Za co pokochałam Maltę?

Zachwycam się Maltą każdego dnia, nawet jeśli zdenerwuję się na transport publiczny, łapię oddech i znów mam dobry humor;) Do końca jeszcze nie wiem za co kocham ją najbardziej – jest tyle rzeczy… Być może jeszcze wiele w życiu nie widziałam, być może zachwycam się Maltą bo nie wiem jaki piekny jest świat dalej, ale wiecie co? Naprawdę czuję do niej chemię i wiem, że to nie ostatnie nasze spotkanie. To trochę tak jak podczas poznawania ludzi. Czasem po prostu kogoś spotykasz, wymieniasz się kontaktem i tyle…Innym razem poznajesz kogoś i czujesz, że „coś” jest inaczej, spojrzenie, dotyk i rozmowa są wyjątkowe, zaczynasz czuć motyle w brzuchu a nawet kręci Ci się w głowie…w takich momentach myślisz, że życie sprawia niespodzianki, że każda sytuacja jest z góry zaplanowana i tak naprawdę po burzy zawsze wychodzi słońce… Tak właśnie działa na mnie Malta!;) Ten wyjazd traktuję jako swoją lekcję życia, ale taką z której bez płaczu i smutku dużo się nauczę.
1. Za dostęp do morza i ciepły klimat
Od zawsze wiedziałam, że jestem stworzona do życia w ciepłym klimacie, naprawdę nie potrzebuję do szczęścia zimy;)
 2. Za ludzi: ich życzliwość i otwartość, a także za piękne domy: kolorowe okna i drzwi
Jest takie powiedzenie w Polsce „Dobrą gospodynie poznasz po jej oknie” – maltańczycy chyba je znają bo okna i wejścia do ich domów wyglądają pięknie!
3. Za roślinność, na którą nie zawsze jest miejsce i warunki a ona na złość pnie się górę!
Poznajecie na zdjęciu poniżej? To gwiazda betlejemska;)
 
 4. Za te cudowne ogrody, balkony i tarasy na dachu!
Codziennie robię zdjęcia nowym miejscom, co tu dużo mówić, zobaczcie ostatnie
 
5. Za śniadania na plaży
Jestem tu już prawie miesiąc i nadal nie przestały mi się nudzić posiłki na plaży, często wychodzę z domu wcześniej biorę swoje śniadanie lub kupuje na mieście i jem nad brzegiem morza. Cudownie jest zaczynać tak dzień!
6. Za wolną przestrzeń i poczucie samotności
Odchodząć od miejsc zabudowanych i uszczęszczanych przez turystów możemy spotkać takie jak to poniżej. Malta nie jest wielka a pomimo to jest tu jeszcze tak wiele miejsca niewykorzystanego. Wystarczy trochę zboczyć z głównej drogi aby zoabczyć pola…

Patrycja Story

Nazywam się Patrycja. Przez 4 lata prowadziłam bloga głównie o modzie, moim stylu i tematach związanych z fashion. Niedawno zdałam sobie sprawę, że mój blog to już nie tylko „fashion”, ale również podróże, marzenia, opinie…całe moje życie. Ta strona to cząstka mojego świata. Blog ma już ponad 4 lata! Przez ten czas wiele zmieniło się zarówno w mojej fizyczności, poglądach jak i życiu osobistym. Jedno nigdy się nie zmieni: jestem pełną szalonych pomysłów optymistką i staram się aby uśmiech nie schodził mi z twarzy;)

Od ponad 9 lat mieszkam w okolicach Warszawy, blog pozwolił mi zaklimatyzować się w nowym miejscu i poznać mnóstwo ciekawych ludzi, co jest moją największą radością z tego projektu.

Przeczytaj także

Sprawdź mój najnowszy film!