Na co zwrócić uwagę podczas zakupu nowych roślin?

Kupowanie roślin to moje jedyne uzależnienie, też tak masz? A czy zdarzyło Ci się kupić doniczkowego kwiatka, który po kilku dniach padł? Pieniądze wyrzucone w błoto, wiem. Dlatego przygotowałam wpis, w którym uczulam, na co zwrócić uwagę podczas zakupów roślin w centrach ogrodniczych czy marketach. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Sprawdź:

  • kolor liści, czy nie mają przebarwień, uszkodzeń, zżółknień? Jeśli tak, nie kupuj!
  • doniczkę oraz liście czy nie są zarażone przez szkodniki, które mogą migrować na inne rośliny w domu, lub podjadać ich liście. Najczęściej występujące to: mszyce, przędziorek, wełnowiec. Jeśli zauważysz coś niepokącego – nie kupuj!
  • ilość pąków do zakwitnienia, często kupując roślinę kwitnącą zwracamy uwagę na rozwinięte już kwiaty, warto kupić takie, które mają jeszcze sporo nierozkwitniętych, dzięki temu bedzie kwitła dłużej w naszym domu. Jeśli zauważysz wiele kwiatów wokół które opadły, może okazać się, że jest przesuszona lub zbyt intensywnie podlana, nie kupuj takiej!

Dodatkowo zawsze, kiedy kupuje nowe rośliny domowe, robię oprysk profilaktyczny na choroby i szkodniki, aby zminimalizować ryzyko, że coś zaatakuje pozostałe rośliny. Jest to przede wszystkim istotne, kiedy ma się większą liczbę roślin. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *