TOP 5 filmów w tematyce żeglarstwa, które warto obejrzeć!

żeglarstwo

Interesujesz się żeglarstwem? Uprawiasz go od dawna, lub dopiero zaczynasz? Koniecznie obejrzyj TOP filmy w tej tematyce i poznaj to od kuchni.

TOP 5 filmów w tematyce żeglarstwa, które warto obejrzeć!

1. „Master and Commander: The Far Side of the World” (2003) reżyseria: Peter Weir

Jest to ekscytujący film wojenny z epoki żagli, z Russell Crowe w roli kapitana „HMS Surprise”. Film jest zarówno emocjonującym dramatem morskim, jak i wiernym odwzorowaniem życia na morzu w czasach Napoleona. Kombinacja akcji, detali historycznych i świetnej gry aktorskiej czyni go must-see dla każdego miłośnika żeglarstwa. 

2. „Dead Calm” (1989) reżyseria: Phillip Noyce

Ten thriller psychologiczny z Nicole Kidman i Samem Neilliem opowiada o parze, która, próbując uciec od tragicznej przeszłości, wpada w koszmar na otwartym oceanie. „Dead Calm” jest napiętym i mrocznym filmem, który doskonale oddaje strach i izolację na morzu.

3. „All Is Lost” (2013) reżyseria: J.C. Chandor

Robert Redford występuje jako jedyny bohater tego intensywnego dramatu survivalowego, gdzie samotny żeglarz stawia czoła katastrofie na otwartym oceanie. Film jest niemal całkowicie pozbawiony dialogów, ale Redfordowa gra i mistrzowska reżyseria Chandora sprawiają, że jest to zdecydowanie porywający i emocjonalny film.

4. „The Mercy” (2017) reżyseria: James Marsh

„The Mercy” to prawdziwa historia amatora żeglarza, Donalda Crowhursta (Colin Firth), który wziął udział w samotnym, non-stop wyścigu dookoła świata w 1968 roku. Film jest emocjonalnym i poruszającym portretem człowieka, który jest popychany do granic swojej wytrzymałości.

5. „Below Deck” (2013 – Obecnie) produkcja: Bravo

Jest to reality show, które śledzi życie załogi jachtu podczas sezonu czarterowego. Chociaż może nie oferować głębokiej analizy żeglarstwa, jest to zabawne i często szokujące spojrzenie na to, co się dzieje za kulisami luksusowych rejsów jachtowych.

6. „Kon-Tiki” (2012) reżyseria: Joachim Rønning, Espen Sandberg

„Kon-Tiki” to ekranizacja słynnej ekspedycji Thor Heyerdahla, który przepłynął Pacyfik na tratwie balsowej, aby udowodnić swoją teorię o pradawnych podróżach morskich. Film jest zarówno inspirującą przygodą, jak i przemyślanym dramatem, z impresyjnymi scenami na otwartym oceanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *