Pogoda na Zanzibarze? Kiedy warto lecieć na Zanzibar?

Kiedy warto lecieć na Zanzibar? Jakiej pogody spodziewać się zimą a jakiej latem? W tym wpisie dowiesz się wszystkiego na temat pogody na wyspie!

Naszą podróż na rajski Zanzibar zaplanowaliśmy na przełom stycznia-lutego, nie bez powodu. To idealna pora na wakacje, kiedy w Polsce panuje zima, na Zanzibarze jest cieplutko i bardzo przyjemnie. To ważne, bo pogoda na wyspie w tym czasie jest idealną zarówno do plażowania i opalania, jak i zwiedzania. 

Jaki temperatur spodziewać się na Zanzibarze?

Zanzibar to typowy klimat monsunowy, co to oznacza? Przez cały rok panują tu wysokie temperatury, czyli średnio około 28 stopni, ale zdarzają się też 33 stopnie. W nocy jest to około 18-22 stopni i muszę przyznać, że jest to mocno odczuwalne i bez klimatyzacji czy wiatraka, jest ciężko. Najniższe w okresie marzec-maj to 15 stopni, lokalni mówią, że wtedy jest zima i ciągle pada. O takiej zimie marze w Polsce!

Pamiętajmy, że temperatura odczuwalna jest inna w takim miejscu, także 28 stopni na Zanzibarze to nie to samo co w Polsce czy innym kraje Europy. Trudno to porównywać, ponieważ dla przykładu Zanzibar jest afrykańską wyspą, która mimo wysokiej temperatury, daje ochłodę z oceanu.  Zanzibar jest dosyć zieloną wyspą, więc taka sama temperatura na Zanzibarze a np. w Egipcie będzie dużo przyjemniejsza w odczuwaniu.

Zobacz nasze podsumowanie wyjazdu:

Najlepszy czas na wakacje na Zanzibarze?

Od czerwca do września lub od grudnia do marca. Chociaż zaznaczę, że warto dopytać dokładnie na grupach zrzeszających turystów z Zanzibaru o aktualną pogodę, ponieważ ma przestrzeni lat zmienia się wszystko. Oczywiście, jeśli masz już wykupioną wycieczkę na konkretny okres, to nic Ci już to nie da, ale jeśli lecisz jakimś last minute, to warto jednak to sprawdzić. Wtedy opady deszczu nie występują, jest ciepło i baaardzo przyjemnie! Dzięki wspomnianemu już oceanowi jest wilgotno, ale zdarza się, że jest i wietrznie. My będąc 30 dni na wyspie, przez jakieś 5 w różnym odstępie czasu mieliśmy spore wiatry (takie, że nie dało się leżeć na leżaku, bo piach wchodził w oczy). Wybierając Zanzibar na wakacje, warto zastanowić się również nad lokalizacją, bo mimo, że wyspa wydaje się niewielka, to każda z jej części ma inne ukształtowanie i wpływy oceanu, co za tym idzie, woda ma różny kolor, czy odpływy i przypływy są w różnych porach dnia. My będąc w okolicach Bwejuu i Paje obserwowaliśmy duży odpływ z samego rana aż do okolic południa, praktycznie każdego dnia. Więc nie było mowy o porannej kąpieli w oceanie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pobytu na Zanzibarze, zerknij na moją podstronę z najważniejszymi informacji:

Zanzibar

Jeśli chcesz zakupić zdjęcia z Zanzibaru z drona, napisz do mnie, posiadamy sporą bazę legalnych ujęć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *