Karta SIM w podróży- skąd wziąć internet na wakacjach?

Karta SIM w podróży

Planujesz podróż i nie chcesz stracić dostępu do internetu? To bardzo ważny aspekt zwłaszcza dla osób, które chcą połączyć wakacje i pracę.

Gdy wybierasz się za granicę i chcesz pracować zdalnie, niezbędny Ci będzie dobry internet. Ponadto, często smartphone na wyjazdach jest w stanie uratować nas w różnych sytuacjach. Wyobraź sobie takie sytuacje. Zgubiłaś się w nowym mieście i nie znasz trasy powrotnej do hotelu. Chcesz zjeść coś dobrego, ale nie możesz sprawdzić opinii na temat restauracji. Jesteś w miejscu, gdzie miejscowi ludzie nie mówią po angielsku i nie możesz się dogadać. Aby rozwiązać te problemy wystarczy, abyś miała dostęp do internetu. Zastanawiasz się, skąd wziąć internet na wakacjach? Sprawdź, jak poradzić sobie z dostępem do internetu i jaka karta SIM w podróży będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Polska karta SIM za granicą

Od 2017 roku nie ponosimy żadnych opłat dodatkowych za połączenia i wiadomości wysyłane na terenie Unii Europejskiej. Jednak jeśli chodzi o internet to zazwyczaj operatorzy przyznają użytkownikom niewielką, ograniczoną liczbę GB do wykorzystania na miesiąc za granicą. Co więcej, poza UE lepiej nie korzystać z polskiej karty SIM, ponieważ rachunek może być niebotycznie wysoki. W razie czego warto włączyć limity, które zapobiegną pobieraniu opłat przez operatora, gdy zapomnisz wyłączyć internetu.

Pamiętaj też o tym, że będąc w danym kraju UE możesz przypadkowo złapać sieć kraju obok, który naliczy dodatkowe opłaty.

Z pewnością korzystanie z polskiej karty SIM w podróży sprawdza się podczas krótkich wyjazdów i tylko na terenie UE, ponieważ wtedy nie musimy dokupować większych limitów GB i wystarcza nam to, co oferuje w pakiecie operator.

Pomyśl o zakupie lokalnej karty SIM

Lokalna karta SIM poza UE jest zdecydowanie tańszą opcją niż korzystanie z polskiej karty. To również komfort psychiczny, ponieważ nie musisz się martwić o to, czy przekroczysz limit i będziesz musiała dopłacać do rachunku.

Gdzie kupić kartę SIM? W większości miejsc karty SIM można kupić na stoiskach operatorów. Taka możliwość często jest już na lotnisku, ale miej na uwadze to, że ceny na lotnisku są znacznie wyższe od tych na mieście. Warto więc poszukać punktu operatora sieci komórkowej po wyjściu z lotniska.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaki operator jest najbardziej polecany w danym kraju, sprawdź tą stronę! Znajdziesz tutaj ceny karty SIM oraz polecane miejsca, w których możesz ją kupić. Bierz jednak pod uwagę fakt, że wiele z miejsc z dobrą ceną może nie być na mapie, ponieważ są to punty mobilne, czy sprzedaż odbywa się w sklepie spożywczym i przy okazji możliwy jest zakup kart. Zazwyczaj najlepszym miejscem na zakup karty SIM będzie lotnisko, albo lokalny sklepik. Poczytaj o tym, bo wiele zależy od kraju. Dostępność kart SIM nie jest oczywista i zawsze możliwa od ręki, oczywiście mówię tu o krajach poza UE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *