Keukenhof park tulipanów w Holandi

Park Keukenhof to zdecydowanie jedno z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc w Holandii. Znajduje się zaledwie kilka kilometrów od miasta Lisse. Miejsce to słynie przede wszystkim z fantastycznych ogrodów kwiatowych, które przyciągają turystów z całego świata.

Keukenhof można odwiedzać już od marca tylko do początku maja. Przez około 8 tygodni odwiedzający mogą podziwiać wspaniałe kwiaty na obszarze 32 hektarów ogrodów. Wiosną kwitnie tam miliony tulipanów, narcyzów oraz hiacyntów. To perfekcyjne miejsce na relaks i odpoczynek od zgiełku miasta. Warto wybrać się do parku z całą rodziną i cieszyć się cudownym widokiem. 

Ceny biletów do parku Keukenhof

Ceny biletów do parku Keukenhof są różne w zależności od wieku. Dorośli płacą około 19 euro, natomiast dzieci do 4 lat mają wstęp bezpłatny. Dzieci w wieku od 4 do 17 lat oraz osoby starsze mogą skorzystać z biletów ulgowych. Warto zauważyć, że bilety można zakupić online, co pozwala uniknąć długich kolejek i zaoszczędzić czas. Co ciekawe my będąc w okolicy świąt Wielkanocy, nie zarezerwowaliśmy biletów wcześniej, a chcąc to zrobić dzień przed, system pokazywał nam,  że „miejsc brak”. Mimo to zaryzykowaliśmy i pojechaliśmy do parku, by spróbować kupić je stacjonarnie. Okazało się, że BYŁY miejsca! Dlatego jeśli spotkasz się z podobną sytuacją, spróbuj z biletem na miejscu. Kolejek nie było, mimo, że zbliżając się do miejsca, ciągnął się tak ogromny sznur aut do zaparkowania, że traciliśmy na to nadzieje. Dlatego polecam na ten dzień wynająć rower, a auto zostawić kawałek dalej. My na ten dzień zaplanowaliśmy zwiedzanie parku oraz pól tulipanów w okolicy właśnie rowerami. Co było strzałem w dziesiątkę, ponieważ ogromne korki w każdym z tych miejsc, w dodatku w gorący dzień, zaoszczędziły nam sporo czasu i nerwów.

Historia parku Keukenhof

Warto dodać, że park Keukenhof ma długą historię. Został otwarty w 1949 roku przez burmistrza Lisse, który chciał stworzyć miejsce, gdzie ludzie mogliby podziwiać piękno kwiatów. Od tego czasu park stał się jednym z najważniejszych miejsc turystycznych w Holandii, przyciągając rocznie ponad 1,5 miliona odwiedzających z całego świata.

W parku znajduje się także Muzeum Tulipanów, w którym można poznać historię i znaczenie tych kwiatów dla Holandii. Na wystawie można także zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, takich jak stara maszyna do sadzenia tulipanów czy oryginalne obrazy z XVII wieku przedstawiające tulipany.

Dodatkowo, w czasie trwania sezonu kwiatowego w okolicach parku organizowane są liczne imprezy i festiwale, takie jak Festiwal Kwiatów, Parada Kwiatowa czy Targi Kwiatowe. Warto zaplanować wizytę w tym czasie, aby zobaczyć wszystko, co Keukenhof i jego okolice mają do zaoferowania.

Moja opinia o Keukenhof parku tulipanów w Holandi

Park zrobił na mnie wrażenie i  mimo, że nie był moim TOP punktem do odwiedzenia, cieszę się, że tam byłam. Przepiękny, bardzo zadbany teren. Oczywiście ilość ludzi na m2 jest frustrująca, ale nie do przeskoczenia, tym bardziej, że park i tulipany są tak krótko. Na sam park zaplanowaliśmy ok 3-4h i myślę, że to jest wystarczające do zwiedzenia i zrobienia kilku zdjęć. Na terenie jest plac zabaw, fontanna więc i dla najmłodszych jest coś ciekawego. Osobiście byłam pod ogromnym wrażeniem ilości oraz rodzajów tulipanów, a także ciekawych połączeń i kompozycji. W parku Keukenhof rosną nie tylko tulipany, ale również przepiękne krokusy, hiacynty, narcyzy czy krzewy i drzewa jak magnolia, która również kwitnie w tym czasie.

Dla miłośników kwiatów, to naprawdę miejsce godne polecenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *