Rodzaje noclegów na Zanzibarze, ile kosztują?

Rajski Zanzibar kusi pięknymi plażami, ciekawymi atrakcjami oraz gorącym słońcem w środku zimy! Byliśmy tam miesiąc a dzisiaj opowiem coś więcej o noclegach.

Piękne pocztówkowe zdjęcia z domkami nas samym oceanem kuszą, by odwiedzić Zanzibar. To urokliwa wyspa, jest tu wiele atrakcji i możliwości spędzenia czasu, ale chyba to po co przylatuj tu większość turystów to pogoda, która naprawdę rozpieszcza! 

Jaki nocleg wybrać na Zanzibarze?

Pośród dostępnych możliwości noclegu są m.in ekskluzywne hotele mniejsze i większe o różnym standardzie, domki bungalow z dachem palmy, domki letniskowe o standardzie europejskim. Można wynająć również dom od lokalnych mieszkańców, ale tutaj warto wiedzieć, że domki nie mają okien, zadaszenia, łazienki, a nawet prądu.

Ceny? Jak się domyślasz naprawdę różne, rozstrzał w zależności od lokalizacji, okresu pobytu, długości pobytu, a także standardu. O naszym miejscu noclegu napisaliśmy szczegółowy wpis, koszt wynajmu pokoju z łazienką i kuchnią to 600 $/ za miesiąc.

Zanzibar na własną rękę. Ile kosztuje wynajem pokoju z kuchnią przy plaży?

Z tego co zdążyłam się zorientować, koszt pobytu w domku typu bungalow to 60-80% za 2 osoby bez śniadania, za miesiąc dostałam ofertę 1400$. Miejsce, o którym piszę to kameralna agroturystyka z 4 domkami oraz pięknym zacienionym miejscem do odpoczynku z widokiem na ocean. Niestety nie polecę Ci tego miejsca z kilku powodów, o których nie chcę to pisać. Jeśli szukasz miejsca noclegowego, zerknij na arbnb – znalazłam tam genialną ofertę za 500$ za miesiąc, która szybko mi uciekła, ale zerknij na booking. Warto odwiedzić grupy z członem „Zanzibar”, których jest kilka.

Nocleg na Zanzibarze na co zwrócić uwagę?

Na początek dokładnie przeczytaj ofertę i sprawdź, czy wszystko, czego potrzebujesz jest wypisane, a jeśli nie dopytaj o dostępność np. suszarki, czy łóżeczka dla dziecka. Dogadaj wszystko przed rezerwacją, wpłatą zaliczki. Po przyjeździe obejrzyj dokładnie miejsce i sprawdź, czy jest wszystko, czego potrzebujesz, a jeśli nie poproś o to czego brakuje. W naszym przypadku było kilka niedomówień, które mogliśmy wychwycić na początku, ale kilka wyszło z czasem…

Następnym razem na tak długi termin nie rezerwujemy z góry miejsca, opłacamy kilka dni i dopiero po nich decydujemy, czy zostajemy dalej. W międzyczasie można zrobić research innych miejsc, cen czy poznać styl tego miejsca, a także jego braki, czy zachowania właścicieli, obsługi.

Polecam dopytać o kwestię dodatkowo płatnych usług jak sprzątanie, dostęp do pralki, internetu, parkingu itp. Jeśli pewne opcje są w cenie, np. sprzątanie dopytaj co ile dni. Dogadaj również możliwości posiłków, czy ich elastyczności godzin.

W przypadku samego Zanzibaru, czy wyjazdu na dłużej nie tylko w celach wypoczynku, ale i pracy, warto zapytać o kwestie prądu czy internetu, czy chociażby dostępności (użytkowanie, bo to nie jest jednoznaczne!), generatora prądu w takim miejscu.

Postanowiliśmy spędzić cały miesiąc w jednym miejscu. Teraz nie uważam, żeby to była dobra decyzja, oczywiście bardzo cieszymy się z poznania tam wielu przemiłych osób m.in naszych sąsiadów Julki oraz Kamila. Jednak kiedy zobaczyłam miejsce Eden Rock, wiedziałam, że muszę tam nocować, więc wybraliśmy się na jedną noc i to był dobry wybór. Film z tego miejsca możesz zobaczyć poniżej: