Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła czy warto zobaczyć? + wideo

Kilka dni temu temu odwiedziliśmy Niebieskie Źródła, który jest niesamowitym rezerwatem przyrody nieożywionej o wybitnych walorach krajobrazowych, położony w dolinie Pilicy w części miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Ten ciekawy obiekt jest jednym z najciekawszych zjawisk krasowych w Europie.

Od dawna słyszałam o tym miejscu, a kiedy zobaczyłam je po raz pierwszy na zdjęciach nie wierzyłam że jest to w Polsce. Wycieczkę planowałam od dawna, ale dopiero pod koniec lata, dokładnie we wrześniu łącząc to z wyjazdem do spa w Radziejowicach. Niebieskie Źródła znajdują się około 110 km od Warszawy i mają świetne połączenie drogą S8 i E67, droga szybko mija. Poniżej możesz zobaczyć film i zdjęcia z tego miejsca.

Polecam wybrać się jednak w słoneczny dzień ponieważ efekt światło robi tu większość roboty. Jeśli lubisz historię to możesz odwiedzić też pobliski Skansen Pilicy, my nie byliśmy nim mocno zainteresowani, ze względu na ograniczony czas i w sumie taki okres po sezonie nie zdecydowaliśmy się. Bilety do skansenu to koszt 6-9 zł.

Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła czy warto zobaczyć?

Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła czy warto zobaczyć?

Jeśli masz ochotę zrobić sobie dłuższą wycieczkę na cały dzień lub weekend to w okolicy są jeszcze takie miejsca jak: 

Miasto Sulejów, jezioro Wapienniki , Tomaszów Mazowiecki w a nim jaskinie czyli Groty Nagórzyckie to fajne połączenie z Niebieskimi Źródłami i Skansenem Rzeki Pilica, my nie zrobiliśmy takiego tripa ale moja znajoma z bloga Mleczna Rodzina tak i polecają. My pewnie wrócimy za jakiś czas. 

wycieczka Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła

Informacje praktyczne Niebieskie Źródła:

  • wejście jest bezpłatne;
  • parking obok rezerwatu zaraz przy Skansenie Pilicy jest dosyć spory i kosztuje 5 zł za cały dzień – opłaty zbiera bardzo roszczeniowy człowiek z którym się pokłóciliśmy, są tu również zadbane toalety za 2 zł, których pilnuje przemiła Pani;
  • całe zwiedzanie może zająć od 30 minut do 2 godzin jeśli chcesz przejść przez kilka ścieżek, robić zdjęcia, słuchać ptaków;
  • zaraz za mostem i pierwszym zjawiskiem krasowym znajduje się restauracja, której my nie odwiedzaliśmy bo nie byliśmy głodni;
  • jak sama nazwa mówi jest to rezerwat więc można poruszać się tylko po wyznaczonych ścieżkach
  • możesz być tu rowerem czy z wózkiem, chociaż ścieżki dla tych drugich nie do końca są przystosowane w końcu to w większości las;

Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła czy warto zobaczyć

Patrycja Story

Nazywam się Patrycja. Przez 4 lata prowadziłam bloga głównie o modzie, moim stylu i tematach związanych z fashion. Niedawno zdałam sobie sprawę, że mój blog to już nie tylko „fashion”, ale również podróże, marzenia, opinie…całe moje życie. Ta strona to cząstka mojego świata. Blog ma już ponad 4 lata! Przez ten czas wiele zmieniło się zarówno w mojej fizyczności, poglądach jak i życiu osobistym. Jedno nigdy się nie zmieni: jestem pełną szalonych pomysłów optymistką i staram się aby uśmiech nie schodził mi z twarzy;)

Od ponad 9 lat mieszkam w okolicach Warszawy, blog pozwolił mi zaklimatyzować się w nowym miejscu i poznać mnóstwo ciekawych ludzi, co jest moją największą radością z tego projektu.

Przeczytaj także

Sprawdź mój najnowszy film!