Kiedy lecieć na Bliski Wschód?

Kiedy jechać na bliski wschód

Podróż do krajów bliskiego wschodu może zapewnić Ci niesamowite wrażenia i przepiękne widoki. Oman, Turcja, Izrael to tylko nieliczne z państw, w których znajdziesz mieszankę kulturową, skaliste wzniesienia i historyczne zabytki. Marzy Ci się przejażdżka po pustyni? Podziwianie wschodu słońca podczas lotu balonem nad Kapadocją? Takich wrażeń nie zabraknie Ci podczas wycieczki do krajów bliskiego wschodu. Aby podróż była w pełni udana należy wyjechać w takim terminie, aby pogoda nie pokrzyżowała nam planów. Zastanawiasz się, kiedy jechać na Bliski Wschód? Na to pytanie odpowiem w dzisiejszym wpisie.

Kiedy lecieć na Bliski Wschód do Iranu?

Do Iranu najlepiej wybrać się wiosną lub jesienią. Jest to najlepszy okres pod względem pogody, ponieważ w tym okresie panuje wówczas najbardziej znośny klimat. Miej na uwadze to, że w lipcu temperatury są najwyższe i potrafią przekroczyć 35 stopni. 

Wybierając się w podróż do Iranu, oprócz pogody należy wziąć pod uwagę ramadan. Dlaczego? Ponieważ w czasie ramadanu podróżowanie może być dość kłopotliwe, gdyż większość restauracji i barów jest zamknięte w ciągu dnia. W nadchodzącym roku (2023) ramadan odbędzie się na przełomie marca i kwietnia.

Kiedy lecieć do Omanu?

Oman nie jest krajem, który jest zatłoczony przez turystów, przynajmniej narazie. W odróżnieniu od Iranu, do Omanu warto pojechać w zimę. Temperatura zimą wynosi od 20 do 25 stopni. Nie jest upalnie, a także są małe szanse na opady deszczu. Woda w morzu jest również wyjątkowo ciepła, co sprzyja kąpielom. Od marca robi się już znacznie upalniej, temperatura wzrasta do 30 stopni, więc będzie to odpowiedni moment na podróż dla miłośników plażowania.

Kiedy lecieć do Turcji?

Turcja jest krajem, w którym temperatury w zimę nie są zbyt wysokie. Od listopada do marca termometry wskazują od 10 do maksymalnie 20 stopni. Dlatego najlepszym czasem na wyjazd do Turcji będzie okres naszego polskiego lata od czerwca do sierpnia. Pogoda jest wtedy najlepsza na plażowanie, ale miej na uwadze to, że jest to wysoki sezon i wszyscy turyści oblegają tureckie kurorty, ceny są również wyższe niż poza sezonem. Jeśli chcesz spędzić spokojnie wakacje, bez tłumów i kolejek- wybierz się do Turcji wiosną, gdy temperatura wynosi 20 stopni. W Turcji byłam 2 razy, w październiku oraz grudniu. Zdecydowanie jesienią było cieplej, jak u nas latem, w grudniu idealna pogoda na zwiedzanie, odpoczynek, ale warto pamiętać o cieplejszym ubraniu, porównałabym to do naszej wiosny.

Kiedy lecieć do Gruzji?

Gruzja to kraj, który staje się coraz bardziej popularny wśród polskich turystów. Co jest w niej tak niezwykłego? Łączy w sobie kilka kultur, z jednej strony jest nieco europejski a z drugiej azjatycki. Najlepsza pogoda na podróż do Gruzji jest od maja do października, kiedy temperatura jest dość wysoka, od 20 do 30 stopni. Zimą w Gruzji potrafi być naprawdę chłodno, temperatury spadają poniżej zera.

Kiedy lecieć do Izraela?

Przepiękne krajobrazy, historyczne zakątki- to właśnie cały Izrael. Jeśli lubisz ciepły klimat i marzy Ci się wakacyjny urlop, wybierz się do Izraela w lipcu lub sierpniu. Pamiętaj, że w wakacje przyjeżdża najwięcej turystów, więc może być tłoczno. Jeśli planujesz zwiedzać a niekoniecznie plażować wybierz się do Izraela w zimę. Temperatura dochodzi wtedy do 20 stopni i jest wystarczająco ciepło, aby poznać zakątki tego państwa.

Kiedy lecieć do Jordanii?

Jednym z najciekawszych regionów Jordanii jest okolica Morza Martwego. Znajdziesz tam najciekawsze kurorty i masę atrakcji. Najwyższy sezon wakacyjny jest wiosną i jesienią. Temperatury utrzymują się wówczas na poziomie 25 stopni, jest słonecznie i ciepło. Istnieje bardzo niewielkie ryzyko opadów deszczu. Najtaniej jest natomiast w lato i zimę. Latem wysoka temperatura dokucza turystom, co ich zniechęca do podróży, a w zimę jest zbyt niska, aby cieszyć się plażowaniem.

Kiedy lecieć do Dubaju?

Wakacje w Dubaju nie należą do najtańszych. Jednak niezwykłe widoki i wspomnienia są warte tej ceny. Możesz zobaczyć tu niecodziennie połączenie drapaczy chmur z przepięknymi plażami. Dla niektórych temperatura w Dubaju może być zbyt wysoka, dlatego jeśli nie przepadasz za upałami wybierz się do Dubaju w zimę. W tym czasie temperatury są znośne i pozwalają na korzystanie z licznych atrakcji. Dubaj należy do miejsc, w których bez względu na sezon jest dość drogo, więc należy liczyć się z wysokimi kosztami wyjazdu.

To co, kiedy i gdzie wybierzesz się w pierwszej kolejności? A może któreś z tych miejsc już odwiedziałaś?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *