Kiedy lecieć do krajów Azji?

Kiedy jechać do Azji

Kierunki azjatyckie przyciągają coraz więcej turystów. Zastanawiasz się, czym Azja potrafi zachwycić? Zdecydowanie swoją egzotyką, przepysznym jedzeniem, cudownymi plażami i piękna architekturą. Ze względu na różnorodność ukształtowania terenu, o tej samej porze roku w różnych rejonach można spotkać odmienne warunki pogodowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się, kiedy jechać do Azji, przeczytaj mój wpis, a na pewno wybierzesz dzięki temu odpowiedni moment na pobyt.

Jak wybrać najlepszy czas na wyjazd do Azji?

Azjatycki klimat znacząco różni się od naszego. Aby wybrać odpowiedni, czas należy zapoznać się z informacjami, kiedy w Azji występuje pora sucha, a kiedy deszczowa. Warto zwrócić uwagę również na wysokość temperatury, które dochodzą w Azji nawet do 40 stopni.


 

Kiedy lecieć do Tajlandii?

Najbardziej popularnym kierunkiem na wakacje w Azji jest Tajlandia. Najlepszym czasem na pobyt w Tajlandii jest okres od listopada do marca. To właśnie wtedy do Tajlandii przybywa najwięcej turystów. Dlaczego jest to najlepszy termin? Bo temperatura nie jest jeszcze zbyt wysoka i występują małe opady deszczu, dzięki czemu można komfortowo eksplorować nowe miejsca. Do Tajlandii nie polecam wybierać się w okresie od kwietnia do października. Natkniesz się wtedy na porę deszczową. Najgorszymi miesiącami na podróż do Tajlandii jest lipiec i sierpień, czyli wakacyjny czas w naszym kraju, ponieważ to szczyt pory deszczowej.

Kiedy lecieć do Kambodży?

W Kambodży jest zdecydowanie węższy okres, kiedy klimat jest odpowiedni na podróż. Od marca do października trwa pora deszczowa, co oznacza, że pada praktycznie codziennie. Jeśli planujesz podróż do Kambodży, wybierz się tam w okresie od listopada do lutego. Jest wtedy sucho i nie ma jeszcze zbyt wysokich temperatur.

Kiedy lecieć na Sri Lankę?

Na Sri Lance wysoki sezon trwa od grudnia do marca. Miej na uwadze to, że wyspa leży w strefie monsunowej. Co to oznacza? Co roku o różnych porach nawiedzają ją dwa monsuny, które zmieniają pogodę na wyspie. Monsun zimowy wieje od listopada do kwietnia. Warto wtedy jechać na południe Sri Lanki. Drugi monsun letni wieje od maja do października. W tym czasie polecam Ci zwiedzić wschodnią część wyspy. Temperatury utrzymują się na podobnym poziomie między 25-35 stopni.

Kiedy lecieć na Malediwy?

Malediwy to marzenie każdej osoby, która śni o iście rajskich wakacjach, w tym moje! Co przyciąga ludzi do tego miejsca? Promienie słońca, turkusowa woda, biały i miękki piasek oraz ilości pięknych mini wysepek z domkami na wodzie! Najlepiej wybrać się na Malediwy podczas naszej polskiej zimy. Od grudnia do lutego na wyspie, raczej nie ma opadów deszczu. Natomiast od kwietnia do listopada trzeba być przygotowanym na możliwość pojawienia się gwałtownych deszczów i burz. Temperatura na Malediwach jest taka sama przez cały rok i wynosi ok. 28 stopni.

Kiedy lecieć do Malezji?

Sezon wysoki w Malezji trwa od grudnia do lutego. W tym czasie pogoda pozwoli Ci zwiedzić zachodnie wyspy Penang oraz Langkawi. Jeśli wybierzesz się do Malezji w wakacje, będziesz mogła zwiedzić wschodnią część wyspy np. Tomian. Planując czas wyjazdu, kieruj się tym, jaką część wyspy chciałabyś odwiedzić.

Kiedy lecieć do Birmy?

Najlepszym czasem na odwiedzenie Birmy jest sezon wysoki, który trwa od grudnia do lutego. Całkowicie odpuść sobie wyjazd w okresie od maja do października. To pora deszczowa, podczas której deszcz pada niemalże codziennie. Jest gorąco i mokro, co nie sprzyja zwiedzaniu i plażowaniu. Jeśli chcesz zobaczyć świętowanie nowego roku w Birmie, możesz spróbować wybrać się tam w kwietniu, jeśli nie przeszkadzają Ci wysokie temperatury.

Kiedy lecieć na Bali?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy lecieć do Azji, możesz mieć na myśli Bali. To bardzo popularny kierunek wakacyjny. Średnia temperatura na przestrzeni całego roku nie różni się od siebie zbyt wiele. Zawsze oscyluje w granicach 27-29 stopni. Problemem natomiast może być deszcz. Wysoki sezon na Bali występuje podczas pory suchej. Warto wybrać się więc na wyspę w okresie wakacyjnym. Na pogodzie nie zawiedziesz się również w grudniu, kiedy temperatura jest o kilka stopni niższa. Mimo panującej wówczas pory deszczowej, pada tylko kilkanaście minut dziennie, co nie jest dużą przeszkodą do odpoczynku.

Kiedy lecieć na Filipiny?

Filipiny to państwo składające się z 7000 małych wysepek, w związku z tym pogoda może się różnić na każdej wyspie. Jednak ogólnie za najlepszy czas na odwiedziny Filipin uważa się okres od grudnia do kwietnia. Panuje wtedy pora sucha, deszcz pada bardzo rzadko, a wiatr znad morza przynosi lekkie ochłodzenie, podczas wysokiej temperatury.

Kiedy lecieć do Wietnamu?

Wietnam jest krajem o specyficznym położeniu geograficznym. W północnej części Wietnamu będzie inny klimat niż w południowej. To sprawia, że kraj ten możesz zwiedzać przez cały rok, wybierając w danym miesiącu region z najlepszymi warunkami pogodowymi. Musisz być jednak uważna, ponieważ charakterystycznymi cechami Wietnamu są tajfuny, opady deszczu, wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza. Chcąc odwiedzić Wietnam północny, dobrym wyborem będzie wiosna oraz jesień. Wietnam południowy ma natomiast typowy tropikalny klimat. Najlepszy czas na podróż jest od października do maja.

Kiedy lecieć do Japonii?

Japonia znana jest przede wszystkim z kwitnącej wiśni. Jeśli chcesz, załapać się na święto kwitnącej wiśni hanami, wybierz się do Japonii w kwietniu lub maju. To idealny czas na zwiedzanie tego kraju. Panuje wówczas umiarkowana, ładna pogoda, temperatura dochodzi do 20 stopni, a zjawiska przyrodnicze są nieziemskie.

Kiedy lecieć do Indii?

Optymalny czas na podróż do Indii jest jesienią i zimą. Najlepsze warunki panują tu od grudnia do marca. Jest wtedy ciepło i sucho. W okresie od kwietnia do lipca temperatura może dochodzić od 40 stopni, dlatego radzę unikać wyjazdu w tym czasie.

Wiesz już, gdzie i kiedy wyjechać do Azji. To gdzie się wybierasz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *