Zapraszam do naszego ogrodu!

W końcu po 3 latach od zakupu naszej działki na wsi, zebraliśmy się, żeby pokazać nasz ogród. Dlaczego to tyle trwało?

Po pierwsze, zwyczajnie brak czasu, przez ostatnie 2 lata mieliśmy na głowie budowę i remont domu, 3 firmy i milion innych drobnych spraw. Do tego nowa organizacja życia, zamieszkanie w nowym miejscu, to wszystko i kilka innych spraw, o których pewnie z czasem tu powiem, wpłynęło na to, że akcja DOM na blogu, została wstrzymana aż na 3 lata! Wiele osób pisało z pytaniami: jak Wasza budowa, czy sprzedaliście działkę itp…Pamiętaj, że to, że czegoś tu nie pokazuje, nie oznacza, że się nie zadziało. Chociać jeśli chodzi o ogród, to wiele tu się nie zmieniło, oprócz tego, że jest jeden wielki bałagan! 

Zapraszam na film z naszego ogrodu!

Działka liczy ok. 1050 m2, to dużo czy niedużo? Biorąc pod uwagę, że kiedy ją kupiliśmy już były na niej 2 budynki: 20 m2 i 40 m2, ten większy planowaliśmy rozbudować o dodatkowe 90 m2, więc działki zostaje tak akurat. Planujemy na niej garaż z wiatą, taras, saunę, balię, strefę wypoczynku z hamakami oraz huśtawką, siłownię, ogródek warzywny, mini sad z drzewkami owocowymi, obsadzenie kwiatami, ach i jeszcze może mały stawik albo fontannę??? Czy uda się wszystko zmieścić? Mam taką nadzieję.

Na ten moment przez ostatnie 2 lata, jak wspomniałam, zajmowało nas życie zawodowe oraz remont i budowa, którą w zasadzie dopiero niedawno oficjalnie ukończyliśmy. Mimo, to między czasie miałam kilka ogrodniczych zrywów i na działce pojawiła się nawet szklarnia i ogródek warzywny, a porządkowanie jej zajęło nam nieskończone ilości godzin wiosną i jesienią, nic z tego nie jest widoczne na pierwszy rzut oka i tylko my wiemy, ile było przy tym pracy… Dlatego jesień 2023 i wiosnę 2024 planujemy na akcję OGRÓD! Chcemy zadbać o obecne rośliny i zaplanować konkretne strefy, by kształtował się i cieszył nasze oko, przez kolejne lata, bo mamy zamiar spędzać w nim wiele godzin!

Mam na ogród kilka pomysłów, ale potrzebuję też wsparcia i możliwe, że zdecydujemy się na projekt i profesjonalną pomoc firmy ogrodniczej. Zależy nam na zachowaniu sielskości oraz wiejskiego klimatu i przede wszystkich zachowaniu obecnych drzew, krzewów i roślin oraz danie im możliwości rozwoju, a to wiąże się z przycinaniem i pracami ogrodniczymi, do których sami nie wiemy, jak się zabrać…brakuje nam nie tylko czasu, ale i narzędzi czy wiedzy JAK?!

To tyle o naszym ogródku. Ciszę się na prace z nim związane, doceniam każdą roślinkę aaa i uwielbiam kosić trawę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *