Zawody, które pozwalają na podróże? Poznaj 5 z nich!

Poznawanie nowych kultur oraz języka jest fascynujące dla wielu z nas. Czasem jednak trudno jest znaleźć odpowiednią ilość czasu pomiędzy pracą a innymi obowiązkami, aby spełnić swoje najskrytsze marzenia o podróżach. Marzy Ci się podróżowanie po świecie? Jest to możliwe! Istnieją zawody, dzięki którym spełnisz się zarówno zawodowo jak i podróżniczo. Poznaj 5 zawodów, w których podróżowanie jest najważniejszym obowiązkiem. 

Stewardesa

To idealny zawód dla tych, którzy lubią budzić się codziennie w innym miejscu na świecie. Oczywiście niezbędna będzie znajomość, minimum angielskiego. To, dokąd będziesz podróżować, zależy od wybranych linii lotniczych oraz rodzaju kursów. Możesz mieć swoją bazę w Polsce i latać na krótkie trasy. Jednak dla osób chętnych na większą przygodę idealnym rozwiązaniem będzie zatrudnienie się w liniach azjatyckich lub arabskich i latanie na długie trasy, dzięki którym będziesz mogła spędzić nawet kilka dni na zwiedzaniu nowych miejsc na koszt pracodawcy. 

Dziennikarz podróżniczy

Jeśli interesujesz się podróżami, to na pewno znasz dziennikarzy podróżniczych, którzy prowadzą bloga albo kanał na YouTube. Aby w pełni korzystać z walorów tego zawodu, możesz zostać freelancerem i na własnych warunkach dostosowywać podróże do swoich potrzeb. W tym zawodzie bardziej niż studia liczy się smykałka i wiedza. W dzisiejszych czasach są bardzo dobre warunki na to, żeby jeździć po świecie i dzielić się swoimi podróżami z internautami.

Nauczyciel języka obcego

Jeśli władasz biegle językiem np. angielskim i masz uprawnienia do nauczania innych, wystarczy, że zdobędziesz się na odwagę, aby wyjechać do szkoły językowej w egzotycznym kraju. Jako nauczycielka w szkole będziesz miała zapewne obowiązkowe dwa miesiące wakacji, które możesz spożytkować na zwiedzanie nowych miejsc. Popularnym kierunkiem obecnie są takie miejsca jak Azja, ponieważ wiele osób z całego świata zostaje tam na dłużej, pracując zdalnie z całymi rodzinami, potrzebują edukować swoje dzieci, a te zazwyczaj znają swój język rodowy plus angielski.

Ten zawód umożliwia również pracę sezonową, w danym miejscu czy chociażby pracę zdalną z dowolnego miejsca i prowadzenie zajęć językowych online.

Pracownik statku wycieczkowego

Każdy statek potrzebuje wykwalifikowanej załogi. Są tu potrzebne takie osoby jak barman, kelnerka, kucharz, pokojówka czy nawet fotograf, lekarz i pielęgniarka! Jeśli byłaś kiedyś na statku, to wiesz, że jest to jeden wielki hotel na morzu czy oceanie, w którym są restauracje, sklepy, kluby. W zależności od tego z jakim operatorem podpiszesz kontrakt, możesz zwiedzać Europę, ale i egzotykę.

Au pair

Jeśli lubisz pracę z dziećmi i znasz język np. angielski, to może być praca właśnie dla Ciebie. Wiele zagranicznych rodzin szuka opiekunki dla swojego dziecka. Możesz mieć szansę na wyjazd nie tylko do krajów europejskich, ale nawet do USA. Jest to dobra praca dla młodych ludzi, którzy chcą podszkolić swój język i poznać kulturę innego narodu. Sama sporo interesowałam się tym tematem kilka lat temu i nawet przeszłam rozmowę rekrutacyjną. Chciałam wyjechać do USA, nauczyć się języka i zmienić otoczenie. Podjęłam jednak decyzję o samodzielnym wyjeździe bliżej – na Maltę.

To tyle? W obecnej sytuacji i otwartości na pracę zdalną przez wiele firm, na pewno byłabym w stanie wymienić więcej zawodów. Jeśli chcesz coś dodać od siebie, napisz w komentarzu. A może chcesz opowiedzieć swoją historię? Napisz do mnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *