TOP 6 filmów w tematyce pływania, które warto obejrzeć!

swimmers, swimming, pool

Interesujesz się pływaniem? Uprawiasz go od dawna, bo dopiero zaczynasz? Koniecznie obejrzyj TOP filmy w tej tematyce i poznaj go od kuchni.

TOP 6 filmów w tematyce pływania, które warto obejrzeć!

1. „Pride” (2007) Reżyseria: Sunu Gonera

„Pride” to wzruszająca historia prawdziwego życia o trenerze pływania, Jimie Ellisie, który tworzy pierwszy zespół pływacki Afroamerykanów. Jest to opowieść o determinacji, duchu drużyny i przekraczaniu społecznych barier. 

2. „Swimming Upstream” (2003) Reżyseria: Russell Mulcahy

Film oparty na prawdziwej historii australijskiego pływaka, Tony’ego Fingletona, który pomimo trudnej sytuacji rodzinnej stara się zasłynąć w świecie pływania. Jest to poruszający film o ambicjach, rodzinie i trudach dążenia do celu.

3. „The Swimmer” (1968) Reżyseria: Frank Perry, Sydney Pollack

„The Swimmer” to unikalny film, w którym Burt Lancaster gra człowieka, który decyduje, że przepłynie wszystkie baseny w swojej zamożnej dzielnicy. Film jest metaforycznym spojrzeniem na życie i przemijanie.

4. „The Guardian” (2006) Reżyseria: Andrew Davis

W tym filmie Kevin Costner i Ashton Kutcher grają strażników wybrzeża, którzy muszą balansować między życiem osobistym a służbą ratunkową. Film zawiera wiele ekscytujących scen akcji na wodzie i oferuje fascynujące spojrzenie na tę mniej znaną służbę.

5. „Touch the Wall” (2014) Reżyseria: Grant Barbeito, Christo Brock

„Touch the Wall” to dokument o relacji między dwiema amerykańskimi pływaczkami, Missy Franklin i Kara Lynn Joyce, na drodze do igrzysk olimpijskich w 2012 roku. Film dostarcza emocjonującego spojrzenia na poświęcenia, jakie są potrzebne, aby stać się elitarnym pływakiem.

6. „No Limits” (2016) Reżyseria: Tim Hahne

Ten dokument to portret niemieckiego pływaka, mistrza świata i medalisty olimpijskiego, Paula Biedermanna. Film pokazuje, co potrzeba, aby być na szczycie w świecie pływania, i daje wgląd w życie elitarnego sportowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *