Ziołowy Zakątek na Podlasiu, co to za miejsce?

Podlasie, region Polski o niezwykłym bogactwie przyrody i kultury, jest miejscem, które potrafi zachwycić swoją niesamowitą różnorodnością. Spośród tych atrakcji, jedną, która zasługuje na szczególną uwagę, jest Ziołowy Zakątek, do którego w końcu udało mi się dotrzeć!

Ziołowy Zakątek na Podlasiu, co to za miejsce?

Słyszałam o tym miejscu już jakieś 5 lat temu. Planowałam pojechać, ale dopiero w tym roku zrealizowałam ten plan. Mieści się na Podlasiu to już wiemy w miejscowości Koryciny na końcu wsi. Możesz kojarzyć nazwę Dary Natury, herbaty czy zioła, które można kupić w supermarkecie pochodzą właśnie z tego miejsca. Wytwarzane są od ponad 30 lat, z ogromną pasją i tradycją oraz z szacunku do ekologii. To miejsce, w którym zioła i naturalne metody leczenia są nie tylko szanowane, ale również celebrowane, jest prawdziwym skarbem dla miłośników natury. 

Ziołowy Zakątek na Podlasiu jest oazą spokoju i relaksu, gdzie zioła stanowią podstawę codziennego życia. Tradycja zielarska na Podlasiu jest długa i bogata, z głęboko zakorzenioną wiarą w moc i zdrowotne korzyści płynące z roślin. Na przestrzeni wieków zielarstwo stało się nieodłącznym elementem kultury Podlasia. Spędziliśmy tu popołudnie, noc oraz cudowny poranek. Na każdym kroku czułam połączenie z tym miejscem. Jestem zachwycona jego naturalnością i subtelnością.

W Ziołowym Zakątku spotkamy zarówno tradycyjne, dobrze znane nam zioła, jak mięta, rumianek czy melisa, jak i te bardziej egzotyczne, takie jak lawenda czy dziurawiec. Przewodnicy, często lokalni mieszkańcy z bogatą wiedzą o tradycyjnym zielarstwie, chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i tajnikami przetwarzania i wykorzystywania ziół w codziennym życiu.

Ziołowy Zakątek to właściwie jeden wielki Podlaski Ogród Botaniczny, który liczy ponad 1500 gatunków przyrodniczych, położonych na obszarze 12 hektarów. Samych róż jest tu około 150 gatunków. Podczas pobytu w Ziołowym Zakątku, mamy możliwość poznania chronionych roślin i dziko rosnących gatunków jadalnych, jak również roślin barwierskich, trujących czy przyprawowych.

Na terenie Ziołowego Zakątku, oprócz bezpośredniego kontaktu z naturą, oferowane są również warsztaty i szkolenia. Można nauczyć się tam m.in. przygotowywania domowych naparów, maści, syropów i olejków ziołowych, a także dowiedzieć się więcej o ziołach, które pomagają w walce z różnymi dolegliwościami. Nie brakuje również wydarzeń dla najmłodszych, takich jak zajęcia plastyczne, podczas których dzieci uczą się tworzyć z naturalnych materiałów.

Ważnym aspektem Ziołowego Zakątku jest ekologia. Idea ta jest promowana na każdym kroku, począwszy od sposobu uprawy ziół, poprzez proces ich przetwarzania, aż po sposób ich wykorzystania. Wszystko to składa się na zrównoważony i ekologiczny styl życia, który jest jednym z fundamentów filozofii Ziołowego Zakątku.

Ziołowy Zakątek oferuje aż 150 miejsc noclegowych, jedynych w swoim rodzaju! Na miejscu znajduje się również sklep z wyrobami Darów Natury, takimi jak zioła, herbaty, przyprawy, miody, a także kosmetyki czy rośliny, zioła doniczkowe.

Podsumowując, Ziołowy Zakątek na Podlasiu to miejsce, które oferuje nie tylko kontakt z naturą i zdrowym stylem życia, ale również unikalne doświadczenia edukacyjne i kulturowe. Odwiedzając to miejsce, można poczuć autentyczny duch Podlasia, bogactwo jego tradycji i piękno przyrody. Bez względu na to, czy jesteś zapalonym zielarzem, czy po prostu szukasz spokoju i relaksu, Ziołowy Zakątek na pewno Cię zainspiruje i zaskoczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *