Turcja opuszczony hotel „Naturland Vacation Club in Eco Park” w Kemer

Opuszczony hotel na wzgórzu, nie był zapisany w naszych planach wycieczkowych, kiedy wybieraliśmy się do Turcji, ale kiedy tylko o nim usłyszałam, wiedziałam, że muszę go zobaczyć! Jakie szczęście, że mamy drona, nagraliśmy dla Was wideo. Chyba niemuszę dodawać, że na żywo, widoki i wrażenie są jeszcze większe!

Hotel „Naturland Vacation Club in Eco Park” w Kemer w Turcji, oddany do użytku prawdopodobnie w 2013, funkcjonował jako kompleks 5 gwiazdowy zaledwie 2 do 3 lat. Według informacji od lokalnego mieszkańca powodem miało być zadłużenie.  Obecny stan mocno różni się od tego co możemy zobaczyć na zdjęciach ze stron rezerwacji. Zobacz wideo z ujęciami z drona z tego miejsca. 

 

Miejsce bez wątpienia robi wrażenie również dzisiaj, był pięknym obiektem, w którym zadbano o najmniejsze szczegóły. Osadzony jest na wielkim wzgórzu, ścieżki, basen i kolejna górska prowadzą w dół brzegu, gdzie kilka kroków dalej można odpoczywać już na plaży. Co ciekawe widać, że podczas budowy zadbano tu o naturę, drewniane domki w wiejskim stylu zostały tak zbudowane, aby nie zniszczyć drzew, które za to dają wspaniały cień. Mam wrażenie, że jest tu połączonych kilka stylów, ale co ciekawe łączą się ze sobą w spójną i ciekawą całość. Zadbano tutaj o rozrywkę dla gości, widoczny jest amfiteatr, Arka Noego z pełnowymiarowymi zwierzętami, czy wspomniane wcześniej baseny i kolejna górska, wplecione we wzgórze.

Dziękujemy tym wariatom ze zdjęcia za zabranie nas do tego miejsca!

Obiekt liczył kilka restauracji, bogato z przyozdobionymi elementami w różnych stylach i charakteryzacji. Warto odwiedzić apartament na samej górze, mimo, że sprawiło mi to ogromny problem i wejście na samą górę, było dla mnie wyzwaniem (boje się wysokości) widok był niesamowitą nagrodą! Kiedyś pokój miał szklany, kopułowy dach i okrągłe wielkie, łóżko, które obracało się wokół. Coś niezwykłego!

Na miejscu do dzisiaj można znaleźć pełno dokumentów, wszechobecny bałagan, zniszczone elementy.

Myślę, że można poczuć się tutaj jak w jakimś filmie w klimacie apokalipsy. Jeśli będziesz w okolicy polecam Ci odwiedzić to miejsce, nie jest ono chronione ani szczególnie zamknięte. Okoliczni mieszkańcy wskazują je jako obiekt na punkcie turystycznych „must see”.

A tak hotel wyglądał przed, zdjęcia pobrane z naturland-vacation-club-in-eco-park-hotel-kemer.booked

Turcja opuszczony hotel "Naturland Vacation Club in Eco Park" w Kemer Turcja opuszczony hotel "Naturland Vacation Club in Eco Park" w Kemer Turcja opuszczony hotel "Naturland Vacation Club in Eco Park" w Kemer Turcja opuszczony hotel "Naturland Vacation Club in Eco Park" w Kemer

Jeśli chcesz udać się do tego miejsca wpisz w nawigację: Naturland Vacation Club In Eco Park, Çamyuva, Turizm Blv., 07980 Kemer/Antalya, Turcja, z naszego hotelu Alaiye Resort & Spa Hotel jechaliśmy wynajętym autem około 2h, po drodze zahaczyliśmy o kolejkę górską.

Co myślisz o tym miejscu? Warte odwiedzenia czy nie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *