Rośliny domowe z dużymi liśćmi! Poznaj 5 roślin pokojowych z dużymi liśćmi!

Jeśli szukasz roślin, których liście osiągają duży rozmiar? Jeśli chcesz mieć jedną i dużą roślinę zamiast dużej ilości pojedynczych doniczek, to ten post jest dla Ciebie! W dzisiejszym zestawieniu pokazuję,  rekordzistów pod kątem wielkości liści.

Poznaj 5 roślin pokojowych z dużymi liśćmi!

Strelicja, ze względu na kształt kwiatostanu nazywana jest rajskim ptakiem. Występuje w 5 gatunkach, naturalnie w południowej Afryce. Trudno przejść obok niej obojętnie. Wymagania? Jest dosyć prosta w uprawie, ale gdy spełnimy warunek: dużo światła oraz odpowiednie podłoże. Strelicja lubi ciasne donice i stałą wilgotność. 

Alokazja olbrzymia, przypomina ucho słonia. Ma duże, lekko falowane liście, potrzebuje przestrzeni oraz światła. Lubi, kiedy jej liście są zraszane, ale jest szkodliwa dla zwierząt.

Monstera, mimo, że cała roślina jest trująca, ostatnio jest bardzo popularna, nie tylko ze względu na efektowy wygląd dziurawych liści, jednej z odmian, ale również dosyć łatwe obycie oraz niewymagającą uprawę czy szybkość wzrostu.

Filodendron potrafi rosnąć i wspinać się po innych roślinach czy elementach wyposażenia wnętrz, nie oznacza to jednak, że jest pasożytem. Potrzebuje regularnego nawadniania, w dodatku obfitego wraz ze zraszaniem liści.

Skrzydłokwiat oprócz piękny liści, posiada też biały kwiat, który wyłania się pośród zielonych elementów. W naturze, występuje tylko biały kolor kwiatów skrzydłokwiatów i jest naturalnym kolorem, w sprzedaży można znaleźć różowe, fioletowe i niebieskie kwiaty są one sztucznie farbowane. Lubi światło, ale nie bezpośrednie nasłonecznienie, powinien mieć lekko wilgotne podłoże o odczynie kwaśnym. Obejmuje aż 49 gatunków!

Jak uprawiać duże rośliny? Na co warto zwrócić uwagę na:

  • dostęp do światła;
  • regularne podlewanie;
  • prawidłowe i regularne nawożenie.

Czy masz którąś z tych roślin? A może planujesz zakup?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *