Projekt naszej łazienki w starym domu na wsi!

Minęło dwa lata, od kiedy kupiliśmy stary dom na wsi do remontu, a ja nadal w lesie z pokazaniem tutaj, chociaż projektu i wizji, bo do efektów po… jeszcze chwila. Zapraszam na wpis inspirację!

Odkąd zobaczyliśmy ten dom i podjęliśmy decyzję o jego zakupie, był to rok 2020. W głowie pojawiła mi się wizja, jak wszystko ma wyglądać. Dosłownie każdej nocy o tym śniłam i przekładałam „mebelki”, układałam ściany! Po każdej takiej nocy, brałam kartkę i wszystko rozpisywałam. Zaprojektowałam rozbudowę nowej części, układ pomieszczeń, wyjść itp, ale nie do końca wiedziałam jak poradzić sobie ze starą częścią domu,  w której miała być kuchnia i łazienka. Niby w głowie miałam widok kuchni czy łazienki, ale czułam wielką trudność w zaplanowaniu tego technicznie oraz rozstawieniu organizacyjnie. Nie do końca wiedziałam, co z czym połączyć. Martwiłam się, czy w łazience zmieści się wszystko to, co chciałam, a miało to być: wanna, prysznic (koniecznie osobno!), 2 zlewy, bidet, wc, szafka, obok pralnia z szafami organizacyjnymi. To wszystko ułożone w taki sposób, by spokojnie 2 osoby mogły korzystać swobodnie z pomieszczenia. Jak to zrobić!? Czy na pewno wszystko się zmieści? Ale co koło czego? Jak to ogarnąć? 

Z pomocą przyszła Agata – projektantka, która zwróciła uwagę na wiele elementów, o których nie miałam pojęcia jak oświetlenie! W efekcie końcowym, po przejrzeniu naszych inspiracji, powstała konkretna wizja. Oprócz kwestii praktycznych, na których głównie mi zależało, były jeszcze wyglądowe, czyli styl i charakter łazienki. Tutaj oddałam wybór mojemu mężowi, w zamian za to, że ja decydowałam w 100% o wyglądzie kuchni, on miał do decyzji i gustu łazienkę. Wiedziałam, że jego styl spodoba mi się, w końcu potrafi dobrze wybrać haha. Dlatego po przejrzeniu inspiracji na pinterest, pokazał mi swoje wizje, przegadaliśmy sobie wszystko i wysłaliśmy projektantce. W po pierwszym projekcie od niej,  nie było zbyt wiele zmian, oprócz kolorystyki. Adrian uprał się na ciemną łazienkę i taka będzie!

Kilka inspiracji z pinteresta, na których bazowała projektantka

Przed pokazaniem projektów, zobacz jeszcze jak wyglądała nasza łazienka, (a raczej pokój, którym była przez wiele lat), zaraz po zakupie, przed remontem domu!

Projekty!

A poniżej pierwsza wizja, którą odrzuciliśmy, była sporo jaśniejsza i wg nas pstrokata, poza tym Adrianowi zależało na ciemnej kolorytyce.

Jak podoba się efekt? Nieco inny niż obecne projekty, prawda? Planujemy ciemną, ale z dodatkami złota oraz zieleni przestrzeń wypoczynku. To spora przestrzeń, ma około 10 m2, dlatego zmieściły się wszystkie wymagane z rzeczy, a także jest miejsce na pralnię oraz zabudowę szaf. W tym momencie wiem, że na pewno wprowadzimy kilka zmian w łazience, będą to m.in zamiast szafek po umywalkę blat wykonany na stałe z płytek, czy wanna zabudowana a nie wolnostojąca – oba przypadki to kwestie praktyczne! Czy chociażby mniejsza pralnia, ponieważ w obecnym miejscu okazuje się, że musi być, piec z boilerem!

Jakiś czas temu nagrałam wideo z naszą projektantką i dobra znajomą Agatą, która zajmuje się projektowaniem i doradztwem w zakresie wnętrz. Uważam, że bardzo nam pomogła, nie tylko doradczo, ale i w spełnieniu wizji oraz uspokojeniu myśli, że wszystko się da rozplanować. Dziękuję!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *