Co warto zwiedzić na Majorce? TOP 2 miejsca!

Majorka jest piękną i malownicza wyspą. Kiedy mamy kilka dni na zwiedzanie i chcemy również powylegiwać się na plaży to musimy dobrze zaplanować taki wyjazd. Niestety, wiele osób uważa, że trzeba zwiedzić jak najwięcej i jak najszybciej, wynosząc z tego typu wyjazdu jedynie zdjęcie na instagramie. Musimy postawić na jakość, nie na ilość! 

Wpis o praktycznych poradach na Malcie mamy już za sobą. W takim razie dzisiaj zaczynamy zwiedzanie! W tym artykule opiszę Ci 2 najważniejsze miejsca, które warto zobaczyć, będąc na Majorce. 

katedra la seu majorka

Pierwszego dnia, kiedy zaraz po przylocie jechaliśmy autobusem do naszego hotelu, naszą uwagę przykuła wielka, ciekawa budowla. Po sprawdzeniu, okazało się, że to Katedra La Seu. Od razu uznaliśmy, że trzeba zwiedzić to miejsce. Jak się okazało – jest to nie tylko największa budowla na całej Majorce, ale i najwspanialsza gotycka katedra w Europie! Budowano ją przez blisko 400 lat. Wymiary katedry to 121 m długości, 55 m szerokości oraz ponad 6 000 m2 powierzchni! Z zewnątrz wygląda na olbrzymią i potężną, a po wejściu do środka…

katedra la seu majorka , majorka katedra gotycka

…robi jeszcze większe wrażenie. Zachwyca nie tylko wielkością i wspaniałym gotyckim klimatem ale jak dla mnie niebywałym duchowym spokojem. Mimo wielkości jest cicha i skromna. Niesamowite wrażenie tworzą wspaniałe witraże, których jest aż 60! Bardzo rzadko zdarza mi się w takich miejscach usiąść i po prostu patrzeć. Naprawdę polecam odwiedzić to miejsce. Katedra La Seu zachwyciła nas zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Mieliśmy niebywałe szczęście ponieważ podczas naszej wizyty w katedrze trafiliśmy na koncert chórku dzieci w wieku szkolnym. Muzyka pięknie rozbrzmiewała po całej katedrze!

katedra la seu majorka , majorka katedra gotycka

Bilety (ok. 4 €/os.) można zakupić na miejscu, jak również online tutaj, dzięki czemu w czasie sezonu unikniesz kolejek. Na zwiedzanie katedry należy poświęcić około 1 godziny.

Zaraz po wyjściu, wokół jest wiele małych knajpek idealnych na śniadanie czy kawkę.

Jaskinie i groty czyli podziemna Majorka!

 Cuevas del Drach majorka jaskinie

Bez wątpienia to jedna z głównych atrakcji wyspy. Jaskinie robią wrażenie, tym bardziej jeśli ktoś jest fanem tego typu atrakcji lub gdy nigdy wcześniej czegoś takiego nie widział! Udało nam się odwiedzić Cuevas del Drach. Wybraliśmy ją ponieważ była otwarta, natomiast dojazd do niej był najlepiej skomunikowany od naszego miejsca. Warto dodać, że  jaskinie Cuevas del Drach ukrywają się w dużym podziemnym jeziorze zwanym Martel, uważanym za jedno z największych podziemnych jezior na świecie!

 Cuevas del Drach majorka jaskinie

Cała jaskinia robi ogromne wrażenie, byłam w takiej po raz pierwszy. Z ciekawością podziwiałam wytwory natury.

Na koniec coś co totalnie mnie zaskoczyło. Płakałam! Pod koniec wycieczki, zbliżając się do jeziora, zwiedzający dostają polecenie aby usiąść na przygotowanej widowni, wyłączyć aparaty i telefony oraz zaczekać w ciszy na koncert. Przyznam, że nie spodziewałam się tego co zobaczyłam i usłyszałam! Na samym początku pojawiły się światła i płynącą łódkę, zaraz po tym przyszedł dźwięk. Wrażenia nie do opisania i nie piszę tego bez przyczyny. W trakcie koncertu nie wolno robić zdjęć i nagrywać filmów. Lubię muzykę klasyczną, a akustyka w jaskini była idealna. Klimat + światła = MAGIA!

Bilety (ok. 8-15,5 €/os.) można zakupić na miejscu i online tutaj 0,5 € taniej, dzięki czemu w czasie sezonu unikniesz kolejek. Zwiedzanie trwa około 1 h. Jeśli poruszasz się komunikacją sprawdź zaraz po wyjściu, o której godzinie są kolejne autobusy. Po wyjściu z jaskini polecam spędzić czas na powierzchni lub zwiedzić dalszą okolicę. Niestety blisko nie ma zbyt wielu miejsc na obiad, a w barze przy Cuevas del Drach oferują tylko fast foody, chociaż na pewno lepsze to niż sytuacja z zimnym daniem w pobliskiej restauracji  którą opisałam tutaj.

 Cuevas del Drach majorka jaskinie

Polecam zaplanować Ci wycieczkę do jaskini na cały dzień ponieważ droga autobusem trwa około 1h w jedną stronę. Przed lub po zostaje Ci już tylko zwiedzanie okolicy Twojego miejsca zamieszkania lub stolicy w której pewnie będziesz mieć przesiadkę. Ponieważ godziny odjazdu busów spod jaskini są dosyć rzadko. Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem auta to wybór takiej komunikacji tutaj, jest dobrym pomysłem! Odradzam tutaj jednak rower, brat nie dojechał po 15 km od Palmy zmienił kierunek, drogi nie były zbyt sprzyjające.

Przeczytaj: MAJORKA – PRAKTYCZNE INFORMACJE. WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ O MAJORCE!

Mam nadzieję, że ten wpis będzie Ci pomocy podczas zwiedzania Majorki. Podziel się swoją opinią i wrażeniami w komentarzu, być może będzie to cenne dla innych, którzy szykują się do zwiedzania tej wyspy.

miłego podróżowania!

Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *