Restauracja Sushi „Sushiholik” na warszawskim Targówku

Restauracja Sushi Sushiholik na warszawskim Targówku (6)

Czy warto udać się do restauracji japońskiej „Sushiholik” mieszczącej się na warszawskim Targówku? Sprawdziliśmy!

Japońskich restauracji z sushi znajdziemy pełno w Warszawie. Zaryzykowałbym stwierdzeniem, że sushi zjemy na każdym kroku. Naszą uwagę przykuła jednak restauracja o nazwie „Sushiholik”. Restauracja mieści się na warszawskim targówku na ulicy: Rembrandta 2. Jej opinia na Google Maps to 4,5 na 174 opinii. Czyli bardzo dobra. 

Sam lokal z zewnątrz prezentuje się ładnie i minimalistycznie. Niestety trudno znaleźć miejsce parkingowe pod lokalem, ponieważ restauracja umieszczona jest na terenach osiedlowych. Mimo to szybko znaleźliśmy miejsce i udaliśmy się na sushi.

W lokalu tak samo panuje minimalistyczny wystrój zrobiony w ciemnoczerwonej tonacji.

Karta z daniami jest czytelna ale brakuje w niej zdjęć potraw. Moim zdaniem jest to ważne bo bardzo często „jemy oczami”. Jeśli chodzi o ceny to typowo warszawskie, delikatnie wyższe ale wciąż w dobrej cenie. Zdecydowaliśmy się na zestaw sushi „Tempuroholik” składający się z 36 kawałków w cenie 99 zł.

W nim było: Futo tempura (12x), futo halibut w tempurze (6x), futo tuńczyk w tempurze (6x), hosomaki ogórek w tempurze (6x), hosomaki łosoś w tempurze (6x) Futo tempura (12x), futo halibut tempura (6x), futo tuna tempura (6x), hosomaki cucumber tempura (6x), hosomaki salmon tempura (6x)
Dodatkowo wzieliśmy jaśminową herbatę i mojito bezalkoholowe. Na przystawkę dostaliśmy czipsy krewetkowe i napoje. Herbata w ładnym japońskim dzbanku spokojnie wystarczy dla dwóch osób.
Zestaw sushi był gotowy po ok. 20 minutach. Prezentował się ładnie i smakował bardzo dobrze. Czuć było, że użyto świeżych składników. Taki zestaw był w sam raz dla dwóch osób. Z racji tego, że tempura to sushi smażone to bardziej wypełniało żołądek niż normalne sushi.
Restauracja Sushi Sushiholik na warszawskim Targówku (6)
Ogromnym plusem to kelnerka. Uśmiechnięta, życzliwa i bardzo pomocna. Obserwuje gości i w razie potrzeby od razu pomaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *