Kiedy lecieć do Afryki?

kiedy lecieć do afryki

Chciałabyś przeżyć przygodę na safari, które dostarczy Ci niesamowitych wrażeń? Safari w Kenii czy Tanzanii to znakomity wybór. Dzikie zwierzęta żyją tam zgodnie z naturą, więc jest to jedna z niewielu okazji, aby zobaczyć naturalne środowisko mieszkańców sawanny. Wybierając się do Afryki należy mieć na uwadze, że występują tam różne pory roku, które różnią się od siebie temperaturą powietrza i intensywnością opadów deszczu. Zastanawiasz się, kiedy lecieć do Afryki? Świetnie trafiłaś! W dzisiejszym wpisie odpowiem Ci na to pytanie.

Kiedy lecieć do Afryki- Kenia?

To niewątpliwie sawanny przyciągają do Kenii turystów z całego świata. Sezon wysoki, kiedy turystów jest najwięcej, a bilety lotnicze są najdroższe trwa w grudniu. Jeśli więc wolisz kameralne wypady, bez tłumu turystów i kolejek do atrakcji wybierz się do Kenii w okresie od stycznia do marca. W tym czasie zwięrzęta na safari chętniej wychodzą spotkanie z ludźmi. Pamiętaj, że od kwietnia do czerwca w Kenii trwa pora deszczowa. 

Kiedy lecieć do Tanzanii?

To małe afrykańskie państwo ma do zaoferowania turystom najwyższy szczyt Afryki, parki przyrodnicze oraz słoneczną pogodę. Czy w Tanzanii zawsze świeci słońce? Zdecydowanie tak! Tanzanię można odwiedzać przez cały rok. Szczyt sezonu przypada na okres od czerwca do września, gdyż wtedy jest umiarkowana temperatura i niskie opady deszczu. Jeśli planujesz wycieczkę a Kilimandżaro wybierz się do Tanzanii w wakacje. Panują wtedy najlepsze warunki pogodowe na wspinaczkę po górach.

Kiedy lecieć do Maroko?

Maroko to najbardziej europejski skrawek Afryki. Zauroczy Cię tu marokańska kuchnia, miętowa herbata i targ pełny świeżych owoców. W Maroko występuje podobny układ pór roku jak u nas. W zimę temperatura spada do 12 stopni, a latem wzrasta do 30. Najwięcej turystów przyjeżdża tu podczas wakacji lub ferii zimowych. Jeśli chcesz uniknąć tłumów wybierz się do Maroko w marcu lub kwietniu. Pogoda jest już wiosenna, ale trzeba liczyć się z zimnymi nocami i porankami.

Kiedy lecieć na Seszele?

Ten kierunek jest dość popularny wśród polskich turystów. Na wyspach nie ma ani zimy ani lata tak jak u nas. Należy uważać na porę deszczową, która trwa od listopada do kwietnia. Szczyt sezonu turystycznego przypada na czerwiec- sierpień. Warto rozważyć wyjazd we wrześniu, kiedy na wyspach nadal jest pełnia lata, ale ruch turystów jest nieco mniejszy ze względu na zbliżającą się porę deszczową.

Kiedy lecieć do Afryki- Madagaskar?

Wakacje na Madagaskarze kojarzą się głównie z uroczymi lemurami. Wysoki sezon turystyczny trwa od lipca do października. Jest wówczas słonecznie, ciepło a opady deszczu nie występują prawie wcale. Należy unikać podróży na Madagaskar od stycznia do kwietnia. Kwiecień jest najbardziej ulewnym miesiącem. Deszczom często towarzyszą tajfuny i silne wiatry, które potęgują kiepską pogodę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *