Porady lumpeksowe- na co zwracać uwagę kupując w second hand?

Porady lumpeksowe- na co zwracać uwagę kupując w second hand?

Pamiętacie mój brzoskwiniowy sweterek użyty do jesiennej stylizacji? Nie mogłam się oprzeć i kupiłam go w second hand na Lubelszczyźnie. Jako stała bywalczyni lumpeksów chciałabym przedstawić Wam dziś, na co warto zwracać uwagę buszując po second handach. Skorzystaj z moich porad lumpeksowych i sprawdź, na co zwracać uwagę kupując w second hand.

Sprawdź skład odzieży na metce

Teraz nie muszę nawet sprawdzać składu surowcowego, bo z daleka widzę czy dana rzecz jest warta uwagi czy nie. Warto w lumpeksach szukać np. kaszmirowych swetrów, jedwabnych apaszek, skórzanych spódniczek itp. Często trafiają się też ubrania od projektantów! Z takich zdobyczy jestem zawsze najbardziej zadowolona, ponieważ noszą się one przez wiele lat i nie widać śladów zużycia. 

Zadbaj o jakość ubrań w second hand

Zastanawiasz się, na co a co zwracać uwagę kupując w second hand? Ważną zasadą jest dokładne przeglądanie ciuchów. Już nie raz nabrałam się i przyniosłam do domu np. podartą koszulę w miejscu, którego nie można zszyć lub poplamione spodnie. Od tego czasu, patrzę na każda rzecz dokładnie, oglądam ją z każdej strony i sprawdzam czy są w niej wszystkie guziki itp.

Zastanów się dwa razy, czy tego potrzebujesz

Musimy zastanowić się, czy na pewno będziemy to nosić. Wiem, że czasami koszulka kosztuje np.5 zł, ale później będziemy narzekać na brak miejsca w szafie. Ja wybieram tylko ciuchy, które mam na swojej „must have” liście bądź artykuły których brakuje mi w szafie. Jeżeli widzę piękne, garniturowe, spodnie a wiem, że w szafie już mam 5 takich par z bólem serca je odkładam. Nie chomikujmy rzeczy – zakupy róbmy z głową.

Zrób selekcję lumpeksów

Wybierajmy lumpeksy, w których nie ma dużo ludzi. To dopiero kopalnia skarbów! Wiem z doświadczenia, że tam gdzie jest dużo ludzi wszystko jest przebrane, trzeba się przepychać, walczyć o wybraną rzecz, a ceny czasami przyprawiają o zawrót głowy. Szczególnie w Warszawie kilka razy spotkałam się, że cena wynosiła ponad 120 zł/ kg!

Sprawdź dział męski i dziecięcy w second hand

Szukaj rzeczy na innych działach np. męskich lub dziecięcych. Noszę rozm. M, ale nieraz udało mi się zmieścić w odzież z metki np. 164 cm. W swojej kolekcji mam wiele koszul, koszulek z męskiego działu. Przeważnie można znaleźć tam fajniejsze ciuchy niż na damskich działach i nie wszyscy tam zaglądają, więc jest większe pole do popisu w wybieraniu.

1 komentarz

  1. Zakupy_Vinted

    Super artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *