Szczegóły wydarzenia

Termin 

Miejsce


Wydarzenie na FB


Zapisy poniżej na tej stronie

Na czym polegają Zielone Wymianki?

To spotkania osób, które chcą pozbyć się niepotrzebnych rzeczy jak ubrania, dodatki, książki czasem też i zabawki. Każdy przynosi swoje i wymienia z innymi uczestnikami. Wydarzenia organizuję na 2 sposoby:

1

Zarezerwuj wieszak

Cześć uczestników rezerwuje sobie miejsca na duży stojący wieszak zazwyczaj takich stoisk jest około 30-40. Uczestnicy wymieniają się i sprzedają między sobą. Wydarzenie trwa 4-5 h i przez ten czas uczestnicy wymieniają się, rozmawiają i poznają. W tym czasie każdy kto ma ochotę może dołączyć do wydarzenia w dowolnym momencie, przyjść i zakupić coś od uczestników z wieszakami.


2

Przynosisz 10 swoich rzeczy a zabierasz 10 kogoś innego

Na wydarzenie przychodzą wcześniej zapisani uczestnicy w dowolnym momencie. Na środku ustawiamy wielki stół na którym każdy zostawia swoje rzeczy, może przynieść ich max 5 lub 10 i z taką samą ilość innych rzeczy znalezionych dla siebie na stole może wyjść. Ta idea jest o tyle ciekawsza, że jeśli ktoś nie ma czasu aby być na evencie przez cały czas jego trwania może po prostu wziąć pod rękę 5 rzeczy, zostawić je i wziąć dowolne 5. Ponieważ w momencie kiedy kładzie je na stole, one tracą właściciela i każdy bez negocjacji i rozmów może wziąć co tylko mu się podoba. Jeśli uczestników jest dużo, rzeczy dzielimy na kategorie np. sukienki na osobnym stoliku, książki na osobnym lub rozmiarowo każdą z kategorii ubrań.   

Główną ideą zielonych wymianek jest szerzenie możliwości wymiany na coś innego. Zamiast wyrzucania rzeczy lub wystawiania ich online (co czasem jest czasochłonne). 

Zachęcam do robienia porządków w szafie 2-3 razy w ciągu roku, odkładania niechcianych rzeczy i wzięcia udziału w takim evencie. Dzięki temu zaprzestaniemy gromadzenia a znużone rzeczy trafią do kogoś komu posłużą jeszcze jakiś czas. Sami zyskamy coś nowego!

88

Skąd pomysł na Zielone Wymianki?

Historia i organizacja moich wymianek zaczęła się dawno temu jeszcze przed modą i koncepcją eko.

Na początku robiłam je w małym gronie koleżanek, z czasem we współpracy z organizacjami publicznymi w moim mieście. Zostałam zaproszona do wspierania akcji ogólnopolskich a z czasem postanowiłam robić je sama na większą skalę bo nie tylko w Polsce!

Mam kilkoro znajomych na emigracji w Niemczech, UK oraz Holandii sprzedałam im pomysł jako propozycję poznania sąsiadków oraz integrowania polaków na emigracji. Pomysł spodobał się i sprawdził!

Zielone Wymianki to ciekawy sposób nie tylko na pozbycie się zbędnych rzeczy i odświeżenie swojej szafy, ale także:

Integracja z okolicznymi mieszkańcami

Kreatywne warsztaty

Nowe znajomości

Miło i aktywnie spędzony czas

Napisz do nas w tej sprawie zielonenawyki@gmail.com

Zapisz się a otrzymasz informację o Zielonych Wymiankach!

Wspierają nas

O PatrycjaStory.pl

Strona PatrycjaStory.pl powstała w 2010 roku, z pasji do mody i  #secondhand. Od tego czasu sporo zmieniło się na blogu, dodatkowo nagrywam też wideo. Ta strona to cząstka mojego świata, którym dzielę się z innymi. Z czasem z pasji powstał styl zycia a 2 lata temu firma AmbitnaMarka.pl w której świadczę usługi związane z marketingiem i reklamą online.

Mam nadzieję, że moje wpisy przyczynią się do zmiany Twojego życia na lepsze, może odnajdziesz tutaj ciekawe tematy czy miejsca warte odwiedzenia. 

Jeśli skorzystałaś z moich rad, koniecznie napisz do mnie! 

Życzę Ci wszystkiego dobrego!

Mogą Cię zainteresować