Zwyczajność i luksus w jednym? O dworze, który nie chce 5 gwiazdki!

Pierwszym punktem na mojej Karpackiej Polsko-Słowackiej wycieczce był Dwór Kombornia. Przyjechałam sporo wcześniej przed resztą ekipy i zaplanowanym harmonogramem aby odświeżyć się zrobić kilka zdjęć i odetchnąć w samotności…

Trafiłam idealnie! Dwór Kombornia to jedno z takich miejsc gdzie przyjeżdżasz i znajdujesz to czego potrzebujesz...bo możesz posłuchać w ciszy tego co mówi do Ciebie Twoja intuicja…Tym razem nie jestem w stanie powiedzieć Ci co zyskasz odwiedzając to miejsce ponieważ każdy spotka się z czymś innym, ale zapewniam Cię że jeśli się otworzysz, dostaniesz właśnie to COŚ. Pierwsze odczucia przyjdą zaraz po wjechaniu na teren dworu… 

„Ludzie mówią, że przejeżdżając bramę znajdują się w innym świecie, że tu jest enklawa błogostanu.”  – to prawda!

Wiele z moich rozmyśleń zostawię dziś dla siebie ale opowiem Ci co możesz robić w Dworze Kombornia, jak wypełnić i urozmaić sobie czas podczas pobytu.

 książka i kawa w hamaku lub na trawie 

Pobyt zacznij od wyciszenia. Na dworze znajdziesz miejsce gdzie możesz poczytać, wypić kawę, poleżeć na hamaku czy przejść boso po rosie…sprawdziłam wszystko z wymienionych!

dwór kombornia, co ciekawego w karpatach,

kombornia dwór, karpaty dwór, spa, spichlerz

Czy widzisz te hamaki  i stoliki w parku? Idealne miejsce na romantyczną kolację i randkę!

dwór kombornia spa i wellness

 zjedz i wypij bo takiej kuchni jak tutaj nie znajdziesz daleko!

Gotować nie potrafię ale jeść i oceniać kuchnię uwielbiam! Tym bardziej kiedy na talerzu jedzenie wygląda i smakuje tak, że zastanawiasz się jak to możliwe aby połączyć tak różne i dziwne smaki czy dania! Kolacja nie do opisania! Najlepsza ryba jaką kiedykolwiek jadłam!

Kuchnię dworu czyli Restaurację Magnolia polecają także Magdę Gessler oraz Robert Makłowicz!

 koniecznie skorzystaj z basenu i SPA

Ucząc się na swoich błędach, sprawdziłam przed wyjazdem czy przy noclegu jest blisko basen. BYŁ! W podziemiach dworu! To jeden z powodów dla których wybrałam się wcześniej, skorzystałam z basenu również kolejnego dnia przed śniadaniem. Wielki plus za kameralność i intymność miejsca.

spa kombornia, basen kombornia, dwór kombornia basen, kombornia spa,

 sprawdź co ciekawego w spichlerzu

Salon Win Karpackich na dworze to jedyne takie miejsce w Europie gdzie można spróbować win z Karpat: Słowacji, Węgier, Rumunii, Czech oraz Polski w tak znacznej ilości! W dodatku pasja i wiedza sommeliera podczas degustacji sprawiają, że wina już nigdy nie będą smakować tak jak kiedyś! Zakupiłam to ze zdjęcia, po wypiciu już w domu, wraca błogi spokój!

Salon Win Karpackich, wina, winni, degustacja win, z sommelierem,

10 września 2018 r. w Dworze Kombornia odbył się VI Międzynarodowy Konkurs Win „Carpatia Vini” Kombornia 2018. Do tegorocznej edycji Konkursu zgłoszono w sumie 124 win z 12 krajów. W sumie jury, pod przewodnictwem Tomasza Koleckiego przyznało 39 medali:
– 14 złotych
– 12 srebrnych (w tym 2 dla polskich winnic)
– 13 brązowych (w tym 3 dla polskich winnic)

Salon Win Karpackich, wina, winni, degustacja win, z sommelierem,

czekolada inspirowana winem kombornia dwór czekolady cena

Salon Win Karpackich, wina, winni, degustacja win, z sommelierem,

Podczas naszej wycieczki jeden z uczestników powiedział mi coś, co wzruszyło mnie do reszty:

„jeśli nie potrafimy cieszyć się z małych rzeczy i znaleźć szczęścia na swoim podwórku to nigdzie go nie znajdziemy. Do pełni szczęścia potrzeba wewnętrznego spełnienia i chęci poczucia tego szczęścia, które możemy dostać tu i teraz bez względu na wszystko….”

Sam właściciel Kombornii mówi:

„Musimy przestać udawać, że jesteśmy inni niż jesteśmy „ zatem otwórzmy się na to co jest obok nas! 🙂

Zgadzam się z tym, podpisuję i wdrażam <3

To tak jeszcze odnośnie wpisu pierwszego i odpowiedzi na pytanie „dlaczego to a nie zagramanica”

Salon Win Karpackich, wina, winni, degustacja win, z sommelierem,

Właściciel Dworu Kombornia w jednym z wywiadów zapytany:
>>> Dlaczego „Dwór Kombornia”, który spełnia wszelkie wymogi obiekty klasy lux, nie ma pięciu gwiazdek?
– Nie chcieliśmy mieć.
>>> Dlaczego?
– Stary dwór ma siedem pokojów stylowych, każdy ma inny kolor ścian, inną tapicerkę, inne zasłony, inny baldachim, inne płytki, inne wykładziny i z powodzeniem spełnia wymogi pokojów dla obiektów posiadających pięć gwiazdek.
Cztery gwiazdki pozwalają nam oferować komfort ale na luzie. A pięć gwiazdek sugerowałoby już przyjść na kolację pod krawatem, a paniom w szpilkach i w sukience. Nie o to nam chodziło. Założyliśmy, że oferujemy komfort, ale też luz.

Komu polecam Dwór Kombornia? 

To miejsce idealne na wieczór panieński czy spotkanie paczki przyjaciół. Świetnie sprawdzi się również dla rodzin czy par na romantyczny wypad i relaks. Również dla osób chcących poprawić relacje i szukających spokoju. Co ciekawe samotne osoby również się tu odnajdą. Ciepło oraz gościnność właścicieli a także kameralność dworu i zwyczajność gwarantują wypoczynek i powrót do harmonii nawet najbardziej zapracowanym i żyjącym z prędkością światła.

Dziękuję wszystkim tworzącym to miejsce i polecam każdemu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *