Kiedy lecieć do Australii i na Oceanie?

Kiedy jechać do Australii

Jaka będzie pogoda? To jedno z najczęstszych pytań, jakie sobie zadajesz przed wyjazdem na wakacje, prawda? Czy myślałaś kiedyś o podróży do Australii? Stosunkowo niewiele polskich turystów decyduje się na ten kierunek. Przeszkodę stanowi zapewne bardzo duża odległość oraz wysokie koszty podróży i zakwaterowania. Polecam jednak rozważyć tą destynację, bo na pewno nie będziesz zawiedziona. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, kiedy jechać do Australii, żeby załapać się na najlepsze warunki pogodowe.

Kiedy lecieć do Nowej Zelandii?

Nowa Zelandia leży na półkuli południowej. Co to dla nas oznacza? Że pory roku występują zupełnie odwrotnie do tych, które są u nas. Najlepszy okres na podróż do Nowej Zelandii jest od grudnia do lutego. To szczyt sezonu w Nowej Zelandii. Pamiętaj, że może być tłoczno, bo to również okres Świąt i Nowego Roku. Temperatura jest wtedy najwyższa i wynosi ok. 25 stopni. Pełnia lata w Nowej Zelandii sprzyja wakacyjnemu wypoczynkowi, jak i aktywnej wyprawie w celu zwiedzania kraju. 

Kiedy lecieć do Australii?

Pogoda w Australii jest bardzo podobna do tej w Nowej Zelandii. Jeśli lubisz ciepło, wybierz się do Australii w okresie od grudnia do lutego. Właśnie wtedy jest najwięcej godzin słonecznych w ciągu dnia i najwyższa temperatura do 25 stopni. Jeżeli niestraszny Ci chłód, możesz wybrać się do Australii również w marcu lub kwietniu, kiedy temperatura spada do 17 stopni. Zaoszczędzisz wtedy trochę pieniędzy, ponieważ ceny poza sezonem będą niższe, a także nie będziesz musiała stać w kolejkach do największych atrakcji.

Kiedy lecieć do Mikronezji?

Mikronezja to podwodny raj dla nurków. Można znaleźć tam mnóstwo podwodnych atrakcji, począwszy od zatopionych wraków statków, skończywszy na różnorodnych gatunkach rekinów i ryb. Mikronezja słynie z wysokich temperatur oraz obfitych opadów. Najlepszy okres na podróż do Mikronezji jest od grudnia do sierpnia. W marcu odbywa się tu jeden z największych festiwali w kraju Yap Day, więc to idealna okazja, aby zobaczyć coś niezwykłego.

Kiedy lecieć do Polinezji Francuskiej?

Jest to zamorskie terytorium Francji i obejmuje około 150 wysp. Znajduje się tu mnóstwo kurortów i plaż, dzięki czemu każdy może wybrać coś dla siebie. Idealna pogoda na wakacje panuje od czerwca do sierpnia, kiedy temperatura oscyluje w granicach 25 stopni, taka sama jest też temperatura wody, a szansa na opady jest bardzo mała. Nie polecam wyjazdu zimą, kiedy temperatury są bardzo wysokie i jest duża możliwość na opady deszczu.

Kiedy lecieć do Papua Nowa Gwinea?

Sezon wysoki trwa tutaj aż 6 miesięcy. Najlepiej wybrać się w podróż do Papui Nowej Gwinei od maja do października. Dni deszczowych jest wtedy najmniej, a temperatura staje się znośna i oscyluje w okolicach 29 stopni. W pozostałych miesiącach temperatura przekracza 30 stopni, a deszcz pada przez połowę każdego miesiąca.

Kiedy lecieć do Fidżi?

Klimat Fidżi ma tylko dwa sezony- gorący i bardzo gorący. Sezon wysoki zaczyna się w maju i kończy we wrześniu. Dlaczego? Bo właśnie wtedy szansa na opady jest najmniejsza, a temperatura jest wciąż wysoka, ale nie tak bardzo, aby miało nam to zepsuć wakacyjną podróż. Warto uważać na tropikalne cyklony, które pojawiają się tutaj między listopadem a kwietniem.

Kiedy lecieć do Tonga?

Do największych atrakcji archipelagu wysp należy żeglowanie. To miejsce może Cię urzec zarówno nad wodą- piękne plaże, bujna zieleń przyrody, błękitna laguna, jak i pod wodą- zobaczysz tu niemal wszystkie gatunki tropikalnych ryb. Najlepsze miesiące na wyjazd do Królestwa Tonga to sierpień- październik. Natomiast od kwietnia do czerwca jest nieco chłodniej, ale nie ma jeszcze największej ulewy. Jest to okres do rozważenia, ponieważ poza sezonem wysokim ceny są nieco niższe.

Byłaś już w którymś z tych krajów? A może dopiero się wybierasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *