Mostówka wrzosowe wydmy, jak wyglądają naprawdę?

Będąc okolicy podczas wycieczki kempingowej do Broku, zajechałam poznać insta – foto miejsce Mostówka, to co zobaczyłam bardzo mnie zasmuciło!

Wydmy Mostówka to obszar natura 2000, ze względu na kompleks wydm porośnięty wrzosami oraz zbiorowiskami borowymi. To największe tego typu miejsce w Polsce, lora liczy tutaj około 350 gatunków roślin!

To piękne miejsce stworzone w 100% przez naturę i niszczone każdego roku przez głupich ludzi! 

Niestety kiedy przejechaliśmy na miejsce, nie trudno było zgadnąć, że to tutaj, co prawda, byliśmy w piękny niedzielny poranek, ale nie spodziewałam się aż takiej ilości ludzi, w dodatku totalnie niemyślących. Na samym początku jak wół wisi wielki znak o naturze 2000 oraz zakazie parkowania i wjeżdżania na teren wydm. Mimo to, ludzie jadą na maksa, gdzie się tylko da (mimo, że wystarczy zostawić auto przy drodze i dojść ok 200m do torfowiska), aby tylko wyskoczyć z auta, zrobić fotkę i odjechać. Oczywiście zwróciłam uwagę kilku takim osobom i niestety, nie rozumieli powagi miejsca. Ludzie przyjeżdżają w to miejsce w tobołami, klamotami do sesji, depczą wszystko wokół, nie patrząc, że niszczą to miejsce.

Sami też zrobiliśmy kilka zdjęć, ale z wielką uwagą i szacunkiem do miejsca. Po tym co widziałam, nie mam chęci przyjeżdżać tutaj ponownie i zwracam uwagę, że jeśli trafiasz na ten wpis, szukając tego miejsca, to okaż szacunek, bo inaczej kolejne pokolenia nie zobaczą tego cudu natury.

Mój najnowszy film na kanale YouTube:

Hotele nawet -70% - w Polsce i za granicą

Nie oczekuj też, że miejsce będzie wyglądało jak ze zdjęć, które widzisz u większości fotografów. Zdjęcia są mocno podkoloryzowane a ilość wrzosowisk dodana, bo jak wspomniałam, miejsce jest mocno wyniszczone.

Będąc w okolicy, odwiedź też:

Pomysł na weekend blisko Warszawy? Poznaj Brok nad Bugiem koło Wyszkowa!

 

Przeczytaj także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *