#zostań w domu moje 30 pomysłów na kreatywne spędzanie czasu dla dorosłych!

Skoro czytasz ten wpisz, to znaczy, że szuka pomysłów na to, jak wykorzystać nadmiar czasu! Wiele osób śledząc mnie na insta, pyta mnie co robię i jak wpadam na niekóre pomysł więc postanowiłam przygotować i podzielić się nimi na blogu! Przygotowałam 30 pomysłów na kreatywne spędzanie wolnych chwil, nie tylko w czasie korona. Pamiętaj, że ten czas  możesz wykorzystać na coś nowego, czego wcześniej nigdy nie robiłaś, umilić sobie go a nie na siłę odchaczać kolejne punkty!

Wiele z tych rzeczy, to również dla mnie nowość, ale zawsze chętnie podchodzę do wyzwań! To co zaczynamy? 

(1) Filmy = Netflix?

U nas tak! Zdecydowanie od jakiegoś roku, króluje u nas Netflix ewentualnie HBO, odkrywamy coraz to nowe filmy, seriale, ale nie wkręcamy się w nie oglądając całe dnie, zazwyczaj 1-2 odcinki wieczorem i basta! Z tego co już oglądaliśmy to polecam Wam:

https://www.patrycjastory.pl/kategoria/kultura/ oraz recenzje których jeszcze nie napisałam, ale polecam: The Crow/ Netflix I Wyspa/ HBO I

(2) Malowanie i kolorowanie!

W tamtym roku, jakoś pod koniec lata kupiłam dla nas farby olejne i płótna, spontanicznie, widząc je w sklepie, poczułam chęć malowania! Niestety talent artystyczny w mojej rodzinie po mamie, oddziedziczył raczej brat! Zawsze było to dla mnie niewyobrażalne, że można narysowac coś tak pięknego ołówkiem a co mówić pędzlem! Mma duszę artystyki i wizjonerki, ma  wrażliwość, dużo widzę i czuję, ale nie potrafię przełożyć tego na papier. Myślę, że za bardzo podchodziłam do takich zadań w szkole zadaniowo, a to przecież sztuka, która wymaga cierpliwości! Poczułam to i jestem z siebie dumna! W tamtym roku jeździliśmy sobie na łąki, do parku, z kocem, przekąskami i zestawem do malowania!

Co za cudowny czas! Teraz powtórzylismy to w domu, zobaczcie co z tego wyszło!

Kilka dni temu kupiłam w lidlu bardzo fajne kredki, które po pomalowaniu można potraktowaćm mokrym pędzlem, co daje efekt malowania akwarelami! Widac to na moim obrazku, na którym później trochę za bardzo przesadziłam z brokatem, ale ogólnie efekt, bardzo fajny! Nasze działa mamy zamiasr umieścić w ramach i powiesić w domu. W malowaniu chodzi o dobrą zabawę, wiec nie przejmuj się efektem, to nie praca na ocenę w szkole! W dodatku to naprawdę mega uspokaja, wycisza oraz poprawia skupienie.

(3) Gotowanie, pieczenie i..co jeszcze?

Sama już nie wiem czy nie lubię gotować, czy nie mam czasu. Czasem wydaje mi się że to takie fajne i chciałabym mieć na to wiecej czasu, innym razem wmawiam sobie, że nie mam czasu, aby specjalnie tego nie robić! Ten czas pokazał mi, że w sumie lubię, ale musze mieć dobry dzień i ochotę na to co chcę upichcić, jak jest u Ciebie? W czasach korony upiekłam swoją pierwszą szarlotkę, o matko jakie to proste! Pozostałe zdjęcia to dzieła mojej mamy, które z wielką ochota zjadłam, czase, troszkę pomagałam! To jeden z tych punktów, który pokazuję, że czase, jednak bardzo spróbować i wrócić do czegoś, czego w przeszłości się nie lubiło!

Moja mam odgrzebała stare wycinki z gazet, które zostawiła z ciekawymi przepisami i tak dzieki temu jedliśmy w ostatnim czasie np. bułeczki buraczane!

(4) Ćwiczymy!?

Rok 2020 jest dla mnie przełomowy pod kątem wytrwałości w ćwiczeniach! Od końca grudnia regularnie rano ćwiczę, to jedyna pora, w której mogę się zmotywować. Wstaję i od razu w piżamie zaczynam ćwiczenia, mam stałą serię ćwiczeń, lepiej się po nich czuję, wcale nie sprawiają mi przyjemności, największa z nich jest odchaczanie na kartce w pokoju, że je zrobiłam! Opracowałam najlepszą dla siebie metodę. W 2019 kilka razy miałam ostry atak kręgów szyjnych, wiem, że za mało się ruszam i w końcu postawnowiłam coś z tym zrobić. Zaraz po śniadaniu, wchodząc do pokoju gdzie pracuję i z wielką radością odznaczam ptaszkiem, że zaczęłam dzień od treningu, to wspaniałe mieć już pierwsze zadanie za sobą, wykonane jeszcze przed śniadaniem oraz innymi obowiązkami – zawsze to jakaś motywacją!

Teraz kiedy jesteśmy oboje w domu, aktywności jest jeszcze więcej, ćwiczymy, spacerujemy dodatkowo np. z kijklami, dziennie potrafumy zrobić ok 4 km!

(5) Spacery i cudowne zachowy słońca

Kiedy spacery były jeszce w miarę dozwolone odwiedzalismy okoliczne miejsca w lesie, nad wodą. Byłam zachwycona cudownymi zachodami słońca, które widziałam, brakuje mi tych widoków. Aktualnie odwiedzamy inne miejsca m.in lasy tazk zwane chłopskie, czy pobliskie łąki, które nie są objęte „zakazem”. Taki mamy do tego stosunek.

(6) Chłonę wiedzę!

W Internecie jest mnóstwo wiedzy na każdy temat, dostępnej praktycznie od ręki, nie jestem z tych co słuchają wkółko tych samych szkoleniowców i mentorów, uwazam, że należy to dywersyfikować. W dodatku nie warto polegac tylko na tej bezpłatnej. Dlatego z wielką przyjemnością słucham różnych szkoleń, podcastów, wywiadów. Zawsze o to dbałam a w tym czasie odkryłam kilka nowych perełek. Jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego to polecam Ci nasz tutorial o tym jak robić wideo, edytować zdjęcia oraz tworzyć grafiki, to narzędzie, które może przydać Cie się nie tylko jeśli prowadzisz firmę, ale jeśli lubisz tworzyć wspomnienia ze swoich wakacji czy chwil z rodziną!

(7) Układamy zdjęcia i albumy

Zaraz po przylocie z Tajalndii, zabrałam się za zrobienie albmuów, wiedziałam że jesli nie zrobię tego podczas okresu świąt, to nie zrobię tego wcale! A tu niespodzienka…polecam Wam o to zadbać, powspominać, poukładać, może zrobić swoje albumy?

(8) Porzadki w dokumentach!

Od kiedy pamiętam lubiłam mieć porządek w dokumentach, zawsze miałam swoje segregatorki na dyplomy, świadectwa itp. Teraz kiedy prowadzę firmę, stowarzyszenie…i kilka innych działań, to papierów jest mnóstwo! Dlatego co jakis czas przeglądam stare umowy, niszczę je i segreguję. Czasem nie mogę się nadziwić ile tego papierska się zbiera! U mnie już uporządtkowane a u Ciebie?

(9) Porządki w szafie…

Od 2 lat coraz mniej kupuję, a jak już kupuję to ubrania dobrej jakości, na dłużej. Zawsze zwracałam uwagę na jakość, ale lubię też nowości, niestety sieciówki rzadko serwują coś porządnego i czasem zdarzało mi się kupić, coś co przetrwało 1 sezon, raczej nie kupuję ubrań, któe później leżą z metką kilka miesięcy, w ogóle nie ubrane. Za to mam sporo ubrań z czasów etatu m.in całe pudło i około 40 koszul, które przez cały czas trzymałam nie wiem po co.

Właśnie uporządkowałam stare ubrania, przejrzałam wszystkie 3 szafy i wyszło aż 100 kg ubrań do oddania! Jeśli Ty również robisz porządki i chcesz pozbyć się ubrań, to polecam Ci akcję „ubrania do oddania’ i wsparcia jakiej ciekawej akcji w swojej okolicy lub gdzieś w Polsce, nic nie tracisz a inni lub nawet Ty osobiście, mozesz skorzystać, każde 10 kg to 10 zł dla fundacji! Tutaj nagrałam o tym film: Co zrobić z ubraniami, które nie są już potrzebne?

(10) … i strychu!

Była taka sobota, którą spedziłam w większości an naszym struchu. Nie jestem w stanie zliczyć, ile razy w ciągu roku słyszałam od mamy: „zrób coś z tymi rzeczami na strychu, kiedy je posprzątasz???” I stało się! Strych posprzątany i gotowy na wyprowadzkę, kilka rzeczy wylądowało na olx, część oddałam, inne przyjełam spowrotem do pokoju z radością przypominając sobie o ich istnieniu.

(11) Planszówki, karty i inne!

Lubimy grać w planszówki, jesienią i zimą organizowaliśmy nawet takie wieczorki w swoim mieszkaniu, zapraszając znajomnych i obcych ludzi z grupy „Planszówki Warszawa” na wspólne granie! To genialna inicjatwa, którą pokochaliśmy, obecnie nie jest to możliwe, więc gramy sami. Zazuwyczaj kończy się mini fochem, kiedy przegrywam, wiec nie robimy tego często!

jeśli chcesz pograć, ale nie masz planszówek, to przypominam o statkach czy państwa, miasta, tutaj możeszściągnąć bezpłatnie gotowe szablony.

(12) Pisanie wierszy, wspomnień

Kiedy byłam nastolatką moją największą pasją było pisanie. Kiedy przypomnę sobie te chwilę to wybycham śmiechem, a kiedy zaglądam do tych pamiętników to bawię się jak najlepszym kabarecie! Chociaż to nie tylko śmiech, ale czasem i łzy. Pomiędzy moimi kochliwymi westchnieniami, tęsknotą, narzekaniami na szkołę, były też momenty, kiedy pisałam o tym jak mi ciężko, bo ktoś zrobił mi przykrość, albo jak bardzo jest mi trudno zrozumieć brak zgody moich rodziców. Kiedy wracam do tych momentów, wiem, że dam radę, przypominam sobie jaka jestem silna, że skoro kiedyś dałam radę to i teraz!

Dlatego zachęcam Cię do pisania, przede wszystkim jeśli jest Ci teraz ciężko i trudno. Bo pisanie to najlepsza terapia! Wiem, bo sprawdziłam to na sobie! Sama piszę kiedy jest mi źle, albo bardzo dobrze. Mam taki notes z zapiskami do dzisiaj.Trochę na mniejszą skalę niż kiedyś, bo nie robię tego codziennie, nie jest ozdobiony brokatem, piórkami i zamknięty na zamek, który noszę ze sobą w obawie o przeczytanie go przez kogoś.

Napisz i wyrzuć z siebie to co Cię męczy, jesli potrzebujesz to spal to po napisaniu, albo zachowaj, by kiedyś do tego wrócić! Dobrą metodą jest również pisanie małych kartek z wdzięcznościami i dobrami, które nas spotykają, by znowu wrócić do nich po jakimś czasie.

(13) Dekorujemy dom

W pędzie pracy czasem zapominamy o tym, że w domu warto nie tylko sprządać, ale również dekorować go w detale, które poprawiają nastrój, atmosferę. Dlatego w tym czasie zmieniłam kilka zdjęć w ramach, wydrukowałam nowe, powiesiłam kilka elementów.

(14) Siejemy zioło i nie tylko!

Jestem wieśniaczką, która kiedyś się tegom wstydziała a teraz obnosi się wokół z dumą! W niedługim czasie chcę mieć na swoim podrówku kury i grządki ze świezymi warzywami i ziołami! Już zabrałam sie za pracę, obejrzałam kilka tutoriali o sadzeniu, dowiedziałam się wielu genialnych rzeczy i co prawda narazie wszystko czeka w doniczkach, ale już za chwilę, już za momencik mam nadzieję, że będe mogła cieszyć się moją ziemią!

(15) Naprawiamy

W każdym domu znajdzie się coś co wymaga naprawy, odświeżenia. A tak się składa, że mój mężczyzna bardzo uwielbia wszystkie takie zadania, więc zrobiliśmy kilka małych remoncików, o ile lepiej żyje się z myślą, że coś co wkurzało mnie przez kilka miesięcy już znikło z oczu lub działa!

(16) Produkujemy!

Czas kwarantanny wykorzystujemy również na wzmozoną pracę nad naszymi projektami a są to m.in wynajem mobilnych saun i balii Sauna Mocy, blog Prozwierz.pl stowarzyszenie Lokalne Inicjatywy oraz Ambitna Marka i tutaj głównie nasza platforma kursowa, na której mamy już ponad 6 kursów online, z wiedzy na temat reklamy i marketingu, która wspomaga biznes! Jak widzisz jest tego sporo więc nie nudzimy się!

(17) Sprzątamy skrzynkę email

Uwielbiam kiedy widać efekty działań oraz kiedy są one policzalne, np, kiedy sprzątam w domu to za chwilę jest to samo co było, dlatego takie zadanie mnie frustrują, ale inaczej jest ze sprzątaniem na komputerze czy laptopie! Uwielbiam ten moment kiedy na skrzynce jest 800 emaili a po skończonych porządkach zostaje kilka, w dodatku zawsze wyedy znajduję jakieś ciekawostki, które motywują mnie do działania!

(18) Robimy dekoracje do domu oraz ogrodu!

Tadam! Zrobilismy figurki z masy solnej! Co to była za twórcza zabawa! Kilka dni później malowanie i już 2 dni rozrywki zapewnione! Po koronie idziemy na warsztaty z gliny, od dawna chciałam się udać, ale jakoś tak wychodziło…

Kolejnym zadaniem jakie wymyśliałam, było zrobienie dekoracji do ogrodu, mam w głowię wizję jak będzie wyglądał, nadam mu boho klimat, ale z kolorowymi dodatkami DIY, dlatego stworzyłam trójtkątne chorągiewki, ze starych koszul, z których stworze sznur! Będzie zacnie!

(19) A może porządki w telefonie?

Lubię wiedzieć co gdzie mam, dlatego mój telefon przechodzi generalne zgrywanie i porządkowanie min 1 raz na miesiąc, ale jeśli Ty tego nie robisz a masz w nim ważne zdjęcia, lub denerwujesz się że wciąż się zacina, to zrób to zanim zepsuje się lub coś gorszego!  Usuń niepotrzebne zdjęcia, filmy, aplikacje!

(20) Stwórz swoją mapę marzeń!

O mapie marzeń usłyszałam jakieś 2 lata temu, nie wierzyłam w jej „moc” o której tak wiele słyszałam, ale wiesz co? Uwielbiam ją! To powycinane kartki z gazet czy zdjęcia wymarzonych miejsc, obiektów, które nieustannie motywują mnie do działania i spełniania zamierzonych celów! Bo marzenia się spełnia!

(21) Zadbaj o siebie

Pijemy wodę, robimy zdrowe koktajle, maseczki i domowe spa! To najlepsze sposoby na poprawę humoru!

(22) Dbamy o rośliny

W naszym domu na każdym kroku są kwiaty, kiedyś ich nie lubiłam, za to moja mam tak i cieszę się że w końcu zaraziła mnie miłością do nich! Kilka dni temu przesadzaliśmy kwiaty, zmienialismy im ziemię, nadawaliśmy świezości by rosły i dotleniały nas każdego dnia!

(23) Podróżujemy… palcem po mapie

W planach na ten rok było sporo wycieczek, jedyne co zostało to podróż palcem po mapie, wspomnienia minionych, ale też planowanie nowych…kiedyś…W tym sezonie podobnie jak w poprzednim postawimy na Polskę na pewno do września, a co będzie później, zobaczymy! Jeśli chcesz zaplanować weekendowe wycieczki autem w okolicy to polecam Ci te wpisy:

Zamek Radziejowice czy warto się wybrać?

Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła czy warto zobaczyć? + wideo

Żelazowa Wola czyli miejsce urodzenia Chopina – czy warto zobaczyć?

Pałac Nieborów oraz Park Romantyczny w Arkadii czy warto się wybrać?

SPA na weekend pod Warszawą sprawdź gdzie warto?

Święto Wina w Winnicy Dwórzno pod Warszawą

(24) Porządki w biżuterii

Przyznaj się kiedy ostatnio czyściłaś swoją biżuterię? Ja swojej mam tak dużo, że kiedy zaglądam do moich kuferków, w celu ich uporządkowania to zawsze odkrywam coś pięknego, o czym zapomniałam!

(25) Porządki w butach

U mnie już zrobione! Naliczyłam jakieś 80 par, większość mamy! 4 pary poszłyu do kosza a 5 wystawiłam na olx, może ktoś bedzie zainteresowany, a jesli nie to oddam do akcji, po której wspominam wyżej. To samo z torebkami, czas pożegnac się z tymi kolorowymi kopertówkami, które nie pasują do niczego!

(26) Sprawdzenie kosmetyków

Zawsze, ale to zawsze znajdę coś przeterminowanego! Jak to możliwe??? Chyba nie muszę Ci mówić, jak niebezpieczne może być używanie przeterminowanych kosmetyków. DLatego zachęcam do przejrzenia, może warto wyrzucić już te stare pomadki czy lakiery, których i tak nie użyjesz?

(27) Uporządkowanie przypraw

Po prostu to zrób a podczas gorowania będzie łatwiej!

(28) Malowanie paznokci!

Od ponad 6 czy nawet 7 lat bez przerwy nosiłam hybrydę, masz pojęcie? To co stało się ostatnio z moimi paznokciami to jakaś masakra…ale cóż musiałam się poddać, dac im odpocząć i nauczyć się robić je samej!

(29) A może zaczniesz pisac bloga?

Kiedy 10 lat temu siadałam do pisania bloga, nie miałam pojęcia o niczym. Nie pamietam jaki dokładnie miałam pomysł w głowie, ale kiedy pomyślę jak wiele mi to dało to sama w to nie wierzę! Jestem przekonana, że masz coś ciekawrgo do powiedzenia/pokazania światu więc zrób to teraz!

(30) Wspieramy lokalne miejsce

Wiem jak trudno jest teraz wielu przedsiębiorców wokół, nasza firma od dawna prosperuje online a okres korony nie wpłynął na nią. W sumie prowadzimy 3 biznesy więc środki są zdywersyfikowane, dlatego wspieramy innych.

A jakie są Twoje pomysły na spędzenie czasu podczas kwarantanny i koronawirusa? Napisz a chętnie dodam je do listy lub skorzystam sama!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *