Malbork zamek krzyżacki z lotu ptaka! Czy warto zobaczyć?

Zamek w Malborku marzył się mi się od dawna. Kiedy pierwszy raz chyba w 2011 roku (kiedy jeszcze nie było tego bloga!), jadąc nad polskie morze pociągiem, zobaczyłam ten zamek, czułam, że chcę go zobaczyć.

Tak się składało, że nigdy nie było mi do niego po drodze, aż w 2021 roku jesienią kiedy to wracaliśmy z krótkiego wypoczynku w Tristan Hotel & SPA Kąty Rybackie, postanowiłam dodać kolejny punkt do naszej wycieczki w drodze powrotnej. Dopiero na ujęciach wideo z drona widać, jak wielki jest ten obiekt! 

Zamek w Malborku czy warto?

Zamek w Malborku zrobił na mnie ogromne wrażenie! Widziałam w swoim życiu już kilka wielkich budowli tego typu. Uważam, że ten zamek krzyżacki, to naprawdę imponujące miejsce na mapie Polski!

Samo wejście na plac zamku obejście go wokół murów czy wejście na dziedziniec jest bezpłatne. Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na zwiedzanie, dlatego nie zdecydowaliśmy się na wejście do środka. Prawda jest taka, że nie było już miejsc nawet gdybyśmy chcieli, inwestycja w bilet to między 20 a 60 zł (w zależności od trasy), w cenie jest przewodnik. Nie kręci nas oglądanie takich miejsc wewnątrz. Tym bardziej, że czytałam opinie i nie przekonały mnie. Spędziliśmy około godziny, spacerując wokół zamku oraz po dziedzińcu.

Bardzo zaskoczona byłam utrzymaniem obiektu czy przestrzeni wokół, trafiliśmy akurat na montowanie kładek wokół zamku. Co ciekawe, zaraz przy wejściu/wyjściu jest ciekawy placyk, gdzie można zakupić lokalne wyroby jak miody, sery, napoje czy jedzenie oraz pamiątki. Miejsce wygląda klimatycznie. Skusiliśmy się na małe zakupy.

Wypad uważam za bardzo udany i cieszę się, że mogłam poczuć to miejsce.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *