Muzeum Ludowe w Sromowie – Rodziny Brzozowskich czy warto je odwiedzić?

Przy okazji wycieczki i zwiedzania Nieborowa wspominałam o muzeum w Sromowie, mimo że wycieczkę odbyliśmy tego samego dnia pomyślałam, że zrobię o nim osobny wpis.

Muzeum Ludowe w Sromowie to prywatne muzeum Rodziny Brzozowskich, mimo że założyciel i pomysłodawca już nie żyje. Jego rodzina dzielnie prowadzi to miejsce i kultywuje tradycję i dlatego właśnie postanowiłam napisać o nim kilka słów w osobnym wpisie. Z szacunku do ludzi i tradycji!

relacja wideo:

Muzeum Ludowe w Sromowie to własnoręcznie wykonane lipowe rzeźby, kolorowe wycinanki, pająki, obrazy oraz hafty. Wszystko w stylu łowickich wzorów i tradycji naszej polskości! Miałam ogromną frajdę w opowiadaniu mojemu mieszczuchowi A. o tradycji i pewnych zwyczajach wiejskich, które jeszcze pamiętam i chyba troszkę odebrałam Panu przewodnikowi tę przyjemność, ale to w końcu my mieliśmy się dobrze bawić! Spędziliśmy tam około godziny, zwiedzanie muzeum odbyło się z synem założyciela, który dzielnie opowiadał nam o wszystkim.

Muzeum Ludowe w Sromowie - Rodziny Brzozowskich czy warto je odwiedzić?

Polecam to miejsce podczas wycieczek na szlaku łowickim!

Tylko pamiętajcie, by zabrać gotówką, ponieważ nie ma tu możliwości płacenia kartą.

 

Lubicie odwiedzać takie miejsca?

Zobacz inne ciekawe miejsca na weekend blisko Warszawy:

Żelazowa Wola czyli miejsce urodzenia Chopina – czy warto zobaczyć?

Kuligów nad Bugiem – pomysł na weekend!

Pałac Nieborów oraz Park Romantyczny w Arkadii czy warto się wybrać?

Pomiechówek Park Wkry czy warto i dla kogo?

_____________________________________________________________________________________________________________

Patrycja Story

Nazywam się Patrycja. Przez 4 lata prowadziłam bloga głównie o modzie, moim stylu i tematach związanych z fashion. Niedawno zdałam sobie sprawę, że mój blog to już nie tylko „fashion”, ale również podróże, marzenia, opinie…całe moje życie. Ta strona to cząstka mojego świata. Blog ma już ponad 4 lata! Przez ten czas wiele zmieniło się zarówno w mojej fizyczności, poglądach jak i życiu osobistym. Jedno nigdy się nie zmieni: jestem pełną szalonych pomysłów optymistką i staram się aby uśmiech nie schodził mi z twarzy;)

Od ponad 9 lat mieszkam w okolicach Warszawy, blog pozwolił mi zaklimatyzować się w nowym miejscu i poznać mnóstwo ciekawych ludzi, co jest moją największą radością z tego projektu.

Przeczytaj także