TOP 6 urządzeń, które zmieniły mój rok 2020!

TOP 6 urządzeń, które zmieniły mój rok 2020!

Rok 2020 był dla nas przełomowy pod kątem technologii. Do firmy i domu zakupiliśmy kilka nowych sprzętów, dzięki czemu nasze nagrania weszły na wyższy poziom! Oboje z moim A. zawodowo i prywatnie lubimy korzystać z nowinek technologicznych, które ułatwiają nam życie zawodowe i prywatne.

Prowadząc agencję marketingowo-reklamową trzeba śledzić co się dzieje w świecie technologii. Nie ma w tym nic dziwnego, na co dzień używamy z przeróżnych rozwiązań technologicznych, które pozwalają nam zarabiać pieniądze. Każdego roku wychodzą coraz to nowsze edycje i bardzo często trzeba nasz sprzęt upgrade’ować aby nie zostać w tyle i świadczyć najwyższej jakości usługi. 

Praca to jedno, a jak prywatnie? Mimo, że kochamy naturę, spokój to chętnie sięgamy po technologiczne rozwiązania, które nie dość że ułatwią życie w pewnych sferach życia, to także pozwolą żyć ekologicznie i ekonomicznie. W 2020 roku postanowiliśmy zainwestować pieniądze w technologię, dzięki której mogliśmy się rozwijać, podnieść nasz standard życia i świadczyć lepsze usługi.

Przedstawiam Wam moje TOP 6 urządzeń i sprzętów, które zmieniły moje życie w roku 2020. Film został nagrany w styczniu, ale kompletnie o nim zapomniałam i wisiał na kanale jako prywantny. Mimo, że publikuję go w połowie roku, to wszystko wciąż jest aktualne.

Postaw na zdrowie – Huawei Band 4

Na pierwszy rzut idzie smart band od Huwaei’a. Smartband to opaska na rękę wyposażona np. w krokomierz, który uświadomił mi, jak niewiele się poruszam. Dzięki niemu zmotywowałam się do spacerów na co dzień. Nawyki zostały mi do dzisiaj. Urządzenie zmieniło moje nastawienie do małych nawyków.

Pogadajmy? Większy komfort ze słuchawką bezprzewodową

Drugim urządzeniem ułatwiającym życie jest słuchawka do telefonu. Kupiłam ją w jakimś stacjonarnym sklepie za około 200 zł, wzięłam jedną z tańszych wersji, by sprawdzić, czy to w ogóle zda u mnie egzamin. Rozmyślałam o zakupie urządzenia głośnomówiącego do auta, ale ze względu na częste zmiany samochodów, w moim przypadku byłoby to utrudnione. Potrzebowałam ułatwić sobie rozmowy podczas prowadzenia auta, czy zakupów albo gotowania. Znacie to – dzwoni koleżanka, a Wy akurat jesteście w trakcie robienia obiadu, odbieramy i pół godziny z życia wyjęte i spędzone na kanapie z bolącą ręką od trzymania telefonu. Słuchawka ułatwiła mi rozmowę i wykonywanie innych czynności, czasem zdarzało mi się też słuchać przez nią w aucie podcastów czy webinarów, a nawet muzyki. Uważam, że to świetne rozwiązanie zamiast zestawu głośnomówiącego.

Ujęcia z nowej perspektywy. Na scene wchodzi dron

Moim ulubionym urządzeniem, a zarazem najbardziej potrzebnym, które zakupiliśmy w 2020 roku jest DRON! Od dawna oboje marzyliśmy, by móc nagrywać z góry. Po pierwsze nagrania z lotu drona z podróży to świetna pamiątka i w dodatku można zobaczyć świat z innej perspektywy. Po drugie ujęcia z drona do wideo reklamowych, które robimy w naszej firmie Ambitna Marka, zwiększyły atrakcyjność naszych filmów. Dron to spory wydatek, ten kosztował około 4 tyś zł. Obiecaliśmy sobie go w nagrodę za konkretne zlecenie i w czerwcu 2020 udało się go zakupić.

Pamiętam, że na początku lataliśmy na polach podczas covida. Z racji, że do latania dronem potrzebne są uprawnienia, to A. uczył się do egzaminu i po zdanym teście – otrzymał świadectwo kwalifikacji. Postawiliśmy na profesjonalne i legalne nagrania od początku, mamy ubezpieczenie oraz europejskie uprawnienia do wykonywania lotów. Potwierdzenie zostało wydane przez ULC (Urząd Lotnictwa Cywilnego). Co jak się okazuje, nie jest oczywiste, uczulam Was na latanie dronem bez tych papierków, bo można stracić prawo jazdy, a nawet trafić do więzienia! TO bardzo niebezpieczne urządzenie, kiedy spadnie na kogoś, może spowodować śmierć.

Nagrania z naszego drona możecie zobaczyć tutaj ambitnamarka.pl/uslugi/filmowanie-z-drona-zdjecia-lotnicze/

Tutaj nastąpiła zmiana drona z Dji Mavic Air na Dji Air 2s. Już wkrótce pierwsze nagrania.

Poczuj się jak w kinie dzięki projektorowi

Kolejnym sprzętem doskonale sprawdzającym się w naszym życiu jest projektor. Kupiliśmy go zamiast telewizora. Oglądanie filmów na ekranie laptopa trochę nas zmęczyło. Postawiliśmy na zakup projektora ze średniej półki, który okazał się naprawdę super jakością. Teraz jesteśmy już po oglądaniu filmów we wszystkich możliwych miejscach w domu, w przyczepie, a nawet na ścianie remontowanego domu!

Sprzątanie to przyjemność z robotem sprzątającym

Robot sprzątający! To jest coś, co zawsze wydawało mi się wielkim WOW! Przyznaję, że nie jestem fanką sprzątania, a szczególnie podłóg. Odkurzanie jeszcze z dzieciństwa jest moim znienawidzonym obowiązkiem! Na zakup robota zdecydowaliśmy się głównie ze względu na psa i ilość obowiązków, która nas przytłoczyła. Oszczędza nasz czas, sprząta kiedy jesteśmy na zakupach, czy spacerze. Tutaj muszę wspomnieć, że wybór modelu nie był przypadkiem. Kupiliśmy RoboJet X-One, czytając wiele rekomendacji o innych modelach, to polska marka. Jest to najlepszy stosunek ceny do jakości dostępny na rynku!

 

Wszystko ugotuję z Lidlomixem

Lidlomix, czyli nasz wybawiciel w kuchni! Oszczędza czas, motywuje do kreatywnego gotowania i eksperymentowania. Od dawna marzyłam o tym urządzeniu. Wzięłam nawet pod lupę dwa podobne urządzenia thermomix oraz lidlomix i nagrałam wideo o tym, dlatego zdecydowałam się na produkt Lidla.

Podsumowując. Technologie otaczają nas codziennie. My używamy ich w dużym stopniu prywatnie i zawodowo. Nie wyobrażam sobie życie bez technologii, nie tylko tej wymienionej w dzisiejszym wideo. Z drugiej strony warto pamiętać, aby nie opanowały nas w 100% i nie uzależnić się od niej. Potrafimy bez nich żyć. Czasem warto odstawić technologię i zrobić sobie mały detoks aby zobaczyć jak to jest bez niej.

Posiadasz, któryś z tych sprzętów? A może dodasz coś do mojej listy, co ułatwia Twoje życie?

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *