Odpowiedni zapach to element Twojej osobowości?!

Szukasz charakterystycznego zapachu? Czegoś, co z czasem wszyscy będą kojarzyć z Tobą. Cóż, podjęłaś się trudnego zadania. Perfumy są wyjątkowe, a każde z marek wprowadzają swój własny, oryginalny, a często nawet i ikoniczny styl.

Orgia zapachów, które przeplatają się ze sobą, a o których decydujemy często pod wpływem naszego nastroju (o czym większość z nas nie do końca zdaje sobie sprawę). 

  • Zapach – dla każdego co innego.
  • Zrozum zapachy i ich sezonowość.
  • Internetowa porównywarka zapachów.
  • Nie bój się pytać ludzi, jakich perfum używają!
  • Rozważ swój motyw.

Zapach – dla każdego co innego?

Kupując perfumy, musisz się w nich zakochać. Jeżeli będziesz miała nawet najmniejsze wątpliwości co do zapachu, nie kupuj tych perfum. Znając nuty rdzenia w zapachu, możesz przypisać je do określonego nastroju lub emocji, którymi chcesz promieniować. Dla każdego jednak, dana nuta będzie oznaczać coś innego. Są jednak zapachy uniwersalne. Kiedy chcesz czuć się pewnie i dobrze, zacznij od aromatycznych i klasycznych zapachów fougère, taki jak Yves Saint Laurent lub perfumy Guess, jako jego nowoczesną interpretację.

Zrozum zapachy i ich sezonowość

Większość z nas powinna mieć co najmniej 3-4 zapachy na zamianę sezonową (mieć różne nuty do różnych pór roku). To, co najlepiej działa w zimę (rozgrzewający tytoń, skórka i przyprawa) różni się od tego letniego zapachu (gdzie dominują nuty zieleni i wodny). To samo dotyczy sezonu jesiennego (paczuli, piżma i wanilia) i wiosennego (więcej zapachu kwiatowego lub cytrusowego). Dzięki temu wydajesz mniej pieniędzy na perfumy przez cały rok, korzystając tylko z kilku butelek i przypisując im sezonowość.

Internetowa porównywarka zapachów

Jednym z najlepszych sposobów na zrozumienie sezonowości i tego, jak nuty działają w określonych nastrojach i okazjach, jest koło zapachowe Michaela Edwardsa, które pomoże Ci odkryć nawet podobne i świetne zapachy przez stronę internetową. Strona internetowa Edwards’ Fragrances of the World oferuje wyszukiwarkę zapachów online, która wyszukuje podobieństw Twoich ulubionych falkonów z ponad 40 000 dostępnych zapachów. Wystarczy wpisać swój ulubiony zapach lub markę, a strona poleci podobne zapachy na podstawie użytych składników i podobnej tonacji.

Nie bój się pytać ludzi, jakich perfum używają!

To tak jak z aplikacjami do znalezienia jakiejś przyjemnej piosenki. Przykładem może być Shazam. Wystarczy jej użyć, aby wyszukać grającego gdzieś w tle utworu. Podobnie powinnaś pytać ludzi, jaki zapach mają na sobie, szczególnie wtedy, gdy naprawdę Ci się spodoba. Oczywiście warto być bardzo taktownym i nie wypowiadać słów bardziej lub mniej zalotnych w stylu: „Ale cudownie pachniesz!”. Bardziej powinno się zadać pytanie w stylu: „Hej! Z ciekawości, czy mogę zapytać, jakich perfum używasz?”.

Rozważ swój motyw

Jaki jest Twój końcowy cel w uzyskaniu tego specyficznego i charakterystycznego zapachu dla siebie? Jaka jest Twoja osobowość lub jakie alter ego chcesz zaprezentować? Jak odbije się to na Twoich współpracownikach, drugiej połówce, najlepszych przyjaciołach? Wszyscy będą kojarzyć ten zapach z Tobą, więc musisz znaleźć coś, co naprawdę pasuje do Ciebie. Posiadanie więcej niż jednego zapachu to argument za tym, aby móc wyrazić się z różnych stron w odpowiedni sposób.

 

*artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *