daniela LaRusso (Ralph Macchio), który pod okiem starca Mr. Miyagi (Pat Morita) uczy się nie tylko karate, ale także szacunku i samodyscypliny.

4. „Ip Man” (2008)

„Ip Man” to film biograficzny opowiadający historię mistrza Wing Chun, Ip Mana, który był nauczycielem Bruce’a Lee. Donnie Yen w roli Ip Mana dostarcza wyjątkowe i poruszające przedstawienie zarówno sztuk walki, jak i historii Chin w czasie japońskiej okupacji.

5. „Ong-Bak: The Thai Warrior” (2003)

Tony Jaa wprowadził muay thai na ekran w spektakularnym stylu w „Ong-Bak”. Film, pełen niesamowitych sekwencji walki, pokazuje, jak brutalna i jednocześnie piękna może być ta sztuka walki.

Każdy z tych filmów ma coś wyjątkowego do zaoferowania dla fanów sztuk walki i kinomanów – od filozofii i historii do niesamowitych sekwencji walki. Wszystkie one pokazują, że sztuki walki to nie tylko umiejętność walki, ale także styl życia i droga do samodoskonalenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *