Sypialnia na strychu? Metamorfoza strychu w starym domu!

W końcu mamy pierwszy film z cyklu przed i po! Metamorfoza mało remontowa, bo raczej porządkowa, ale obiecuję, że kolejne będą ciekawsze

Oto jest pierwsze wideo z metamorfozą części naszego domu na wsi, niestety od razu mówię, że efekt na filmie nie jest spektakularny, bo A. skasował materiał z kamery (!) i musieliśmy to powtórzyć na szybko, a w części byliśmy już spakowani…bo za chwilę wchodziła już ekipa i kolejne zmiany m.in ocieplenie pianą, więc nie mogliśmy tego powtórzyć, tak jak chciałam. Mimo to uważam, że jest to fajny efekt i dobrze rozplanowaliśmy górę, aranżując ją tymczasowo na sypialnię. 

Zdecydowanie kolejne etapy remontu będą ciekawsze, ale mimo to chciałam mieć tutaj na blogu i kanale ten film, bo to był piękny czas i pierwsze nasze wspólne chwile w kawałku domu, na naszych stryszku.

Zmiany, jakie zaszły na strychu?

Po pierwsze wielkie sprzątanie z kurzu, czego tam nie było! Ile skarbów odkryliśmy w tym miejscu, które zawisną w naszym domu m.in piękna lampa z plecionego drewna w stylu boho. Oprócz tego zmieniliśmy powierzchnię strychu. Postanowiliśmy zostawić tylko 1/2 strychu nad łazienką, na tak zwane pierdoły, ewentualnie może kiedyś będzie tam dodatkowy pokój.

Otworzyliśmy część nad kuchnią, która już wiem, że była świetną decyzją, oraz przenieśliśmy schody, które zajmowały sporo miejsca w części kuchni i były strome. Zostały zamienione na składane schody strychowe, które są ukryte w suficie, w części łazienkowej.

Poza tym stryszek został ocieplony, pomniejszyliśmy okno o kilka cm i to właściwie tyle zmian! W miejscu, gdzie obecnie widoczna jest ściana z karton gipsu, marzyło mi się wielkie okno, dzięki któremu do kuchni wpadłoby wiele światła, ale koszt przerósł nas wiec narazie zostanie tak. Ze strony kuchni zrobiłam sobie parapet na kwiaty, nie mogę doczekać się tego efektu!

Kilka słów o samym nocowaniu na strychu…

Powiem szczerze, że ten czas utwierdził nas w przekonaniu, że nie chcemy mieć piętrowego domu. Ciągłe chodzenie po schodach, denerwowało nas i wykańczało! A przypominam, że korzystaliśmy z tej sypialni dosłownie tylko do spania. Projekt naszego domu nie jest spektakularny i piękny z zewnątrz, ale jesteśmy pewni, że funkcjonalny tak!

Szukasz mebli lub dodatków do swojego wnętrza? Zerknij na edinos.pl, na hasło „edinos50” zniżka 50 zł na zakupy!  

Po wpisaniu kodu na stronie: edinos.pl/rabat kwota zakupów zostanie automatycznie pomniejszona o 50 zł, zerknij też na kategorię łóżka

Jak podoba Wam się metamorfoza naszego strychu?

Podsyłam inne filmy z tej kategorii, niedługo kolejne etapy remontu!