Zanzibar budżet 15 000 zł na 30 dni dla 2 osób?

Wyjechaliśmy na rajski Zanzibar na miesiąc. Jesteśmy we 2, nasz budżet to 15 000 zł ile, na co wydaliśmy, ile planujemy wydać?

Do podróży przygotowywaliśmy się kilka tygodni. Sprawdzaliśmy ceny, loty, czytaliśmy o życiu na wyspie. 

Wydatki na Zanzibarze

Loty kosztowały nas 5 000 zł,  czyli 2 500 zł za osobę w obie strony, mieliśmy okazję kupić za 3800 zł, na początku stycznia, bo tak na początku planowaliśmy przylot. Niestety względu na oczekiwanie na mój paszport z nowym nazwiskiem, przepadły. Sprawdzaliśmy też loty z innych miejsc, z przesiadkami, ale raczej ceny są takie same i zbliżone do kwoty 2 500 zł. Co ciekawe, musieliśmy kupić od razu w obie strony, bo cena kiedy zaznaczaliśmy w jedną, wychodziła taka sama.

Nocleg na Zanzibarze

Po zakupie biletów, zakupiliśmy nocleg. Wynajęliśmy pokój z własną łazienką oraz dostępem do kuchni w lokalnym domu u polskiego małżeństwa, które prowadzi bungelows. Zapłaciliśmy 600 dolarów za miesiąc. Ważny był dla nas stały internet, o samym lokum opowiem w innych materiałach.

Wiza na Zanzibarze

Kolejna koszty stałe i obowiązkowe to wiza. Zapłaciliśmy na miejscu po 50 dolarów, czyli 400 zł za 2 osoby, jest na 90 dni. Po przylocie musieliśmy uzupełnić dokumenty i opłacić za wizę, można było płacić gotówką i kartą. Polecem zrobić to online wcześniej, bo będzie szybciej, ale najlepiej już po przejściu testów i pewności, że lecisz w tym terminie!

Testy PCR na Zanzibarze

Kolejny koszt to również wspomniane testy PCR wymagane przed wejściem do samolotu, z tłumaczeniem angielskim. Koszt to 220 zł za osobę, chociaż już wiemy, że moglibyśmy zrobić to taniej, no ale trudno. Jak będzie z powrotem, tego nie wiemy bo sytuacja zmienia się.

Ubezpieczenie to koszt 284 zł za 2 osoby na 30 dni. Całkiem spoko biorąc pod uwagę, że na jadąc na tydzień czy 2 płaciliśmy podobne kwoty.

Transfer na lotnisko 40 dolarów w jedną stronę czyli 40$ x2 = 80$ x4=320 zł

To są swego rodzaju pewniaki, czyli koszty stałe, które wydamy lub już wydaliśmy, aby tu przyjechać. W większości jak testy, loty płacisz tyle samo niezależnie od tego, na ile lecisz.

Pozostały budżet

Zostaje nam 15 000 – (5000+2400+440+284+320) = 6566  zł

Pozostałe koszty na Zanzibarze

Szacujemy, że na wycieczki wydamy około 4 000 zł. Na jedzenie wydajemy tutaj około 50 zł dziennie, czyli za 30 dni liczymy ok. 1500 zł, gotujemy tu w większości sami, zawsze w takich ciepłych miejscach, jesteśmy mniej głodni. Jemy 3 posiłki dziennie + przekąski typu owoce, chipsy w sumie 3 posiłki warzywa i owoce są tu pyszne. Jesteśmy na diecie wege nie jemy mięsa ani nabiału.

Zostaje 1 000 zł, to wydatki na transport np. taxi czy wynajem rowerów, który mamy zamiar przetestować, czy pamiątki.

O czymś zapomnieliśmy? Czy nasz budżet wystarczy? Zobaczymy, testujemy to i spisujemy ceny różnych rzeczy, by zrobić na koniec podsumowanie! Obserwuj kolejne materiały, zaplanowałam około 16 wpisów o Zanzibarze!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *