Róża do picia?

Będąc w Egipcie w ramach pamiątek kupiłam suszoną różę, w jednym z zielarskich sklepików, które w tym kraju są czymś niesamowitym i magicznym. Co daje picie wywaru z róży?

O właściwościach róży czytałam od dawna, wcześniej używałam jej w olejkach m.in jako perfumy czy na zmiany trądzikowe na twarz. Niestety olejek jest dosyć drogi, mówię tu oczywiście o takim 100% i dobre jakości. Nie pamiętam dokładnej ceny jaką zapłaciłam za suszoną różę w Egipcie, bo kupowałam wtedy kilka różnych ziół, olejków czy kawy, herbaty, ale za wszystko zapłaciłam ok. 400 egipskich funtów czyli ok. 70 zł. Także cena była dosyć atrakcyjna. 

Ten pyszny i relaksujący napar z różny, nie tylko pięknie wygląda i pachnie, ale ma cudowne właściwości zdrowotne! Jakie? O tym w dzisiejszym wpisie.

Czy wiesz, że na świecie jest aż 100 gatunków róży? Olejki i maceraty wykorzystuje się głównie w kosmetyce, ale to nie wszystko określa się również jej właściwości jako: wykrztuśne, moczopędne, uspokajające, rozkurczowe, ściągające i żółciopędne.

Jakie właściwości ma róża?

Płatki róż mają nie tylko wspaniały zapach, ale posiadają również właściwości lecznicze! Napar różany uchodzi za napój, który ma duże znaczenie dla zachowania młodej i zdrowej skóry. W płatkach zawarte są witaminy i antyoksydanty, które posiadają właściwości przeciwbakteryjne i łagodzące. Z tego względu róże są często składnikiem naparów ziołowych, które łagodzą podrażnienia jamy ustnej i gardła. Aromat płatków róż działa relaksująco, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wypicie herbaty wieczorem, aby pozbyć się stresu z całego dnia.

Dlaczego warto pić napar z róży?

róża poprawia humor

Od wieków napary z róży pijały kobiety podczas złego nastroju, problemów, czy menstruacji. Taki napar idealnie sprawdzi się przed snem, po stresującym dniu. Uwaga na picie w ciągu dnia, mnie usypia i działa moczopędnie.

róża na kobiece bóle

róża należy do ziół poruszających energię i krew, głównie w wątrobie i narządach rozrodczych, dlatego świetnie sprawdza się podczas bolączki menstruacyjnej. Co ciekawe sprawdzi się również na bolące piersi. Przetestowane!

róża na mięśniaki i endometriozę

Napary z kwiatów róży dedykowane są również podczas profilaktyki mięśniaków macicy czy endriometriozy. Działanie nie jest zbyt silne, ale podobno działa cuda!

róża na zaparcia

Właściwość sprawdzą się również podczas zaparć, różna poprawi wypróżnianie, złagodzi podrażnienia oraz ból.

Warto również, że dzienna dawka terapeutyczna to 1,5 do 6 g suszonej róży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *