Zanzibar jaką lokalizację wybrać na urlop?

Jaką lokalizację wybrać na Zanzibarze? Bwejuu, Paje a może Nungwi?

Patrząc na wielkość wyspy, mógłby się wydawać, że nie ma to znaczenia. Też tak myśleliśmy, jednak ma to ogromne znaczenie, przede wszystkim dla komfortu wypoczywania czy podróżowania. Wiele zależy od tego, jakie masz potrzeby. Jeśli masz zamiar wypoczywać w hotelu i nie interesuje się życie lokalne czy korzystanie z wielu wycieczek, nie ma znaczenia, w której części wyspy osiedlisz się na te kilka dni. 

Natomiast jeśli chcesz korzystać z okolicy, lubisz nocne imprezy na „mieście”, chcesz poznać życie lokalne przeplatające się z turystycznym, to polecam bliskie okolice Paje. My byliśmy w Bwejuu i mieliśmy ok.2,5km do sklepów, restauracji i takiego miejskiego życia, nam to odpowiadało, ale wiązało się to ze spacerami ok. 5-7km, lub płaceniem za taxy ok. 12-15 zł w jedną stronę. Możesz wybrać też pobliską wioskę Jambiani, praktycznie przy samym Paje, noclegi będą tu zdecydowanie tańsze niż w samym Paje a okolica równie piękna.

Często rekomendowanym miejscem na urlop na Zanzibarze, jest Nungwi, które słynie z pięknych plaż, ale będąc tam przy okazji zwiedzania wyspy, wolę jednak „naszą” okolicę Bweju.  W Nungwi plaża i kolor wody może jest cudny, ale tłum ludzi oraz wąskie plaże, zniechęciły mnie do tego miejsca i nie chciałabym być tam dłużej niż 1-2 dni. Wiele osób, które odwiedzało wyspę Zanzibar pamięta totalnie inny jej wyglad i ilość turystów, dlatego wybiera tą okolicę, która niestety przez te kilka lat mocno się rozbudowała, przez co dostęp do plaż, nie jest już na takim poziomie.

Jeśli potrzebujesz błogiego spokoju na odludziu polecam okolice Eden Rock Mtende Beach, byliśmy tam aż 2 razy i nawet skusiliśmy się na nocleg. Poniżej film z tego miejsca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *