Kanion Sapadere w Turcji – czy warto?

Kanion Sapadere w Turcji czy warto

Czym jest Kanion Sapadere, gdzie się mieści i czy warto go odwiedzić podczas wycieczki w Turcji?

Czym jest Kanion Sapadere?

Kanion Sapadere to popularna atrakcja turystyczna położona w górach Taurus w Turcji. Jeszcze nie tak dawno bo w 2007 roku, było to całkowicie dzikie i trudne do eksploracji miejsce. Rok później postanowiono zbudować kładki i przejścia, dzięki czemu zwiedzenia tego miejsca jest bardzo przyjemne. 

Trasa Kanionu Spadere wynosi zaledwie 350 metrów i spokojnie poradzą sobie z nią osoby mniej sprawne fizycznie. Podejścia nie są strome. Podczas podróży możemy podziwiać wyrzeźbione przez wodę skały, zbiorniki wodne i roślinność. W wielu miejscach przygotowano nawet drabinkę, aby móc się wykąpać w lodowatej ale orzeźwiającej wodzie kanionu.

Czytaj również:

Co zwiedzić w Turcji? Kemer, Side i Alanya

Lokalizacja Kanionu Spadere

Do kanionu nie dociera komunikacja miejska. Dotrzemy tutaj wynajętym samochodem, skuterem lub przez zorganizowaną wycieczką. Trasa z Alanyi do kanionu wynosi ok. 40 km. Trasa nie powinna sprawiać problemu. Nie jeżdżą tędy tiry, a drogi są szerokie. Z racji, że kanion mieści się dosyć daleko od miasta, w kanionie panuje spokój i cisza. Podczas pobytu trafiliśmy na zaledwie dwie pary.

Cena za wstęp do Kanionu Sapadere

Wstęp do kanionu jest płatny. Nie jest to duża kwota. W czasie naszego pobytu czyli w grudniu 2020 cena biletu wynosiła 10 Tureckich Lir, dzieci od 6 do 12 lat płaciły 5 Tureckich Lir, natomiast młodsi mieli wstęp za darmo. Na terenie kanionu znajduje się restauracja, toaleta i sklepik.

Obejrzyj wideo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *