Lawendowa Siwianka” pole lawendy – miejsce pełne aromatu i piękna tuż pod Warszawą

Ucieczka od zgiełku wielkiego miasta do miejsca pełnego spokoju, aromatu i piękna? Brzmi jak sen!?

„Lawendowa Siwianka” pole lawendy pod Warszawą

„Lawendowa Siwianka”, położona tuż pod Warszawą, w miejscowości Siwianka 13 niedaleko Otwocka. Miejsce, które przekształca sen w rzeczywistość! Oferujące morze fioletowych kwiatów lawendy rozciąga się na pięknej polanie na delikatnym wzgórzu, tak daleko, jak oko sięga. To całkiem świeże pole lawendy, które z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów i miłośników tej niezwykłej rośliny. Dzięki dogodnej lokalizacji, zaledwie kilkanaście kilometrów od Warszawy, jest idealnym miejscem na jednodniowe wypady dla rodzin, par czy grup przyjaciół. 

Miniony weekend odwiedziłam je, za namową mojej sąsiadki. Wybrałyśmy się we 2 na babski wypad i prawdę mówiąc, nie spodziewałam się tego, con zobaczyłam i poczułam! Pierwszą rzeczą, którą odwiedzający zauważają, jest oczywiście zapach – intensywny, kojący aromat lawendy, który wypełnia powietrze. A potem jest widok – pola pełne fioletowych kwiatów lawendy, które tworzą niepowtarzalną scenerię. Do tego motyle i inne owady, których widok rozczula, a dźwięki koją!

„Lawendowa Siwianka” to nie tylko lawenda. Właściciele stworzyli miejsce, które zaspokoi zarówno miłośników przyrody, jak i tych, którzy szukają unikalnych doświadczeń. Na miejscu działa kawiarnia, w której można skosztować różnych produktów z lawendą, takich jak lody, lemoniada, a nawet ciastka. Ponadto organizowane są tu warsztaty, na których uczestnicy mogą nauczyć się, jak wykorzystać lawendę w domowych kosmetykach czy w kuchni. Miejsce otwarte jest w soboty i niedziele dla odwiedzających, w tygodniu można umawiać się na grupowe wycieczki lub sesje foto.

Odwiedzający mają również możliwość zakupu różnych produktów z lawendy, takich jak olejki eteryczne, mydła, wianki czy poduszki. Te unikalne pamiątki pozwalają zabrać kawałek tego magicznego miejsca do domu.

„Lawendowa Siwianka” to miejsce, które warto odwiedzić, niezależnie od tego, czy jesteś wielbicielem lawendy, czy po prostu szukasz miejsca do relaksu i ucieczki od codzienności. Jest to oaza spokoju i piękna, która przyciąga swoim zapachem i zachwyca widokiem – prawdziwy skarb tuż pod Warszawą. Trzeba się spieszyć ponieważ sezon na lawendę startuje pod koniec czerwca i kończy się na przełomie lipca/sierpnia kiedy to zaczynają się żniwa lawendowe. Co ciekawe na terenie są też 2 domki na wynajem, sauna oraz balia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *