Kurtka idealna?! Jak kupić oraz na co zwrócić uwagę?

Jak kupić kurtkę idealną na kilka sezonów? Na co zwrócić uwagę? Jaki materiał wybrać? Obejrzyj mój dzisiaj film oraz wpis i ciesz się zakupem na dłużej.

O kiedy pamiętam nie lubiłam kurtek, czułam się w ich jak bombka! Nie lubiłam szeleszczącego materiału, często musiałam kupić większą by dopiąć się biuście. Jak to w życiu wszystko się zmienia, w tym roku przerzuciłam się na niskie busy bez obcasa typu timberland a także wygodną kurtkę, której poszukiwania trwały od początku sezonu. Spisałam kilka kryteriów, które brałam pod uwagę by ułatwić zakupy innym, tak aby nie był to jedno sezonowy strzał!


 

Obejrzyj mój spontaniczny materiał, przepraszam za brak mikroportu, ale testowaliśmy właśnie nowy telefon i nie byliśmy przygotowani na nagrania głosowe, w efekcie wyszedł całkiem fajny film (odpal w 4k)

Jak kupić oraz na co zwrócić uwagę? Moje kryteria ważne podczas wyboru i zakupu kurtki.

Kolor

Często kupujemy kurtkę w kolorze ciemnym, czarnym aby pasowała do wszystkiego. To błąd ponieważ to właśnie na kolorze czarnym widać najbardziej kurz, plamy a także często robi się szara i blada poprzez spieranie. Moim zdaniem warto aby kurtka była w kolorze neutralnym (granatowym, szarym, beżowym, kremowym, khaki) oraz takim który owszem pasuje nam do czapki, szalika ale również kolorystycznie do nas. Niewiele znam osób, którym dobrze jest w czerni z resztą myśląc o szaro burej pogodzie i zestawiając to z czarną kurtką, którą nosimy codziennie nie poprawia mi to humoru, ale oczywiście wybór należy do Ciebie!

Jedno sezonowe kolory
Przytoczę tu również sytuację z kurtką neonową Lewandowskiej, na której świat oszalał i polki niestety też…ulice były zalane kurtkami w tym stylu i przyznam szczerze, że dla mnie nie wyglądało to zbyt dobrze, mierzyłam podobne kurki, uważam że nie były ani ładne, ani wygodne ani funkcjonalne…ale oczywiście kto co lubi.

Kaptur
Mimo, że niezbyt mi się podoba to w dodatku to dodatkowy materiał, który trzeba na sobie „nosić” ale można kupić kurtkę z rozwiązaniem odpinanego zamku lub chowanego w formie kołnierza tak jak w kurtce z mojego filmu.

Ściągacze w rękawach
To opcja TOP jeśli nosisz pod kurtką cienkie rzeczy, bo nagle okazuje się, że przez ten mały rękaw wpada największe zimo, brrr..

Kieszenie
Lubię kieszenie w każdym rodzaju ubrania, ale niestety nie we wszystkim wygląda to dobrze, z kieszeniami tak jak z kapturem jak są to używasz ich i nie wyobrażasz sobie jak bez nich funkcjonować. W związku z tym polecam aby były, ale zwróć uwagę na to czy są dobrze uszyte oraz nie przerwane ponieważ jesli tak jest możesz negocjować dodatkowy rabat za ich naprawienie.

Materiał
W kurtkach codziennego użytku do miasta, najlepiej sprawdza się sztuczny np. nylon, który nie gniecie się, jest najtrwalszym materiałem i szybko się suszy. Dobrze gdyby kurtka miała w środku ocieplenie, wtedy można ją traktować jako nie tylko przejściową jesienno-zimową ale również taką na prawdziwe mrozy. Oczywiście wiele zależy od stylu życia jaki prwadzisz, jak do auta mam taką przeciętnej grubości oraz ocieplenia.

Zamek
Plastikowy vs metalowy, tutaj warto się zastanowić oraz sprawdzić jego jakość podczas kupowania ponieważ metalowe rdzewieją a w plastikowych zamki wyrabiają się i tracą ząbki. Do tego warto zwrócić uwagę na podwójny zamek oraz ewentualne guziki lub zatrzaski a także dodatkowy pasek.

Pamiętaj, że przede wszystkim warto zwrócić uwagę na funkcjonalność kurtki a nie wygląd. Ja patrzę na jakość rzeczy, które kupuję, nie ważne czy jest to sklep z nową czy używaną odzieżą, zawsze sprawdzam materiał, wytrzymałość, skład a także fakt, na jak długi czas ubranie sprawdzi się.
Kurtka jest codzienną garderobą, nie musi być ładna i elegancka, ale dobrze abym czuła się w niej wygodnie i komfortowo. Funkcję eleganckiego i wizytowego pełni u mnie płaszcz.

Moja kurtka pochodzi ze sklepu Greenpoint aczkolwiek wpis nie jest w żaden sposób sponsorowany, przymierzyłam kurtki w kilkunastu sklepach, kupiłam tą która spełniła moje kryteria powyżej oraz mieściła się w budżecie (ok 300 zł ) jaki zaplanowałam. Nie chciałam kupić drogiej kurtki z puchem ponieważ od lat nie nosiłam kurtki i nie wiedziałam czy w ogóle będę w niej chodziła.

Jakie są Twoje kryteria? Dodasz coś od siebie? 

Moja kurtka pochodzi ze sklepu Greenpoint

________________________________________________________________________________________________________

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *