Teneryfa: co warto zobaczyć? Co zwiedzić na Teneryfie?

Co warto zobaczyć na Teneryfie? Co zwiedzić na Teneryfie? Co zobaczyć na Teneryfie? Teneryfa to rajska wyspa i jedna z ciekawszych na wyspach kanaryjskich. Poznaj, co warto zobaczyć na Teneryfie.

Czy zakochałam się Teneryfie? Uważam, że jest to piękna wyspa, ale nie najciekawsza, jaką miałam możliwość zobaczyć. Zdecydowanie lepsze wrażenie zrobiła na mnie Malta. Teneryfa jest to największa wyspa leżąca na archipelagu wysp Kanaryjskich. Teneryfa należy do Hiszpanii, więc panują tam europejskie standardy. Ta największa wyspa leży na Oceanie Atlantyckim nieopodal północno-zachodnich wybrzeży Afryki i zaliczana jest do Makaronezji.

Na Teneryfie mieszka ok. 900 tysięcy ludzi. Teneryfa ma 2034 km² powierzchni, około 80 km długości i 50 km szerokości. Blisko Teneryfy znajduje się inna wyspa Gran Canaria. Przejdźmy jednak do tematu wpisu. Co warto zobaczyć na Teneryfie?

przeczyta również Teneryfa: co warto zobaczyć? TOP 7 miejsc wartych odwiedzenia!

Co warto zobaczyć na Teneryfie.

Teneryfa to idealne miejsce dla każdego. Znajduję się tutaj zarówno piękna natura, jak i ciekawe budowle architektoniczne, a także miejsca rozrywki. Postaram się o każdym napisać kilka słów.

Wulkan Teide

Punkt obowiązkowy! Pico del Teide to najwyższy szczyt całych wysp Kanaryjskich. Jest to aktywny wulkan o wysokości 3718 m n.p.m. Co ciekawe nazwa wulkanu pochodzi z języka Guanczów, pierwszych mieszkańców Wysp Kanaryjskich. Tide oznaczało Piekielna Góra, w której żył demon Guayota. Teren wulkanu i okolicy należy do parku narodowego. Na szczyt możemy wjechać specjalną kolejką, z tym że początek kolejki znajduję się na wysokości 2356 m n.p.m. Dostaniemy się tam busami lub dojedziemy wypożyczonym samochodem. Widok z góry zapiera dech w piersiach!

Góry Anaga Park Narodowy

To jedno z miejsc, które pokazuje jak bardzo Teneryfa jest zmienną wyspą. Góry Anaga to jeden z najstarszych rejonów na Teneryfie. Ukształtowany około 7 mln lat temu masyw górski od 2015 roku jest częścią Rezerwatu Biosfery UNESCO. Na samą górę można dojechać autem, busem, rowerem, skuterem lub jak inaczej wolisz.

Jechaliśmy autem i było to ciekawe doświadczenie, jazda trwała ok. 40 min, trasa jest wąska chociaż i tak, nie należy do najbardziej trudnych na wyspie. Podczas jazdy można zatrzymać 2-3 razy w wyznaczonych miejscach postoju by zrobić zdjęcie, chociaż widoki tutaj zasłaniają drzewa oraz mgła, dlatego najlepiej udać się na szczyt, zostawić tam pojazd i udać się na trekking. My spacerowaliśmy sami, trasą ok. 2 km (można się zmęczyć!), ale jeśli chcesz, możesz zarezerwować na miejscu lub online, wycieczkę zorganizowaną z przewodnikiem.

Park Krajobrazowy Anaga, zajmuje powierzchnię około 14500 ha. Na jego terenie można zaobserwować liczne wąwozy, skarpy i doliny przez które prowadzą szlaki, a także wiele gatunków zwierząt i roślin, które są tutaj objęte szczególną ochroną, w przypadku wielu gatunków jest to jedyne miejsce na Ziemi, w którym możemy je zobaczyć na wolności!

Masca

Masca to urocza wieś w gminie Buenavista del Norte na Teneryfie. Dostaniemy się tam busem lub samochodem. Tutaj możemy zapomnieć się w krętych uliczkach osady czy napić się kawy, spoglądając na klify Los Gigantes. Czas tutaj płynie wolno. Znajdziemy tutaj również wiele osmolonych budynków pamiętających czasy architektury kanaryjskiej. Masca to miejsce częstych wędrówek trekkingowych. Sam dojazd do miejscowości robi wrażenie i można tu zatrzymać się na kilku punktach widokowych, ponieważ wyjeżdżając z miasta np. Santa Cruz de Tenerife jedziemy początkowo w górę a później w dół, aby dojechać do celu jakim jest Masca.

To są moje 3 top miejsca, które warto zobaczyć na Teneryfie. Chcesz więcej? We wpisie TOP 7 miejsc wartych odwiedzenia na Teneryfie, poczytasz więcej oraz posłuchasz mojego wideo!

 

Zobacz inne wpisy o Teneryfie:

Teneryfa 2020 wyspa w chmurach – wideo

Teneryfa: hotel Ferienpark Eden w Parque Vacaciona Eden – opinia oraz recenzja

 

 

 

Podobał Ci się wpis?

Kliknij i oceń

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Bądź pierwszą osobą, która oceni wpis

As you found this post useful...

Będzie mi niezmiernie miło jeśli udostępnisz wpis:

Przykro mi, że post Ci się nie spodobał

Podziel się opinią dlaczego post był słaby i jak mogę go polepszyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *