Milk Bar Prasowy- przegląd gastro miejsc w Warszawie

Milk Bar Prasowy- przegląd gastro miejsc w Warszawie

W środku zgiełku warszawskiego centrum odnajdziemy prawdziwy kulinarny skarb, który przetrwał próbę czasu – Milk Bar Prasowy. Chociaż termin „milk bar” kojarzy się z PRL-owskimi czasami, Prasowy udowadnia, że tradycja może iść w parze z nowoczesnością. Na dzień 11.09.2023 to miejsce zdobywa ocenę 4,3 z 3847 opinii.

Milk Bar Prasowy- czy warto?

Lokalizacja: Usytuowany przy Marszałkowskiej 10/16, jednej z głównych ulic Warszawy, Prasowy jest idealnym miejscem na szybki posiłek w przerwie od zwiedzania czy zakupów. To pierwszy ogromny plus dla tego miejsca. 

Interakcja z historią i wystrój: Choć odnowiony, bar zachowuje wiele elementów charakterystycznych dla PRL-owskich stołówek, dzięki czemu goście mogą poczuć atmosferę tamtych lat, jednocześnie ciesząc się komfortem współczesnego wnętrza. Na szyldzie widnieje napis ” Warszawski bar mleczny od 1954 roku” co podkreśla tradycyjność tego miejsca. Jeżeli chodzi o wystrój, miejsce jest urządzone w prosty sposób jak przystało na tradycyjny bar mleczny, jednak nie jest odstraszające ani niechlujne. Bar utrzymany jest w dobrym stanie i urządzony w dobrym guście. Dodatkowym atutem Prasowego są miejsca na zewnątrz. Myślę, że wiele osób ceni sobie tzw. „ogródki” w szczególności w letnie ciepłe dni.

Menu: W Milk Barze Prasowy odkryjemy klasyczne polskie potrawy w bardzo przystępnych cenach. Od tradycyjnych pierogów, przez różnego rodzaju zupy, po dania obiadowe – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto także spróbować domowych ciast, które przypominają o smaku dzieciństwa. Na stronie internetowej można sprawdzić menu na dany dzień z podanymi cenami, to bardzo ułatwia decyzję. Ceny są bardzo przystępne to kolejny ogromny plus, jeżeli ktoś szuka miejsca ” budżetowego”. Przykładowe zupy w dniu 11.09.2023 to jarzynowa, ogórkowa oraz pomidorowa (z ryżem lub makaronem) w cenach od 5.92 zł do 7.16 zł czyli bardzo przystępnych.

Atmosfera: Mimo niskich cen, standardy obsługi i jakości jedzenia są na naprawdę wysokim poziomie. Atmosfera jest przyjazna, a obsługa zawsze chętna do pomocy. Wdawanie posiłków jest sprawne bez opóźnień.

Milk Bar Prasowy to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą spróbować tradycyjnej polskiej kuchni w nowoczesnym wydaniu, nie wydając przy tym majątku. To dowód na to, że dobre jedzenie nie musi być drogie i że warto od czasu do czasu wrócić do korzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *