Jak być produktywnym przez cały dzień? 5 prostych porad?

Jak być produktywnym przez cały dzień? 5 prostych porad?

Produktywność przez cały dzień? To możliwe! Poznaj 5 prostych porad jak być produktywnym przez cały dzień i weź sprawy w swoje ręce! Koniec z prokrastynacją!

Kolejny dzień, kolejne zdania do wykonania. Jeszcze tylko posprzątamy kuchnie, wypijemy kawkę i może chwila w Internecie. Zaraz zabierzemy się za robotę. Nagle, patrzymy na zegarek i cały dzień upłynął nam na nic nierobieniu. 

Okej, rozumiem czasem trzeba zrobić sobie chwile przerwy i nic nie robić przez cały dzień. Gorzej jeśli zaczynamy wpadać w codzienny nawyk prokrastynacji. Wtedy zaczyna się problem. Człowiek jest skłonny do lenistwa. Niestety, jest to smutna prawda, ponieważ dążymy do komfortu i unikamy pracy jak ognia.

Taka postawa jest nie do przyjęcia, gdy prowadzimy własny projekt lub biznes. Produktywność to jedna z najważniejszych cech w dzisiejszym świecie. Dlaczego ważna? Bowiem istnieje coraz więcej rozpraszaczy i rzeczy, które chcą nam tą produktywność zabrać. Bez produktywności nie zbudujemy marki, nie rozwiniemy naszego projektu, ani nie sprzedamy naszych usług lub produktów. Produktywność to duża składowa naszego sukcesu.

W naszym codziennym życiu otaczają nas setki rozpraszaczy, które pomniejszają naszą produktywność lub całkowicie ją zabijają. Jak więc pozostać produktywnym przez cały dzień? Poznaj 5 prostych rad, które już dzisiaj możesz wprowadzić do swojego życia, aby pozostać produktywnym przez cały dzień.

Jak być produktywnym przez cały dzień?

Wyłącz social media.

Prosta i oczywista zasada, lecz bardzo mało osób ją docenia i wprowadza w życie. Wystarczy dźwięk powiadomienia nadchodzącej wiadomości, a nasze skupienie na pracy drastycznie spada zmniejszając naszą produktywność. Szacuje się, że umysł potrzebuje ok. 3 minut, aby ponownie przejść z jednej czynności na drugą i całkowicie się na niej skupić. Wyobraź sobie, że co chwile jesteś tak rozpraszany. Dodatkowo sprawdzanie „co na fejsie” lub jakie znajomy wrzucił fotki na Instagramie obniżają naszą produktywności i przenoszą nas w stan prokrastynacji. Parę minutek na fejsie często przeradza się w godziny, które moglibyśmy wykorzystać na wykonaniu pracy. Rada: wyłącz powiadomienia na Social Media, a najlepiej zostaw telefon w innym pokoju, aby Cię nie kusił.

Zjedz żabę.

Zjedz żabę to popularna metafora w zarządzaniu i organizacji. Najtrudniejsze zadania często podświadomie nas przerażają i zniechęcają do pracy. Boimy się tych zadań i unikając ich cały czas zaprzątamy sobie nimi głowę. Oczywiście zjedz żabę nie polega na wybraniu się do francuskiej restauracji w celu skosztowania żabich udek lecz polega na wykonaniu najtrudniejszych zadań na samym początku. Z samego rana posiadamy najwięcej motywacji i nasza produktywność jest największa. Dlatego poświęćmy poranek na wykonaniu tych zadań, a dzięki temu na dalszą część dnia pozostaną tylko te najłatwiejsze.

Zrób sobie przerwę.

Cały dzień nad komputerem nie należy do najprzyjemniejszych. Po kilku godzinach mamy wszystkiego dosyć, a jeszcze tyle zadań przed nami! Jeśli czujesz spadek produktywności i zmęczenie to nie rzucaj wszystkiego i nie wyjeżdżaj w Bieszczady tylko zrób sobie 15 minut przerwy i pójdź na spacer. Świeże powietrze i mała aktywność sprawią, że wróci Ci energia i zapał do pracy, a Twoja produktywność wzrośnie. Pamiętaj, nie bierz na spacer telefonu, oderwij się od ekranu i się zrelaksuj.

Unikaj multi-taskingu.

Mutli-tasking czyli wykonywanie naraz wielu czynności. Coś, co każdy z nas robi i do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Mimo, że nie sprawia nam to problemów to multi-tasking wysysa naszą energie i zmniejsza tym samym naszą produktywność. Robiąc jedną rzecz – skupmy się na niej, dopóki jej nie wykonamy. Dzięki temu będziemy wykonywali nasze zadania z pełną energią, nawet przez cały dzień.

Dobrze zaplanuj.

Listy To-do – tak powszechne, a tak niedocenianie. Zawsze przed pracą, weź kartkę i długopis i zapisz swoje zadania na dzisiejszy dzień. Jeśli zadań masz bardzo dużo to podziel je na kolejne dni. Długa lista zdań przeraża i obniża naszą produktywność. Spisywanie zadań pozwala oczyścić umysł, aby nie musiał się męczyć pamiętając je. Dodatkowo możemy na bieżąco śledzić nad czym pracujemy i ile aktualnie wykonaliśmy pracy.

Na dzisiaj to tyle prostych porad, które pozwolą być produktywnym przez cały dzień. Jakie Ty masz porady, aby zostać produktywnym przez cały dzień?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *