Co warto zabrać ze sobą na Teneryfę?

Co warto zabrać ze sobą na Teneryfę

Co spakować do walizki wybierając się na Teneryfę lub inne Wyspy Kanaryjskie? Dowiesz się tego w dzisiejszym wpisie. Każdy kraj to inny świat. Zupełnie inaczej przedstawia się wypoczynek na Zanzibarze, inaczej w Tajlandii czy Wyspach Kanaryjskich. Wynika to głównie z różnic i położenia kraju, temperatury, kultury czy dostępności. Wyspy Kanaryjskie to wyspy wulkaniczne położone na Oceanie Atlantyckim, niedaleko wybrzeży Afryki.

Teneryfa – największa z Wysp Kanaryjskich to mała planeta na wyspie. Dlaczego tak napisałam? Bowiem w każdym miejscu Teneryfy panują inne warunki klimatyczne i dlatego też, chcąc zwiedzić całą wyspę to warto przygotować się na każdą ewentualność. 

Co warto zabrać ze sobą na Teneryfę?

Spokojnie. Nie musisz zabierać kurtek zimowych czy butów narciarskich. Nic z tych rzeczy. Domyślam się, że wybierasz się na Teneryfę z wycieczką z biurem podróży gdzie Twój bagaż jest ograniczony. Zajmiemy się tylko najważniejszymi rzeczami, które warto posiadać (po to aby nie kupować ich drożej na miejscu) udając się na Teneryfę.

Krem z Aloesem

Na Teneryfie panują wysokie temperatury. Nie są to zanzibarskie upały ale słońce świeci prawie, że w zenicie przez co jego moc jest „potężna”. Co za tym idzie – bardzo łatwo o przypieczone ciałko. Wiem, że używa się kremów, ale czasem zapominamy posmarować ręce lub nogi i wtedy zaczyna się w pełni czuć Teneryfę. Warto zakupić w Polsce krem nawilżający z Aloesem, który łagodzi skutki zbyt nadmiernego opalenia. Będzie on na pewno tańszy niż na wyspie. Pamiętaj, że tam jest Euro i dodatkowo z racji, że jest to wyspa – zawsze będzie odrobinę drożej niż na kontynencie (bo przecież trzeba dowieźć). Tubka z kremem nie zajmuje dużo więc nie wypełni Ci to całej torby. Dla pary wystarczy spokojnie jedna tubka kremu (pewnie około 500 ml).

Krem z mocnym filtrem

To co pisałam powyżej. Krem z filtrem na upały. Najlepiej wodoodporny. Nie żałujemy go, trzeba chronić skórę, bo widziałam przypadki gdzie ktoś się nie posmarował jednego dnia i następnego był cały czerwony. Szczególnie jeśli lecimy w sezonie jesienno/zimowym, gdzie w Polsce nie świeci takie mocne słońce. Na twarz, uszy i kark najlepiej 50. Reszta ciała filtr 30. I tak samo taniej kupić taki krem w Polsce niż na Teneryfie.

Kapelusz / czapka z daszkiem

Podstawa podczas zwiedzania / leżenia na plaży. Kapelusz z szerokim rondlem będzie chronił Cię przed promieniami słonecznymi (a słońce świeci tam non stop) lub czapka z daszkiem. Jeśli chodzi o czapkę z daszkiem to ma ona jeden problem. Nie chroni karku. Dla przykładu Adrian na Zanzibarze musiał chronić się dodatkowym ręcznikiem zarzucanym na głowę.

Teneryfa co warto zabrać
Tutaj akurat Adrian bez czapki. A potem narzekał 😀

Buty do wody

Teneryfa to wyspa wulkaniczna, co charakteryzuję duża ilość kamienistych plaż lub kamienistego dna w wodzie. Warto posiadać takie buty, które będą nas chroniły przed ostrymi kamieniami, a także jeżowcami. Raz kupione buty przydadzą się nam, także w inne miejsca.

Butelka na wodę z filtrem

Lub zwykła wielokrotna butelka na wodę, którą będziemy mogli uzupełniać. Trzeba pamiętać o nawadnianiu i ekologii. Lepiej kupić duży baniak, niż małe plastikowe butelki z wodą.

Bluza polarowa

Bluza polarowa gdy na Teneryfie panują upały? Po co? Ano po to, że jeśli planujesz wybrać się na szczyt wulkanu Teide to tam już tak ciepło nie jest, a temperatura spada nawet do 10 stopni. To samo tyczy się podróży do Parku Narodowego Anaga, gdzie jest bardzo wilgotno, wieje silny wiatr i jest chłodno. Warto pomyśleć o ew. parasolu lub składanej kurtce przeciwdeszczowej.

Pojemnik na jedzenie

To taki podróżniczy trick. Warto mieć takie składane pudełko na jedzenie, ponieważ jeśli stołujemy się w restauracjach to czasem nie dojadamy lub już nie mamy miejsca. Po co więc wyrzucać lub płacić za pojemnik? Składane etui nie zajmuje dużo miejsca, a wielokrotnie może się przydać.

Podsumowując. Na Teneryfę warto zabrać: 

  • Krem z aloesem,
  • Krem z mocnym filtrem,
  • Kapelusz,
  • Buty do wody,
  • Butelka na wodę,
  • Bluza polarowa,
  • Pojemnik na jedzenie.

A Ty co byś dodał/a do listy? Podziel się w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *