TOP 6 filmów w tematyce tańca, które warto obejrzeć!

Woman Dancing

Interesujesz się tańcem? Uprawiasz go od dawna, bo dopiero zaczynasz? Koniecznie obejrzyj TOP filmy w tej tematyce i poznaj go od kuchni.

TOP 6 filmów w tematyce tańca, które warto obejrzeć!

1. „Dirty Dancing” (1987) reżyseria: Emile Ardolino

Klasyczna historia miłosna między instruktorem tańca Johnny Castle (Patrick Swayze) a młodą dziewczyną „Baby” (Jennifer Grey) podczas wakacji w Catskills. Film skupia się na tańcu i ma niezapomniane sekwencje taneczne, które stworzyły jedne z najbardziej ikonicznych scen w historii kina. 

2. „Black Swan” (2010) reżyseria: Darren Aronofsky

Film Aronofsky’ego to intensywny thriller psychologiczny skupiający się na mrocznym świecie baletu. Natalie Portman otrzymała Oscara za swoją rolę jako obsesyjnie zdeterminowana tancerka baletowa.

3. „Step Up” (2006) reżyseria: Anne Fletcher

Ta seria filmów, rozpoczynająca się w 2006 roku, skupia się na tańcu hip-hopowym i kulturze ulicznej. Filmy te dostarczają spektakularnych sekwencji tanecznych i angażujących historii o tancerzach, którzy próbują się przebić.

4. „Billy Elliot” (2000) reżyseria: Stephen Daldry

„Billy Elliot” to inspirująca historia chłopca z północnej Anglii, który odkrywa swoją pasję do baletu pomimo ostrych społecznych i rodzinnych napięć. Film jest zarówno emocjonalny, jak i triumfalny, z niesamowitymi sekwencjami tanecznymi.

5. „Strictly Ballroom” (1992) reżyseria: Baz Luhrmann

W swoim debiutanckim filmie, Luhrmann tworzy kolorowy i energiczny świat tańca towarzyskiego. Film jest pełen niesamowitych kostiumów, dramatycznej akcji i oczywiście, niesamowitych sekwencji tanecznych.

6. „So You Think You Can Dance” (2005 – Obecnie) produkcja: Fox Broadcasting Company

Ten popularny program telewizyjny koncentruje się na młodych tancerzach, którzy rywalizują o tytuł najlepszego tancerza. Program daje widzom wgląd w proces twórczy i trud, jaki wkładają tancerze w swoje prezentacje, a także dostarcza niezliczonych niesamowitych występów tanecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *