Każdego dnia umiera aż 5 Polek! Czy Ty jesteś w grupie ryzyka?

W 2016 roku usłyszałam o Kwiat Kobiecości, czyli Ogólnopolskiej Organizacji Idy Karpińskiej, zostałam zapytana o wykonanie wpisu z przekazem na temat raka szyjki macicy. Zgodziłam się i wpis ukazał się. Dopiero teraz zrozumiałam jak ważne jest to o czym mówi ta akcja….

Od czasu opublikowania tego wpisu Chcesz być niezapominajką? minęło zaledwie 3 lata, dużo i nie. Przez ten czas wiele wydarzyło się u każdego z nas. Niedawno zdałam sobie sprawę z tego jak bardzo nasze życie jest kruche, jak zdrowie jest ważne i jak bardzo możemy przez swoje zaniedbanie stracić WSZYSTKO. Dzisiaj dodaję ten wpis z innej perspektywy. Zrozumiałam o co chodzi w akcji Kwiat Kobiecości, wiem jak wiele kobiet dotyka rak szyjki macicy, jak wielki jest to problem w naszym kraju. Warto patrzeć na to globalnie, ale też lokalnie, tutaj będę namawiała Cię nawet o wścibskie działanie popychające do zapytania o to kiedy ostatnio się badałaś? Kiedy robiłaś cytologię? A czym była robiona? Wiesz jak powinna być wykonana prawidłowo cytologia? 

Ujęła mnie historia Idy Karpińskiej, to co stworzyła w 2006 roku czyli 3 lata po wygraniu z chorobą szyjki macicy powinno być dla nas wielką sprawą! Dla mnie jest! A dla Ciebie?!

choroba rak szyjki macicy

Otacza mnie wiele cudownych kobiet, wiele z nich przechodzi przez różne trudnej sytuacje, również choroby. Wiele razy płakałam i modliłam się o poprawę sytuacji bliskich mi kobiet. Za każdym razem dostaję kopa by o tym mówić!

Dzisiaj jest ten dzień. Codziennie może być ten dzień.

Co wybierasz chorobę czy badanie? Czy wiesz, że co roku w naszym kraju diagnozuje się raka szyjki macicy u ponad 3 500 kobiet, z czego aż 2 500 umiera! Trudno go wykryć, trudno mu przeciwdziałać, jednak nie ma nic gorszego, niż bezczynność. Dlatego nawołuję kobiety w każdym wieku, aby robiły badania, oprócz cytologii warto pamiętać też o dopochwowym USG, dzięki któremu można wykryć zmiany na jajnikach.

Każdego dnia na raka szyjki macicy umiera 5 Polek. Czy Ty jesteś w grupie ryzyka? Możliwe, że tak. Kiedy robiłaś ostatnio badanie cytologii? Czy wiesz jaką szczoteczką było robione badanie?

szczoteczka do badania cytologii jaka powinna byc

Idź na badanie! Zapytaj swojej mamy, koleżanki, sąsiadki – kiedy ostatnio robiły badania. Zaoferuj pomoc w popilnowaniu dziecka, podwiezieniu na badanie. Pomóżmy sobie zapobiegać, by nie musieć walczyć!

więcej o akcji możesz poczytać na stronie www.kwiatkobiecosci.pl a jeśli chcesz wesprzeć organizację, poczytaj tutaj jak możesz zrobić to bezpłatnie np. oddając swoje stare ubrania.

Kilka dni temu odbyła się odsłona Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej Diagnostyka Jajnika, organizowana przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. Dołącz do świadomych kobiet i pomóż nam o tym mówić!

 

przeczytaj również: Co zrobić z ubraniami, które nie są już potrzebne? / wesprzyj akcję oddając swoje ubrania!

______________________________________________________________________________________________________

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *