Kiedy lecieć na Karaiby?

Kiedy jechać na Karaiby

W zimowe dni, siedząc pod kocem często rozmyślamy o podróżach do ciepłych krajów. Piękna plaża, lazurowe morze, słoneczna pogoda- to wszystko możemy znaleźć na Wyspach Karaibskich. Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy czas, aby lecieć na Karaiby? We wpisie postaram się na to pytanie odpowiedzieć. Myśląc o wakacjach na Karaibach, powinniśmy wziąć pod uwagę porę roku, sezon oraz huragany, które są częstym zjawiskiem w tamtych rejonach.

Kiedy lecieć na Karaiby- Kuba?

Kuba to kraina rumu, cygar i samochodów z lat 50. Jest to jedno z najciekawszych miejsc na Wyspach Karaibskich. Liczba słonecznych dni na Kubie przekracza 300 w ciągu roku. Jednak sezon turystyczny na Kubie trwa wyłącznie od jesieni do wiosny. W okresie od listopada do marca pogoda jest najlepsza na zwiedzanie i plażowanie. Średnia temperatura wynosi 25 stopni, a ryzyko opadów jest niewielkie. Sezon huraganowy panuje tu od czerwca do września. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze i uniknąć tłumów turystów, wybierz się na Kubę w kwietniu lub październiku. Temperatura jest wówczas równie wysoka, a ominie Cię sezon huraganowy. 

Kiedy lecieć na Haiti?

Haiti raczej nie kojarzy się dobrze turystom. Pewnie pierwsze, o czym pomyślałaś to trzęsienie ziemi. Pojawia się więc pytanie, co można zobaczyć w miejscu, które zostało tak dotkliwie zniszczone? Zdecydowanie warto się tam wybrać ze względu na cudowne plaże, wodospady, piękną przyrodę i urokliwe rybackie miasteczka. Sezon turystyczny na wyspie jest od grudnia do lutego. Panuje wówczas idealna pogoda na zwiedzanie i plażowanie. Ryzyko opadów w tym czasie jest niemal zerowe, najniższe w ciągu całego roku.

Kiedy lecieć na Karaiby-Bahamy?

Wyjazd na Bahamy daje nam możliwość znalezienia się w miejscu totalnie odciętym od świata zewnętrznego. Będzie to idealny kierunek dla osób pragnących spędzić czas na odludziu w otoczeniu malowniczych krajobrazów i złocistych plaż. Szczyt sezonu turystycznego zaczyna się od grudnia i kończy w kwietniu. Pamiętaj, że ceny będą wtedy znacznie wyższe. Możesz wybrać się na Bahamy również poza sezonem od marca do lipca. Jednak miej na uwadze to, że napotkasz intensywne deszcze.

Kiedy lecieć na Jamajkę?

Marzą Ci się wakacje w rytmie reggae? Pomyśl o podróży na Jamajkę. Krystalicznie czysta woda, która opływa wyspę to raj dla miłośników sportów wodnych. Wysoki sezon na Jamajce jest w grudniu. Jeśli chcesz uniknąć tłumów rozważ wyjazd w styczniu lub lutym. Należy wziąć pod uwagę sezon mokry, podczas którego od czerwca do listopada wyspa jest dotknięta sezonem huraganów.

Kiedy lecieć na Turks i Caicos?

Możesz zastanawiać się, co to za miejsce? Są to dwie grupy malutkich wysp, które w większości są niezamieszkałe. Na wyspach możesz zobaczyć wiele jaskiń, klifów i lasy deszczowe. Najlepsza pogoda na wyjazd jest od grudnia do kwietnia. Temperatura jest bardziej znośna i wynosi średnio 25 stopni a ryzyko opadów jest minimalne. Dodatkowo, w tym okresie przy odrobinie szczęścia możesz mieć okazję zobaczyć migrujące wieloryby.

Kiedy lecieć do Portoryko?

Portoryko łączy w sobie kulturę latynoską z amerykańską. To między innymi na tej wyspie rozwinęła się salsa, jeden z tańców latyno-amerykańskich. Wysokie temperatury, które panują przez cały rok dają możliwość odwiedzenia wyspy o dowolnej porze roku. Należy mieć na uwadze to, że od czerwca do listopada Portoryko nawiedzane jest przez tropikalne cyklony. W podróż do Portoryko najlepiej wybrać się od grudnia do kwietnia, kiedy ryzyko opadów jest najmniejsze.

Kiedy lecieć na Karaiby- Kajmany?

Kajmany to prawdziwy raj dla miłośników nurkowania. Nie ma tu przemysłu, więc życie podwodne mogło rozwinąć się w pełnej okazałości. Podobnie jak na Portoryko najlepiej lecieć na Kajmany w okresie od grudnia do kwietnia. Panuje wtedy pora sucha i jest mała szansa na opady czy huragany. Jeśli jednak wybierasz się w podróż, aby przede wszystkim nurkować, pamiętaj, że najlepsza widoczność pod wodą występuje podczas najgorętszych miesięcy, czyli lipiec-wrzesień. Jest to niski sezon na Kajmanach, ponieważ istnieje zagrożenie wystąpienia huraganów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *